WordPress Eklenti

Eylül 27, 2017

Site nasıl kurulur sorusuna yanıt verdikten sonra eklenti olayına el atmak istedik. WordPress’i daha verimli kullanmak ve içeriklerinizi kuvvetlendirmek ya da okuyucu için ilginç bir hale çevirmeniz için WordPress eklentileri oldukça önemlidir. Galeri özelliğinden harita eklentisine kadar birçok WordPress eklenti imkanı bulunmaktadır. Bu sayede hem ağınızı kuvvetlendirmiş olursunuz hem de istatistiklerinizi artırmak için gerekli ortamı sağlamış olursunuz.

Eklentilerin bazıları oldukça kurtarıcı nitelikte olmaktadır. Yedekleme işlemi de bu eklentilerden biridir. Kullanmış olduğunuz pakete göre eklentilere ücret ödemeden de sahip olabiliyorsunuz. Kişiselleştirilmiş ve size özgü görünen bir site her zaman daha ilgi çekici ve akılda kalıcıdır. Bu yüzden kişiselleştirmeniz için gerekli olan eklentileri kullanabilirsiniz.

Wordpress Eklenti

Popüler WordPress Eklenti Araçları

En çok kullanılan eklentilerden ilki sitenizin SEO uyumlu olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden WordPress SEO by Yoast eklentisi sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla beraber, analiz yapmanız ve istatistiklerinizi takip edebilmek için Google Analyticator eklentisi tam size göre olacaktır. Popüler WordPress eklenti araçları içerisinde, sosyal medya ile olan bağınızı kolaylaştıracak ve sizin bu alanlarda paylaşım oranınızı artıracak bir eklenti. Sociable eklentisi ile, bağlantıda olmak istediğiniz sosyal medya hesapları için kısayol olarak bir alan bırakabilirsiniz. Performans, her web sayfası için ön planda tutulan bir unsurdur. WordPress’in sunmuş olduğu, W3 Total Cache ile siteniz daha üst sınırlarda çalışabilir. Aynı zamanda, WP Polls gibi eklentileri kullanarak da sitenizi çok kolay bir şekilde kendinize göre dizayn edebilirsiniz.

Yararlı Olabilecek WordPress Eklenti Uygulamaları

Liste oluşturan yapıda bir siteniz varsa veya videolar ile içeriğinizi desteklemek isterseniz, Youtube ile bağlantı kurabilirsiniz. Bu da sizin açınızdan okunurluğunuzu artıracak bir unsur olacaktır. Bunun için WordPress’in Smart Youtube Pro eklentisini kullanabilirsiniz. Yararlı olabilecek WordPress eklenti uygulamaları dahilinde, sitenizin açılmaması ya da hata verme durumlarına karşın önlem alabilirsiniz. Bunun için en sık tercih edilen eklenti, Re- Direction eklentisidir. 301 ve 404 uyarılarına karşın sizi kısa sürede haberdar etmektedir. Bu şekilde kısa sürede müdahale edebilirsiniz. Broken Link Checker eklentisi sayesinde, daha önce vermiş olduğunu bağlantı ya da referans adreslerinin hala çalışıp çalışmadığını kontrol edebilir, kısa sürede düzeltebilirsiniz.

WordPress Eklenti Nasıl Çalışır?

WordPress blog eklentilerini kendi sitenizde kullanmanız için sitenizin arayüzüne girmeniz yeterlidir. Buradan eklentiler alanına gelerek, yeni ekle ya da var olan arasından kullan seçeneklerinden size en uygun olanı seçebilirsiniz. Eğer ekleme yapacaksanız, WordPress mağazasından istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz. WordPress eklenti nasıl çalışır konusunda, sonraki aşamada uygulama için etkinleştir sekmesini tıklamanız gerekiyor. Sitenizle olan uyumunu sağladıktan sonra eklenti için istediğiniz ayarı yapabiliriniz. İstediğiniz sayıda da eklenti indirip kullanabiliyorsunuz. Siteniz içerisinde sürekli çalışır konumda olmaktadırlar. İstediğiniz zaman, eklentilerinizi durdurabiliyorsunuz. Ve de yenilerini ekleyebilir, değiştirebilirsiniz. Paketinize dahil olan bazı eklentileri default olarak indirip doğrudan kullanabiliyorsunuz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!