En İyi 4 Adult Hosting Firması ve Yorumlar

Ekim 28, 2015

Bir hosting firmasının kalitesini belirlemekte bir çok farklı kriter mevcut. Hosting seçimi yaparken göz önüne almanız gereken bu kriterler, kaliteli bir hizmet almanın ve sitenizin sorunsuz bir yayın yapmasını isteyen herkes için önemlidir. Fakat işin içine birde adult izni girdiğinde bu listemizde eleme yapmak zorunda kalabilirsiniz.
Yılların verdiği tecrübelerimize dayanarak yüzlerce firma içerisinden eleyerek hazırladığımız bu en iyi adult hosting firması adlı karşılaştırma yazımız, yeni bir hosting hizmeti alırken size yol gösterici olacağını umuyoruz. Öncelikle uzun uzun okumayı birçoğunuzun sevmediğini bildiğimiz için, firmaların uzun bilgilendirmelerinden önce kısa bir açıklamalar yapmayı uygun gördük. Fakat size tavsiyemiz, firmalar hakkında yazdığımız uzun bilgilendirmeleri okumanız yönünde. Sitenizi nasıl açacağınızı bilmiyorsanız site nasıl kurulur yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Neden yabancı bir hosting firmasından adult hosting hizmeti alınmalı?

yabancı adult firmasıBunun en önemli nedeni tabi ki içeriğinizin adult ve erotik içerikten oluşacak olmasıdır. Türkiye sınırları içinde zaten böyle bir hizmeti almanız mümkün değil. Yani bu hizmet Türkiye serverlarından verilemez. Zaten verilse dahi kimsenin kendi güvenliği için yerli firmalardan bu hizmeti alacağını da pek sanmıyorum. Şunu unutmamak lazım ki aşağıdaki firmaların hepsinin merkezi Amerika, yani kısaca özgürlüğe ve kişisel bilgilerin gizliliğine çok önem gösteren bir ülke. Bu sebeple sizin bilgilerinizi KESİNLİKLE paylaşmazlar. Öle mahkeme kararı vs. Amerika’daki bir şirketi ikna etmek için bile yeterli değildir.

Bir diğer sebep ise fiyat konusunda bu firmaların gerçekten çok uygun fiyata iyi hizmetler vermeleridir. Aynı hizmetleri Türkiye’de almaya kalksanız bu fiyatların çok daha fazlasını ödemek zorunda kalırsınız.

Aşağıda gördüğünüz gibi dünyadaki adult sitelerin %60’ı Amerika’da host edilmektedir. Aşağıdaki yazımda dünya’daki en iyi hosting firmaları incelememi bulabilirsiniz.

adult hosting firması amerika

En iyi 4 Adult Hosting Firması Hangileri?

 • Godaddy, 1999 yılında kurularak günümüze kadar varlığını sürdürmeyi başaran, dünyanın 1 numaralı alan adı kayıt firması olmanın yanında +13 milyon müşteri sayısı ile dünyanın lider kuruluşlarından birisi. USA (ABD) yasalarının dışına çıkılmadığı sürece adult içerik yayınlayabilirsiniz. (Hayvan, çocuk vs. )
 • HostGator, 2002 yılında kurulmuş olan ve o günden bugüne aralıksız hizmet vermeyi sürdüren, sektöründe en çok tanınan firmalar arasında yer almakta. USA (ABD) yasalarının dışına çıkılmadığı sürece adult içerik yayınlayabilirsiniz. (Hayvan, çocuk vs. )
 • BlueHost, 2003 yılında faaliyet göstermeye başlayarak, adını günümüzde dünyada tanınan ve sevilen en iyi Hosting firmaları arasına yazdırmayı başarmış nadir firmalardan birisidir. Adult izni kaldırılmıştır.
 • 1&1 (1and1) Hostingfirması da diğer başarılı hosting firmalarından birisidir. Adult site içeriğine izin vermektedir. Tabi ki sitenizde yukarıda yazdığımız yasak içerikler olmamalıdır. (Hayvan, çocuk vs. )

Godaddy Firması Hakkında Bilgiler

godaddy yabancı adult firması

Godaddy, 1999 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Günümüzde dünyanın en büyük alan adı kayıt kuruluşu olarak anılmaktadır. Bu unvanı almasındaki en büyük pay muhtemelen 13 milyondan fazla müşteriye sahip olmaları gösterilebilir. +13 Milyon müşteri sayısı ile birlikte 60 Milyon alan adının yönetimi sağlamaktalar. Rakiplerine oranla çok daha fazla çalışana sahip olan Godaddy, bünyesinde 4000’den fazla çalışan ve 14 şubesi bulunmakta.

