Ücretsiz Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Temmuz 9, 2017

Gelir elde etmek için veya yalnızca hobi amacıyla internet sitesi oluşturmak, günümüzde çoğu insanın fikir veya planları içerisinde yer alıyor. İnternet sitesini hangi amaçla oluşturmak istersek isteyelim, kabul etmeliyiz ki internet sitesi kurmak bazen biraz masraflı olabiliyor. Sadece bir alan adı ve hostinge site kurmak için bir miktar para ödemek kulağa biraz garip geliyor olabilir fakat bunun için belirli alternatifler de mevcut. Ücretsiz hosting servisleri, kendi seçtikleri özelliklere sahip olan – ki genellikle bunlar standart bir ücretsiz paket halinde olurlar – hostingi üyelerine ücret talep etmeden sunarlar. Fakat bu konu bu kadar basit değildir. Ücretsiz hosting alırken dikkat edilmesi gereken şeyler mevcuttur. Bu yazıya göz atarak ücretsiz nasıl ücretsiz hosting alınır ve ücretsiz hosting alırken nelere dikkat edilmeli gibi sorularınıza rahatlıkla cevap bulabilirsiniz.

Ücretsiz hosting nasıl alınır?

Eğer ücretsiz hosting servislerinin birinden faydalanmak gibi bir düşünceniz varsa, bunu önermiyoruz. İnternet sitesi kurmak istiyorsanız kesinlikle profesyonel web hosting servislerini kullanmalısınız. Şimdi ne düşündüğünüzü ve tam olarak “Ücretsiz hosting verenler de bir hosting şirketi” dediğinizi duyar gibiyim. Fakat sizin için hazırladığımız listede açıklanan bazı nedenlerden dolayı, siz de neden ücretsiz hosting servisleri yerine standart hosting hizmetlerinden yararlanmanız gerektiğini anlayacaksınız. Hatta bu konuda godaddy kupon sayfasına bakmanızı tavsiye ederim. Ücretsize yakın indirimleri yakalamanız mümkün.

Eğer bu işe yeni başlıyorsanız, bir web sitesine ihtiyacınız var demektir. Web sitesi oluşturmak için ödeyeceğiniz ücret miktarı, gelecekte sitenizi büyütmek istiyorsanız bunun için ödemeniz gereken miktardan çok daha düşüktür ve ödediğiniz tutar sizin için yalnızca bir başlangıçtır. Ek olarak web sitesine ait mail uzantısına ihtiyacınız olacak. Dolayısıyla bedava hosting servislerine neden güvenmemeniz gerektiğini anlamanız gerek.

bedava hosting
  1. Ücretsiz hizmetleri seven yalnızca siz değilsiniz.

Herkes bir şeylerden ücretsiz faydalanmak ister fakat bu konuda yalnız değilsiniz. Ücretsiz servisler varken diğer insanların neden profesyonel hizmetleri tercih ettiğini bir düşünün.

  1. Kesinti süresi

Ücretsiz hosting alırken kesinlikle dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi de budur. Elbette bu husus, neden önerilmemelerinin kesin sebeplerinden biridir. Ücretsiz hizmetler, çok düşük makineler temel alınarak verilmektedir. Bu da web siteniz için hiç iyi değildir.

  1. Virüs

Bu servisleri kullanırken forumlarda veya diğer inceleme sitelerinde yapılan yorumları inceleyin. Ücretsiz servisler, herhangi bir karşılık beklemeksizin sunulduğu için kötü niyetli insanlara denk gelebilirsiniz ve siteniz dahil birçok veriyi kaybedebilirsiniz.

  1. Kötü destek

Hosting konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda müşteri hizmetleri genelde yardım etmezler. Çünkü siz onlar için paralı bir müşteri değil, paralı müşterileri çekmek için kullanılan birer reklam unsurusunuz.

  1. Kötü özellikler

Sırf bir hizmeti ücretsiz olarak sağladıkları için, taleplerinizi dikkate almayıp her özellikten kısmalarına değinmemize herhalde gerek yoktur.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!