En İyi Hosting Seçimi

Eylül 28, 2017

Bir site ya da blog açacaksanız mutlaka öncesinde hosting ya da domain kavramlarını işitmişsinizdir. Kendileri için alan adı oluşturmak isteyen kullanıcıların ücretli ve ücretsiz birtakım hosting seçenekleri bulunuyor. Profesyonel olarak kullanmak istiyorsanız tabii ki en iyi hosting hizmeti sizin için özel olanlar olacaktır. Bununla beraber sizin için en önemli unsur nedir, bunu da netleştirin. Yani, performans, uzmanlık ya da hızlı olma gibi unsurlardan sizin için ön plana çıkana göre seçim yapın.

Aynı şekilde bir ayrım da Türk ya da yabancı menşeili hosting arasında bulunuyor. Bunlar arasındaki ayrım genelde ücret konusunda oluyor. Vermiş olduğunuz yıllık ücret ve sizin reklamlar ve benzeri unsurlar üzerinden almış olduğunuz gelirler daha farklı.

En İyi Hosting Seçimi

Yabancı En İyi Hosting Firması

Genellikle reklam gelirleri üzerinden daha fazla pay alındığı için yabancı menşeili hosting firmaları seçilmektedir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar var. Amerika menşeili bir firmadan bu hizmeti alıyorsanız kullanıcılarınız da sizi ziyaret ettiği zaman bu yolu kullanır. Bu yüzden, bazı hosting firmalarının yakın lokasyon seçme imkanı bulunmaktadır. Sizler de Avrupa üzerinden bu hizmeti edinebilirsiniz. Yabancı en iyi hosting firması için seçim yaparken, hıza, performansa, cpu için size verilen limite, sistem özelliklerine ve biraz önce belirttiğimiz üzere lokasyona dikkat etmelisiniz. Hozzt, digitalocean, linode gibi firmalar bu konudaki en bilinen sitelerdendir.

Türkiye’deki En İyi Hosting Firması

Yabancı lokasyonlu firmalar yerine, Türkiye’de merkezi bulunan firmalar da tercih edebilirsiniz. Tabii lokasyon olarak şehirlerinizi de bu firmaların merkezlerine göre ayarlıyorsunuz. Türkiye’deki en iyi hosting firması konusunda, aynı anda kaç kullanıcı kaldırabildiği, eklenti imkanı gibi unsurlara dikkat edebilirsiniz. Güzel hosting, Turhost, Natro, Radore, İsimtescil firmalarını tercih edebilir, sitelerin test edildiği siteleri de ziyaret ederek size en uygun olan hostingi tercih edebilirsiniz. Hedef kitleniz de bu noktada çok önemli. Ağırlıkla, Türkiye’de yaşayan bir kitleye hitap etmek istiyorsanız lokasyon önemli olduğu için Türkiye’yi merkez lokasyon olarak seçmeniz daha faydalı olacaktır.

En İyi Hosting İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Hosting seçimini nasıl yapacağınız, hangi lokasyondan seçim yapmanız gerektiği, ücretli hosting ya da ücretsiz hosting seçimi yapmanız gibi birçok konuyu değerlendirerek tercih yapmalısınız. Bununla beraber,  en iyi hosting için nelere dikkat etmeli konusunda, ilk olarak hedef kitleniz ve lokasyon konusundaki belirlemenizi doğru yapmalı, buna göre Türkiye merkezi olan ya da yabancı menşeili olan firmalardan seçim yapmalısınız. Aynı şekilde hız da oldukça önemli. Sitenizi aynı anda kaç kişi ziyaret edebiliyor ve server hızınız ne durumda oluyor, bakmanız lazım. CPU izni de sizin için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri. Çoğu hostingin demo ya da iade imkanları bulunuyor, bunları kullanarak kendiniz de deneyimleyebilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!