Ayrıca firmanın Hosting konusunda da başarıları bulunmakta. Bu konuda en önemli başarılarından birisi güvenlik çalışanlarının sürekli sunucuları takip ederek şüpheli etkinlikleri takip ederek bunları önlemek için çalışır. Ayrıca sitenize gelebilecek her türlü DDoS saldırılarına karşı savunma gerçekleştirir. Godaddy ile blog açarak da işinize yarayan siteler yapabilirsiniz.

godaddy adult hosting detay
$ 12'a Domain + Hosting İndirim Kuponu
Kuponu kullanarak 1 yıllık Godaddy hosting paketini + ÜCRETSİZ domaininizi sadece $12 ödeyerek alabilirsiniz. Bu fiyata yabancı firmalar arasındaki en iyi fiyattır! Sadece domain veya hosting alacağınıza ikisini bu fiyata almak şuan için çok avantajlıdır. KAMPANYA GEÇİCİ BİR SÜRE AKTİFTİR!
$ 12'a Domain + Hosting İndirim Kuponu
Kuponu kullanarak 1 yıllık Godaddy hosting paketini + ÜCRETSİZ domaininizi sadece $12 ödeyerek alabilirsiniz. Bu fiyata yabancı firmalar arasındaki en iyi fiyattır! Sadece domain veya hosting alacağınıza ikisini bu fiyata almak şuan için çok avantajlıdır. KAMPANYA GEÇİCİ BİR SÜRE AKTİFTİR!

HostGator Firması Hakkında Bilgiler

hostgator adult hosting

HostGator, 2002 yılında faaliyete başlamış olan Houston, Teksas merkezli bir kuruluştur. Türkiye ve Dünya üzerinde oldukça fazla müşteriye sahip sektöründe en ünlü firmalardan birisidir. 400 Binden fazla müşteriye 200’den fazla ülkede bulunan 500’den fazla serbest çalışanlarıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

Ayrıca şirketin birçok dalda ödülü bulunmaktadır. Dünyaca ünlü Hosting karşılaştırma siteleri üzerinden, defalarca 1. ve 2. lik ödülleri almıştır. Ayrıca 2008 yılında, “Yılın Yeşil Web Hosting Ödülü” kazanmıştır.

hostgator adult hosting özellikleri
İlk AY $0.01 İndirim Kuponu
Aşağıdaki kupon ile ilk ay hostgator'dan $0.01 ödeyerek hostunuzu alabilirsiniz. Yani yaklaşık %99'luk bir indirim almış oluyorsunuz.
İlk AY $0.01 İndirim Kuponu
Aşağıdaki kupon ile ilk ay hostgator'dan $0.01 ödeyerek hostunuzu alabilirsiniz. Yani yaklaşık %99'luk bir indirim almış oluyorsunuz.

BlueHost Firması Hakkında Bilgiler

bluehost adult hosting

BlueHost, 2003 yılında “Daha İyi Bir Hosting Şirketi Yapma” amacıyla kurulmuştur. Hedeflerini yerine getirmek için yıllardır hizmet vermeye devam eden şirket, bulut tabanlı çözümler sunarak müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedefliyor. İlk kuruldukları zamandan bugüne oldukça büyük bir yol kat eden firma, şuanda dünyanın en iyi Hosting sağlayıcıları arasında gösteriliyor.

Şirket birçok farklı kategoride onlarca ödüle sahip. Ekonomik Hosting konusunda birçok ödül, en hızlı büyüyen şirketler sıralamasında 3.lük ödülü, en iyi bulut bulut (cloud) teknolojisi sağlayıcısı listesinde 9.luk ödüllerine de sahiptir.

bluehost adult hosting özellikleri

1AND1 Hosting Firması Hakkında Bilgiler

1and1 hosting

1and1 hosting 2003 yılında Kansas’da 55.000 m2 alana kurulmuştur. Yaklaşık 7000 çalışanıyla dünyadaki 11 ülkede şubesi olan bir firmadır. 2008 yılından beridir Amerika’daki ilk 5 host firması arasına girmiştir. Amerika’da ve Avrupa’da yeşil hosting datacenterlarında 19 milyon domain barındırmaktadır.

