Bedava Hosting Tuzağına Dikkat!

İçerik

Bedava hosting

Bir web sitesini kurarken temel ihtiyaçlardan biri hosting hizmetidir. Özellikle seo bakımından (arama motorlarında yükselebilmek için) hosting önemli bir kriterdir. Aylık ve anlık trafiği, CPU kullanım oranı, disk alanı yetersiz bir bedava hosting faydadan ziyade zarar getirir.

Son dönemlerde hosting sektöründe boy gösteren firma ve şahısların geliştirdiği bedava hosting kampanyaları üzülerek söylemeliyiz ki altı boş bir kavramdan öteye geçememiştir. Sıfıra yakın trafik ve disk alanı, minimal CPU oranları ile verilen bedava hostingler sizi vakit kaybetmekten öteye götürmeyecektir. Siteyi kurmaya harcayacağınız zaman boşa gidecektir. Bunları tecrübelerime dayanarak yazıyorum. Ben de zamanında ucuz hosting bulmak adına bedava tercih edip, aylar boyunca uğraştığım sitelerin çöpe gidişine şahit oldum. 2009 yılından beri internette bu işlerle uğraşan biri olarak tavsiyelerim umarım size fayda sağlar.


Ben ne olursa olsun Ücretsiz Hosting alacağım diyenler daha fazla bilgi için EN İYİ 3 ÜCRETSİZ HOSTİNG yazımızı inceleyebilirsiniz. Veya sitemizdeki en iyi hosting firmaları sayfasındaki hostingleri inceleyebilirsiniz.

Bedava hosting tercih ederken dikkatli olunmalı! Çünkü…

    • Hosting satıcı firmaya belli bir maliyeti olan hizmettir.

Bedava hosting sağlayıcısı

Düşünün ki ücret ödeyerek bile alınan hosting hizmetlerinden şikayet ediliyor. Bu hizmeti bedava vermek için mutlaka müşteriden bir beklenti olmalıdır. Bu beklenti hostun kurulumundan birkaç gün sonra siteye giremediğinizde “paketinizin limitleri bu hiti karşılamamakta, ücretli pakete geçmelisiniz” cümlesi ile size iletilir. Sözüm ona bedava hostu kullanmaya çalışırken bir türlü randımanlı çalışmayan siteniz hızla aramalardan kaybolacak ve kaybettiğiniz onca emek yanınıza kar kalacaktır. Üstelik çok düşük hitlerde bile söz konusu sorunu yaşamanız olasıdır.

    • Ticket ve Yardım taleplerinizin bir önemi yok çünkü bedava bir hizmet aldınız!

İlk maddede bahsettiğimiz gibi dağıtan firmaya belli bir bedeli olan bedava hosting hizmeti ile hizmet sağlayıcı firma ilgilenmeyecektir. Herhangi bir sorunda açtığınız ticketlara cevap verilmeyebilinir, telefonlarınıza dönülmeyebilinir. Bu durum aslında oldukça doğaldır. Zira siz hiç tanımadığınız insanlar için hiçbir ücret almadan emek ve para sarf etmek ister miydiniz?

Bedava Hosting Müşteri Hizmetleri

    • İstenmeyen +18 reklamlar veya link çöplüğü site altı izinsiz reklamlar

Bedava Hosting Hizmeti İzinsiz Reklamlar

Yukarıdaki iki maddede ki olumsuzluklar yetmiyormuş gibi ek olarak belki de daha yeni açmış olduğunuz sitenin içinden bir sürü link çıkışı yapılacak, sitenin footer kısmı link çöplüğüne dönecek, dolayısı ile arama motorlarında yükselmeniz imkansız hale gelecektir.

  • Kusura bakmayın “Sitenize virüs bulaşmış kapattık veya siteniz çöktü.”

Bedava olarak dağıtılan hostinglerde genel itibarı ile yedek alma işlemi periyodik olarak gerçekleşmemektedir. Bu nedenle sitenin sunucu ya da yazılım tabanlı çöküşlerinde tüm emeğiniz boşa gidecektir. Sitenin içeriğinin yeniden oluşturulması (uykusuz geçecek geceler) elzemdir.

Bedava hosting yedekleme

Gördüğünüz üzere “bedava hosting” ismi ile dağıtılan hizmet koca bir balondan başka birşey değildir. Peki ne yapmalı? Hangi hosting hizmetini seçmeli? Dilerseniz bu sorulara cevap arayalım.

Tercihimizi Belirleyen Faktörler:

Bedava hosting parası

Hosting’in Fiyatı:

Bedava hosting arayan biri için en önemli olan şey PARA PARA PARA’dır şüphesiz ki. 🙂 O yüzden mantıklı bir tercih yaparken fiyatı önemsemek gerekli.

Bedava hosting scriptiHazır Scpirtler tek tuşla kurulabiliyor mu?

Ücretsiz bir hosting arayan kişinin web scriptleriyle arasının çok iyi olmadığını varsayarak buda önemli bir faktör. Yani hosting alındıktan sonra host firmasının panelinden TEK TUŞLA “Kur” diyerek forum,blog vs… ne isteniyorsa saniyeler içinde kurulur.

Bedava hosting hızı

Performans:

Yukardakilerin yanında tabi ki sitenin geleceği ve sitenizin ziyaretçileri için sitenizin performansı da önemlidir.

Bedava hosting destek

Online Destek var mı? Sorun yaşarsam anında destek verilecek mi?

Bence çok önemli bir konudur. Zaten çok fazla anlamadığımız host konusunda hemen anında canlı destek almak insanın işini acayip kolaylaştırıyor. Site açılmadığında vs. sorun olduğunda karşınızda bir muhatap bulmak gerekli.

Bedava Hosting yerine ucuz hosting (tabi kaliteli olmak şartıyla) tercih edin!

Şimdi ucuz dediysek öle dandik firmalar değil kesinlikle Dünya’da bu işi hakkıyla yapan en iyi ucuz hosting firmaları arasında iki firma var zaten bir tanesi hostinger diğeri hostgator. Hostgator nasıl bir firma olduğundan, Hostinger nasıl bir firma olduğundan sitemdeki sayfalarda detaylı olarak bahsettim. İncelemenizi tavsiye ederim. Bu şekilde sadece ayda 10-20 TL ödeyerek KENDİNİZE ÖZEL hostunuzu alıp, sorunsuzca kullanabileceksiniz. Konu altında bana her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.

Ziyaretçisi oturmuş olan sitelerin genel itibarı ile aylık harcayacağı trafik miktarı ve ihtiyacı olan CPU oranı bellidir. Fakat yeni açılan sitelerde bu rakamların kestirilmemesi olasıdır. Bu nedenle bedava hosting kullanmak yerine, özellikleri yüksetilebilecek olan düşük özellikli ucuz hostingler tercih edilebilir. Aylık 10TL yada 20TL ayırarak bile düşük özelliklere sahip hosting hizmetinden faydalanabilmek mümkündür.

Unutulmaması gerekir ki bedava peynir sadece fare kapanında bulunur. Bedava hosting alayım derken sitenizden, emeklerinizden olmayın.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir