En İyi 3 Ücretsiz Hosting Firması ve Tavsiyeler

Aralık 3, 2015

Bir internet sitesi açmayı düşünen herkesin ilk düşündüğü şeylerden birisi olan ücretsiz hosting hizmeti başta cazip gelmesi nedeniyle oldukça fazla tercih edilen bir seçenek olarak öne çıkıyor. Bu konuda fazla bilgisi olmayan kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırladığımız bu yazımızda umarım tavsiyelerimizi dikkate alır ve ileride sorun yaşamazsınız. İsterseniz öncelikle en fazla tercih edilen en iyi ücretsiz hosting sağlayıcılarını kısaca tanıtalım.

Kararınızı vermeden önce Bedava Hosting konusundaki yazımızı okumanızı tavsiye ederim!

Ücretsiz Hosting Firmaları

Ücretsiz hosting
 • Dünya genelinde en çok tercih edilen hosting sağlayıcılarından birisi Hostinger firmasıdır. Diğerlerine oranla gelişmiş paneli ve tasarımı sayesinde ön plana çıkmıştır.ücretsiz hosting birincisi
 • Ücretsiz olarak 2000 MB alan ve 100 GB trafiğe sahip bir PHP ve Mysql destekli Hosting hizmeti alabilirsiniz. Türkçe destek ekibi bulunmaktadır fakat oldukça fazla kullanıcı olması ve ücretsiz kullanıcıların destek bildirimlerinin arka sıralara düşmesinden dolayı oldukça yavaştır.
ücretsiz hosting özellikleri
 • Birkaç tıklama ile ücretsiz bir şekilde WordPress vb. birçok yazılımı kurma şansınız bulunuyor. Bunun yanı sıra site kurucu aracı ile birlikte kendi sitelerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde tasarlayıp, yayınlamanıza imkanınız var.

dikkatSizinde gördüğünüz gibi Ücretsiz Hosting paketin yanı sıra ücretli paketlerde mevcut. Bunun sebebi ücretli hizmetin belirli bir zaman sonra size bazı sebepler gösterilerek teklif edilecek olmasıdır. Bununla ilgili çok detaylı bir makaleyi bedava hosting tuzağına dikkat yazısında okuyabilirsiniz.

ücretsiz hosting ikincisi
 • Oldukça fazla kullanıcıya sahip olan bir diğer hosting sağlayıcısı olarak tercih edilen 000WebHost sade tasarımı ile ön plana çıkıyor.
 • Ücretsiz olarak 1500 MB alan ve 100 GB aylık trafiğe sahip olabileceğiniz Hosting hizmeti sayesinde PHP alt yapısını kullanan sitelerinizi barındırabilirsiniz. Türkçe desteği bulunmamakta.
ücretsiz hosting ikincisinin özellikleri ücretsiz hosting satın al
 • Birkaç tıklama ile basit bir site hazırlama aracı bulunmakta. Bu sayede hızlı bir şekilde sitenizi yayınlayabilirsiniz.
ücretsiz hosting üçüncüsü
 • Diğer hosting firmalarından farklı olarak sadece kendi alt yapısı ve yazılımını kullanmanız şartıyla ücretsiz olarak hosting hizmeti sağlamakta. Benzeri hizmet veren siteler arasında en başarılı olanı diyebiliriz.
 • Oldukça geniş tasarım ve tema arşivi sayesinde sitenize kendi tarzınızı yansıtabilmeniz oldukça muhtemel. Site genel olarak Türkçe, sitenizi tasarlamanızı sağlayan sihirbazın da Türkçe olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.
weebly ücretsiz host özellikleri
 • Ayrıca site üzerinden ürün satışı yapmanıza da olanak sunuyor. Satışlardan %3 komisyon alarak sizin için aracı görevi görüyor. Ücretli üyelik yükseltme paketleri sayesinde bu komisyonu kaldırmanız mümkün.
 • Herhangi bir alan ve trafik sınırlandırılması bulunmuyor.

ücretsiz host alırken dikkatBunları Unutmayın:

Sizler için bedava hosting (free hosting) hizmeti sağlayan en iyi siteleri bir araya getirmek istedik. Büyük olasılıkla yaşayacağınız sorunların en azından büyüklüğünü bir nebze de olsa düşürmeniz için illa para vermeden hosting hizmeti satın alacağım diyorsanız bunlardan birisini tercih edin. Fakat bunları tercih ederken bizim aşağıda listelediğimiz maddeleri aklınızdan birkaç kez geçirmeyi unutmayın.

 Ücretsiz Hosting Kullanacaklar Bunlara Dikkat Edin, Hazırlıklı Olun

Ücretsiz Hosting Hizmeti Alırken Dikkat

Parasız Hosting Hizmeti Alırken Dikkat!

 • Ücretli olarak Hosting hizmeti alan birçok kullanıcı hizmetlerinin yavaşlığından ve sorunlardan şikayetçi olurken firmaların bunu ücretsiz olarak ne kadar kaliteli sunabileceklerini düşünün.
 • Ücretsiz Hosting hizmeti kullanırken sitelerinizin her an sebepsiz veya oldukça saçma nedenler ile kapanabileceğini unutmayın.
 • Bu tür hosting hizmeti satın aldığınızda yedeklerinizi oldukça sık bir şekilde almayı unutmayın. Zira bu firmalar her ne kadar yedeklerinizi aldıklarını dahi belirtseler bunu ne sıklıkla aldıkları ve ne kadar güvenilir olduğu büyük bir sırdır.
 • Yaşayabileceğiniz sorunlarda size destek sunup sunamadıklarına dikkat edin.
 • Kullandığınız yazılımı destekleyip desteklemediklerine oldukça dikkat edin. Her şeyi hazırlayıp siteye giriş yapmayı denediğinizde karşınıza boş bir sayfa veya hata sayfası çıkması hoş olmaz değil mi? Birçok ücretsiz sağlayıcı firma önemli birkaç fonksiyonu devre dışı bırakmaktadır.
 • Sitenizin ne kadar ziyaretçi kapasitesi olacağına dikkat edin zira listemizde yer alan ve diğer birçok parasız hosting hizmeti anlık olarak 5-10 kişi sitenize girmesi halinde çökme veya inanılmaz bir yavaşlama ile karşılaşmanız mümkün.
 • İhtiyacınız olan disk alanını ve trafik limitini sağladıklarına emin olun zira limiti aşmanız halinde hizmetinizin bloke edilmesi veya daha fazla giriş yapamama gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz.
 • Tek olumlu yanı parasız olmasıdır. Zevk için kullanmanızı tavsiye ederiz, önemli verilerinizi kaybetme riskiniz oldukça yüksektir.

Weebly, Blogspot ve Benzeri Hizmet Sağlayıcıları İçin Uyarı

 • Weebly ve benzeri birkaç kaliteli host sağlayıcısında pek fazla sorun yaşayan kişilerle karşılaşmanız biraz zordur fakat sınırlandırmaları ilk başlarda size yeterli gelse de ileride özgürlüğünüzün sınırlandırılması sizi rahatsız edecektir. Sitenizde weebly reklamı çıkacak ve kendi domaininizi değil weebly uzantılı domaini kullacaksınız.
 • Yalnızca kendi özel yazılımlarını kullanma imkanı sunmaları tasarım arşivinizi ve özgünleştirme alanınızı oldukça sınırlamaktadır.
 • Kendi özel yazılımlarınızı kullanma gibi bir ihtimaliniz söz konusu değildir.
 • Özel fonksiyonları sistemin desteklememe olasılığı oldukça fazladır.
 • Sitelerinizi ileride başka bir yere taşıma gibi bir durumunuz söz konusu değildir. Yeni adrese geçmeniz halinde her şeyi tek tek yapmanız gerekir ve aynı tasarımı oraya aktarmanız mümkün değildir veya yazılımı çünkü o Weebly’e özel bir hizmettir. Zorunlu olarak orayı kullanmalısınız.
 • Alan ve trafik sınırlandırılması olmadığı söylense de ne yazık ki bu sadece yazan şeydir. Pratikte mümkün olmayan bir özelliktir. Ayrıca ziyaretçi sayınızın artması da site açılış hızını etkilemesi veya çökme gibi bir durum olması mümkündür. Olumlu yanı ise ücretsiz olmasıdır.

Son olarak belirtmeden geçmeyelim, normal kendi yazılımlarınızı yüklemenize ve kurmanıza imkan sağlayan parasız host sağlayıcıları birçok kötü niyetli kullanıcı açık bir banka kasası niteliğindedir. Bu yüzden sitelerinizin her an sunucu kaynaklı hacklenme olaylarına rastlama olasılığı oldukça yüksektir.
ücretsiz hizmetlerde sorunlar
Her ne kadar en büyük bedava host sağlayıcısı unvanlarına sahip olsalar da 000Webhost defalarca hacklenmiş ve milyonlarca kullanıcısının bilgisi kötü niyetli kullanıcıların eline geçmiş sitelere erişim kesilmiş ve bazı veri kayıpları yaşanmıştır. Daha sonra 000webhost bu konuyla ilgili önlemleri aldığını söylese de yüz binlerce müşterisini kaybetmiştir. Diğer firmalarda da benzeri durumlar sıkça yaşanmaktadır.

Ücretsiz Hosting’e Alternatif Olabilecek Tavsiyeler

Genellikle ilk defa web site açacak arkadaşlarda “hele bir açalıım tutarsa paralıya geçeriz” gibi bir kanı var. Aslında bunun yanlış olduğunu aylarca uğraştıkları siteleri çöktüğünde, tüm içerikleri silindiğinde veya ücretsiz host vaad eden firma sizi bir üst paralı pakete geçmeye zorladığında ve geçmediğinizde sitenizi kapattığında anlıyorlar.

Özellikle ilk defa site açacak arkadaşlara sesleniyorum ilk başlangıç çooook önemli. Siz şimdi ücretsiz alıp işinizi çözmek istiyorsunuz ancak aslında sadece ayda $1 harcayarak veya ilk ay $0.01 gibi bir rakam ödeyerek sitenizi açabilirsiniz. Evet şaka değil, arkadaşlar aslında bu kadar ucuz hosting ile site açmak. Özellikle aylık $1 ödeyerek host almak isterseniz Godaddy hosting konusunu detaylı okuyun. Bu kadar kaliteli bir hostu nasıl 1 dolara alabileceğinizi öğrenin.

Veya “Ya ben 1 dolar bile vermem diyenler için ilk ay $0.01 ödeyerek alabilecekleri Hostgator servisini öneririm. Detaylı olarak Hostgator nasıl konusununda anlattım. İncelemenizi tavsiye ederim. Bunun yanında aşağıdaki tablodan da detayları inceleyebilirsiniz.

 İPUCU: Video’yu izleyerek Aylık $1’a DOMAİN ve HOSTUNU alıp sitenizi kurabilirsiniz. Detaylı anlatım yapılmıştır.  

$ 12'a Domain + 1 Yıllık Hosting İndirim Kuponu
Kuponu kullanarak 1 yıllık Godaddy hosting paketini + Ücretsiz domaininizi sadece $12 ödeyerek alabilirsiniz. Bu fiyata yabancı firmalar arasındaki en iyi fiyattır! Sadece domain veya hosting alacağınıza ikisini bu fiyata almak şuan için çok avantajlıdır.
$ 12'a Domain + 1 Yıllık Hosting İndirim Kuponu
Kuponu kullanarak 1 yıllık Godaddy hosting paketini + Ücretsiz domaininizi sadece $12 ödeyerek alabilirsiniz. Bu fiyata yabancı firmalar arasındaki en iyi fiyattır! Sadece domain veya hosting alacağınıza ikisini bu fiyata almak şuan için çok avantajlıdır.
İlk AY $0.01 İndirim Kuponu
Aşağıdaki kupon ile ilk ay hostgator'dan $0.01 ödeyerek hostunuzu alabilirsiniz. Yani yaklaşık %99'luk bir indirim almış oluyorsunuz.
İlk AY $0.01 İndirim Kuponu
Aşağıdaki kupon ile ilk ay hostgator'dan $0.01 ödeyerek hostunuzu alabilirsiniz. Yani yaklaşık %99'luk bir indirim almış oluyorsunuz.

Ben kesinlikle para ödemem diyen arkadaşlara “bedava peynir sadece fare kapanında olur” sözünü hatırlatmak isterim :). Yani ücretsiz hosting diye aldığınız hizmetin altından başka şeyler çıkabilir.Bu yüzden bu işe başlarken hiç olmazsa minimum miktarda para harcayarak girmenizi tavsiye ederim. Sitemdeki en iyi hosting firmaları bölümünü inceleyerek daha doğru karar verebilirsiniz. Hosting seçimiyle site açtıktan sonra gerisi gelecektir.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!