Geçmişten günümüze, gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uydurmayı başaran firmalar arasında yaptığımız testler sonucu sizler için önerdiğimiz bu en iyi 4 firma hakkında kısaca değerlendirmelerimizin bulunduğu kısma geçelim. Genel değerlendirme tablomuz aşağıdaki gibidir. Karşılaştırılan Hosting paketleri, en düşük Hosting seçenekleri arasında olmuştur.

1and1 adult hosting paketi [go_pricing id=”Eniyiadulthosting”]
DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ GODADDY HOSTGATOR BLUEHOST 1AND1
FİYAT / AYLIK 1 $ / Aylık 6,9 $ / Aylık 15 TL / Aylık 5 $/ Aylık
BARINDIRMA ALANI (DİSK) 100 GB Barındırma Sınırsız Barındırma Sınırsız Barındırma Sınırsız Barındırma
VERİ TRANSFERİ (TRAFİK) Sınırsız Sınırsız Sınırsız Sınırsız
BARINDIRILABİLİR SİTE SAYISI 1 Adet Site Barındırılabilir 1 Adet Site Barındırılabilir 1 Adet Site Barındırılabilir 1 Adet Site Barındırılabilir
DESTEK DİLİ VE YÖNTEMİ Türkçe Destek İçin TELEFON / E-POSTA / FORM Türkçe Destek İçin
E-POSTA / FORM / CANLI DESTEK
Türkçe Destek İçin E-POSTA / FORM Türkçe Destek Yoktur!
MYSQL VERİTABANI SAYISI 10 Adet 1 GB Sınırsız Belirtilmemiş 1 GB
E-POSTA HESABI 10 Adet E-posta Adresi Sınırsız Sınırsız Belirtilmemiş
PARA İADE GARANTİSİ 30 Gün İçinde İade Garantisi 45 Gün İçinde İade Garantisi 30 Gün İçinde İade Garantisi 30 Gün İçinde İade Garantisi
ADULT SİTE AÇMA İZNİ Var Var Yok (Vardı) Var

Listemizde kullanıcıların özellikle dikkat etmesi gereken en önemli unsurlara yer vermeyi istedik.

