DÜNYANIN İLK 5'deki

EN İYİ WORDPRESS hosting firmaları

Bu yazımızda sizin için dünyanın en iyi wordpress hosting firmaları hakkında detaylı bir inceleme yaptık. Karşılaştırmalı hosting paketlerini derleyerek size uygun seçenekler sunduk.Tüm wordpress hosting incelemeleri kullanıcı tecrübelerinin incelenmesi sonucu oluşturuldu.

en iyi yabanci hosting firmalari

2023'ün En İyi WordPress Hosting Firmaları

WordPress hosting paketleri özellikle sitelerinde wordpress alt yapısını kullanacaklar için özel olarak ayarlanmış paketlerdir. Linux altyapısını kullanan sunucularda barınan paylaşımlı (shared) wordpress hosting paketleri neredeyse tüm web siteleri ile sorunsuz uyum sağlar. 

hostinger wordpress hosting

Hostinger

5/5
Hostinger Trustpilot Yorumlari

TRUSTPILOT PUANI

Hostinger Trustpilot Yorumlari 1

%82 Olumlu Yorum

$2.90

100 Domain
100 Gb Alan
Sınırsız Trafik
Ücretsiz Domain
Ücretsiz SSL
30 Gün Para İade
Uptime %99.99
7/24 Canlı Destek
Kendi Paneli
Cloudflare Güvenlik
WP Hızlandırma
hostgator wordpress hosting

Hostgator

4.6/5
hostgator wordpress hosting trustpilot

TRUSTPILOT PUANI

hostgator wordpress trustpilot yorumlari

%89 Olumlu Yorum

$5.95

1 Domain
Sınırsız Alan
Aylık 100k Ziyaret
Ücretsiz Domain
Ücretsiz SSL
30 Gün Para İade
Uptime %99.99
7/24 Canlı Destek
CPanel
$500 Google Ads
Ücretsiz Site Taşıma
dreamhost logo

DreamHost

4.6/5
dreamhost trustpilot yorumlari

TRUSTPILOT PUANI

dreamhost trustpilot yorumlari 1

%86 Olumlu Yorum

$2.95

1 Domain
50 Gb Alan
Sınırsız Trafik
Ücretsiz Domain
Ücretsiz SSL
97 Gün Para İade
Uptime %99.99
7/24 Canlı Destek
Kendi Paneli
Hazır Temalar
-
inmotion hosting

InMotion

4/5
inmotion trust pilot yorumlari 1

TRUSTPILOT PUANI

inmotion trust pilot yorumlari 2

%68 Olumlu Yorum

$4.49

2 Domain
100 Gb Alan
Sınırsız Trafik
-
Ücretsiz SSL
90 Gün Para İade
Uptime %99.99
7/24 Canlı Destek
Cpanel
Ücretsiz CDN
Ekstra Güvenlik
ipage wordpress hosting

iPage

4/5
ipage Trustpilot Yorumlari

TRUSTPILOT PUANI

ipage Trustpilot Yorumlari 1

%70 Olumlu Yorum

$4.25

1 Domain
Sınırsız Alan
Sınırsız Trafik
Ücretsiz Domain
Ücretsiz SSL
30 Gün Para İade
Uptime %99.98
7/24 Destek
CPanel
Hazır Temalar
-

WordPress Hosting Firmaları Hız Testleri

Dünyanın bilinen en iyi wordpress hosting firmalarını hız yönünden karşılaştırdık. Aşağıda ilk 3 deki firmaların seslerini görebilirsiniz.

Nedim Akman

Nedim Akman

SEO EXPERT

Editör Notu:
Hostinger özellikle WordPress için hazırladığı paketlerde fiyat performans açısından başarılı. Alternatif olarak Hostgator ve DreamHost düşünülebilinir. Hostgator, wordpress için özel Cpanel ve 500 dolarlık Adwords kuponu vaad ederken, Dreamhost ise 97 günlük para iade garantisi ile öne çıkmakta.

wordpress hosting firmalari hiz testi 2

Genel Ortalama

Hostgator ve Hostinger hız konusunda en iyi wordpress hosting firmaları arasında ilk 3 de yer almışlardır.

wordpress hosting firmalari hiz testi 3

HIZ FARKLARI

Hostigner ve Hostgator firmasının serverlarını detaylı hız testine (Last Byte) baktığımızda; Hostinger 308 milisaniye, Hostgator 731-1454 milisaniye olarak görülmektedir.

wordpress hosting firmalari hiz testi 1

DİĞER TEST SONUCU

Farklı 5 firma arasında oluşan farklar yukarıdaki gibidir. İlk 2 sıra Hostgator ve Hostinger firmalarının olmuştur.

Wordpress Hosting Nedir?

Öncelikle birçok kişinin merak ettiği bir konuya kısaca açıklık getirerek en iyi wordpress hosting firmaları konusuna sonra geçmek istiyoruz.

WordPress, dünya genelinde en fazla kullanım oranına sahip olan bir içerik yönetim sistemidir. Bir internet sitesi oluşturmak ve internet sitenizin içeriğini yönetebilmek adına ihtiyacınız olan tüm gelişmiş sistemleri bünyesinde bulunduran ayrıca milyonlarca eklenti ve tema seçeneği sayesinde her şekle bürünebilen bir alt yapıdır.

Peki, WordPress hosting nedir? Dünya çapında en fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran ve aynı zamanda en iyi performansı sunan gelişmiş içerik yönetim sistemi olan (CMS) WordPress yazılımına tam uyumlu bir şekilde gerekli optimizasyonları yapılmış ve kullanım sırasında kullanıcıların herhangi bir uyumsuzluk, hata ile karşılaşmaması için ayarlanmış sunuculardan sunulan barındırma hizmetine denir.

Gerekli optimizasyon ve arka planda sizi ilgilendirmeyen tüm ayarlamalar kullanacağınız sistem ile tam uyum içerisinde çalışması için hosting firmanız tarafından gerçekleştirilir.

WordPress hosting barındırma hizmetinin temel farkı ise standart bir web hosting hizmetinde bulamayacağınız bazı ekstra fonksiyon ve eklentilerin sunucunuzda halihazırda kurulu olarak gelmesi. Bu sayede ekstradan eklenti kurulumu veya yazılım kullanmanıza gerek kalmadan ihtiyacınız arka planda sizin yerinize yerine getirilecektir.

Tüm bu ayarlamalar sayesinde web siteniz çok daha yüksek açılış hızlarına ulaşabileceği gibi ziyaretçilerinizin site içi gezinme performansı da artacaktır.

En İyi WordPress Hosting Nasıl Seçilir?

İnternet sitenizin hedeflediğiniz başarıya ulaşmasını sağlayabilmeniz için en önemli faktörlerin başında doğru hosting hizmetini seçmek geliyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde (2023) Google arama motorunda yapılan yenilik ve güncellemelerin ardından, algoritmanın önemli bir parçası ise kaliteli bir hosting hizmeti olmuş durumda. Web sitenizin alt yapısı WordPress olduğu durumlarda kaliteli bir WordPress hosting seçimi yapmak oldukça zor bir hâl alabiliyor. Sizler için en iyi WordPress hosting firmaları listesini hız, güvenilirlilik, fiyat, hizmet kalitesi göz önünde alarak hazırladık.

Sistem alt yapısı olarak WordPress kullanmaya kararlıysanız sizlere tavsiyemiz standart bir hosting hizmetindense WordPress hosting hizmetlerinden yararlanmayı denemeniz olacaktır.