Adult Hosting Hizmeti Veren Firmaların Ayrıntılı Değerlendirmesi

adult hosting firmaları godaddy [go_pricing id=”godaddy”]
 • Fiyat: Godaddy firması global pazarda satışta olan ürünleri dışında, Türkiye için hazırladığı ürünleri ve yeniden düzenlenen fiyatları ile kullanıcılarına en iyi hizmeti en uygun fiyata sunmayı hedefliyor. Alan adı fiyatları olarak küçük bir araştırma sonucu bulabileceğiniz onlarca indirim kodu ile 5 TL hatta daha ucuza 1 yıllık yeni alan adı kayıtları yapabilirsiniz. Hatta 1 yıllık host paketini $12 gibi komik bir rakama alabilirsiniz.
 • Performans: Godaddy tarafından sunulan barındırma hizmetlerini tabi tuttuğumuz testler sonucunda oldukça güzel ve akıcı bir sonuç ile karşılaştık. Profesyonelce ayarlanmış sınırlandırmalar ile, her kullanıcıya en iyi performansı sunmak için çalıştıklarını gördük.
 • Güvenilirlik: 13 Milyondan fazla müşteriye ve 4000’den fazla çalışanı ile güvenilirlik konusunda bir sıkıntıya düşeceğinizi sanmıyorum.
 • Güvenlik: Godaddy, bir kesim tarafından güvenlik konusunda eleştirilere maruz kalmasına rağmen, güncel teknolojiyi en iyi şekilde kullanmayı başaran ve en üst düzey güvenlik yazılımlarına sahip olan nadir firmalardan birisi durumunda yer alıyor. Ayrıca şirket DDOS saldırılarına karşı da güvenlik sağlamaktadır.
 • Kullanım Rahatlığı: Geçtiğimiz yıllarda gerek site tasarımı gerekse yönetim panelinin tasarımı hakkında oldukça fazla şikâyetlere kalan firma, yakın bir zaman önce güncellediği ana sayfa ve yönetim paneli tasarımı ile birlikte bu karışıklığı minimuma düşürmeyi hedeflemiş. Eski haline göre oldukça güzel bir hal aldığını söyleyebiliriz.
 • Müşteri Memnuniyeti: 13 Milyon müşteriniz olduğunda, iyi ve kötü olmak üzere her türlü yoruma maruz kalabiliyorsunuz. Fakat bu yorumlar genele vurulduğunda çoğunluk tarafından sevildiği ve memnun kalındığı görülüyor.
 • Adult İzni: Godaddy firması USA (Amerika Birleşik Devletleri) sınırları içerisinde yasal olan her türlü yetişkin içeriğe izin vermekteler. İzin verilmeyen içeriklerden bazıları, hayvan, çocuk vb.
$ 12'a Domain + Hosting İndirim Kuponu
Kuponu kullanarak 1 yıllık Godaddy hosting paketini + ÜCRETSİZ domaininizi sadece $12 ödeyerek alabilirsiniz. Bu fiyata yabancı firmalar arasındaki en iyi fiyattır! Sadece domain veya hosting alacağınıza ikisini bu fiyata almak şuan için çok avantajlıdır. KAMPANYA GEÇİCİ BİR SÜRE AKTİFTİR!
$ 12'a Domain + Hosting İndirim Kuponu
Kuponu kullanarak 1 yıllık Godaddy hosting paketini + ÜCRETSİZ domaininizi sadece $12 ödeyerek alabilirsiniz. Bu fiyata yabancı firmalar arasındaki en iyi fiyattır! Sadece domain veya hosting alacağınıza ikisini bu fiyata almak şuan için çok avantajlıdır. KAMPANYA GEÇİCİ BİR SÜRE AKTİFTİR!
Aylık $1 Hosting İndirim Kuponu
Kuponu kullanarak Aylık $1 ödeyerek Godaddy hosting paketini indirimli olarak alabilirsiniz.
Aylık $1 Hosting İndirim Kuponu
Kuponu kullanarak Aylık $1 ödeyerek Godaddy hosting paketini indirimli olarak alabilirsiniz.
hostgator [go_pricing id=”demo-green_14_copy_942015″]
 • Fiyat: Fiyat tablosunu rakiplerine göre biraz daha yüksek tutan HostGator yönetimi bu fazlalığı hizmetlerine yansıtmış gibi görünüyor. Barındırma hizmetleri rakiplerine göre bir tık daha kaliteli görünüyor.
 • Performans: Fiyat bölümünde belirttiğimiz gibi yüksek olan fiyatlarını hizmetlerine yansıtan HostGator, Barındırma hizmetlerinin performansı olarak rakiplerinden daha iyi durumda.
 • Güvenilirlik: Dünya üzerinde en fazla barındırma hizmeti sunan firmalardan biri oluşu ve yüzlerce çalışanı ile güven konusunda bir sıkıntı yaşatacağını düşünmüyoruz.
 • Güvenlik: Güvenlik konusunda da oldukça başarılı olan ekip, son teknoloji barındırma hizmetleri ve yazılımları ile müşterilerinin güvenliğine önem veriyor.
 • Kullanım Rahatlığı: Gerek ana sayfa gerekse yönetim paneli konusunda oldukça sade bir tasarıma sahip olan şirket, müşterilerinin rahatını düşünüyor gibi duruyor.
 • Müşteri Memnuniyeti: Yine oldukça fazla müşterisi olduğu için birçok yorum görmek mümkün. Fakat bu yorumları genele vurduğumuzda oldukça yüksek bir memnuniyet oranı gözlemleyebiliyoruz.
 • Adult İzni: HostGator firması USA (Amerika Birleşik Devletleri) Texas Eyaleti sınırları içerisinde yasal olan yetişkin içeriğe izin vermektedir. İzin verilmeyen içeriklerden bazıları, hayvan, çocuk vb.
İlk AY $0.01 İndirim Kuponu
Aşağıdaki kupon ile ilk ay hostgator'dan $0.01 ödeyerek hostunuzu alabilirsiniz. Yani yaklaşık %99'luk bir indirim almış oluyorsunuz.
İlk AY $0.01 İndirim Kuponu
Aşağıdaki kupon ile ilk ay hostgator'dan $0.01 ödeyerek hostunuzu alabilirsiniz. Yani yaklaşık %99'luk bir indirim almış oluyorsunuz.
%25 İndirim Kuponu
Aşağıdaki kuponu kullanarak Hostagtor'un tüm paketlerinden %25 İNDİRİM alabilirsiniz. Hostgator'un en yüksek indirim kuponudur.
%25 İndirim Kuponu
Aşağıdaki kuponu kullanarak Hostagtor'un tüm paketlerinden %25 İNDİRİM alabilirsiniz. Hostgator'un en yüksek indirim kuponudur.
bluehost [go_pricing id=”demo-green_14″]
 • Fiyat: Fiyat konusunda listemizde bulunan diğer iki firmanın ortasında yer alan firma, ne fazla ne düşük bir ücretlendirmeye gitmiş. Benim görüşüm fiyat uygun görünse de fiyat konusunda çok cazip değil.
 • Performans: Fiyatına göre listemizde yer alan diğer firmalarla arasında fazla fark bulunmayan BlueHost, fiyat-performans olarak oldukça başarılı.
 • Güvenilirlik: Yüzbinlerce müşterisi ve yüzlerce çalışanı ile dünyanın en iyi firmaları arasında gösterilmesi de düşünüldüğünde bir sıkıntı yaşanacağını zannetmiyoruz.
 • Güvenlik: BlueHost hakkında yapılan yorumlar ve şikayetler göz önüne alındığında, güvenlik konusunda oldukça başarılı bir iş çıkardıkları görülüyor. Alanlarında bilgili çalışanları tarafından 7/24 hizmetlerinizin kontrol edildiği ve güvenliğinin sağlandığı konusunda içiniz rahat olabilir.
 • Kullanım Rahatlığı: Barındırma hizmetlerinin yönetim paneli olarak dünya genelinde en çok tercih edilen cPanel kontrol paneli ile çalışan BlueHost, bu konuda kullanıcılarının rahatlığını düşündüğü ortada.
 • Müşteri Memnuniyeti: Müşteri memnuniyeti araştırmaları sonucunda oldukça iyi yorumlar alan bir firma.
 • Adult İzni: BlueHost firması yetişkin içerikli sitelere izin vermemektedir. Hizmet alırken buna dikkat etmelisiniz.
1and1-hosting