Wordpress Hosting Paketleri

WordPress hosting paket seçimi konusunda sizlere bazı kısa ama oldukça önemli tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Bu tavsiyelerimiz arasında kuşkusuz en fazla önem arz eden nokta ise paket seçimi sırasında ziyaretçinizi iyi analiz etmeniz. Çünkü internet sitenizin ağırladığı ziyaretçi sayısını doğru analiz edemediğiniz takdirde seçmiş olduğunuz paketin yetersiz gelme ihtimali bulunmaktadır.

Bu gibi durumlarda elbette paniklemenize gerek yoktur, firmalar anında paket yükseltme imkanı sunuyor olmalarından dolayı yaşayacağınız kesintiyi minimum sürede tutmak sizin elinizde fakat bu kesintinin hiç yaşanmaması adına paketinizi doğru seçmelisiniz.

Başlangıç Paketleri; yeni bir internet sitesi veya blog açmayı planlıyorsanız başlangıç paketleri ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir. Yeni bir internet sitesi için ziyaretçi sayısını tahmin etmek oldukça güç olsa da kısa sürede başlangıç paketlerinin üzerine çıkmak genellikle mümkün olmaz.

Gerekli görüldüğü takdirde limitinizi takip ederek bitmeden önce paket yükseltmesi yapmakta özgür olduğunuzu unutmayın. Bu paketler genellikle günlük en fazla 1000 ziyaretçiyi karşılayabilecek seviyededir.

Orta Seviye Paketler; halihazırda ziyaretçilere yayın yapan bir internet siteniz bulunuyor ve günlük 1000’den fazla ziyaretçi ağırlıyorsanız tercih etmeniz gereken paketlerdir. Bu paketler çoğunlukla ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecek olup ileri seviye bir internet sitesi veya gün içerisinde on binlerce ziyaretçiyi ağırlamıyorsanız size fazlasıyla yetecektir.

Üst Düzey Paketler; bu paketler çoğunlukla uzmanlara veya çok yüksek ziyaretçi sayısına erişen internet sitelerini ilgilendirmektedir. Aylık yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan ve bu ziyaretçilerin siteye girişleri sırasında herhangi bir yavaşlık veya problemle karşılaşmasını istemeyen kişiler tarafından tercih edilmelidir.

Wordpress Hosting Tanıtım Videosu

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

WordPress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Sık Sorulan Sorular

WordPress Hosting Hakkında Merak Edilenler

WordPress Hosting paketleri, WordPress alt yapısını kullanan internet siteleri için özel olarak optimize edilen sunuculardan paylaşılan barındırma hizmetleridir. Bu nedenle siteleriniz ile sunucu arasında bir uyum yakalanması halinde internet siteniz çok daha hızlı açılacak, daha az hatayla karşılaşacaksınız.

Dünya genelinde yayın yapan internet sitelerinin neredeyse yarısı WordPress alt yapısını kullanmaktadır. Kendi tarzınızı yansıtacak bir internet sitesi ya da kurumsal hizmet verdiğiniz firmanıza ait bir web projesini WordPress sayesinde rahatlıkla yayına alabilirsiniz. WordPress kullanarak yapabileceğiniz internet projelerinin bir sınırı bulunmamaktadır. Hayalleriniz çerçevesinde istediğiniz proje ve şekle bürünebilecek gelişmiş ve güvenli bir sistemdir.

WordPress hosting hizmetleri WordPress yazılımını kullanacak web siteleri için özel olarak optimize edilmiş sunuculara denmektedir. Bu nedenle WordPress alt yapısına sahip büyük, kapsamlı bir projeniz bulunuyor ya da bu tarzda bir proje oluşturmayı düşünüyorsanız kesinlikle tercihinizi WordPress hosting hizmetlerinden yana yapmanız daha yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra standart paylaşımlı hosting hizmetlerine de WordPress kurulabilmektedir. Fakat bazı eklentilerde yaşayabileceğiniz hatalar ve performans açısından istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

Hangi Siteler İncelendi?

İnternet üzerinde yapılan bir çok arama sonucu ve aşağıdaki forum kullanıcılarının değerlendirmesi ile firmalar listelenmiştir.