1AND1 Hosting

 • Fiyat: Fiyat konusunda hostgator ve godaddy ile yarışabilecek seviyededir.
 • Performans: Firma hosting paketlerinde belirli bir miktar serverdan Ram kullanma izni veriyor. Buda fiyat artıkça daha kaliteli bir hizmet almak anlamına gelmekte.
 • Güvenilirlilik: Diğer yukarıda bahsettiğimiz firmalar gibi bu firmada yıllar dan beridir hosting konusunda hizmet etmekte. Güven konusunda bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.
 • Güvenlik: Standart bir güvenlik hizmetinin üstünde bir hizmet vermekteler.
 • Adult İzni: 1and1 hosting firması adult içerikli site açmanıza izin vermektedir. Tabi ki içeriklerde USA yasalarını çiğnememek gereklidir. (Yani Çocuk ve Hayvan vb. videolar sitelerde barındırılmamalıdır)

Değerlendirmemizi tabloya uyarlarken, sadece bu 4 firmayı temel alarak ayarladığımızı belirtmek isteriz. Tabloda göreceğiniz bir “orta” değerlendirmesi sadece listemiz içerisinde bulunan 4 firma arasında orta derecelendirmesini aldığını göstermektedir, listede yer almayan firmalardan kötü olduğunu göstermemektedir.

Değerlendirme  GODADDY HOSTGATOR BLUEHOST 1AND1
Destek Memnuniyeti Güzel Başarılı Güzel Güzel
Genel Olarak Memnuniyet Yüksek Yüksek Orta İyi
Fiyat / Performans Üst Düzey Yüksek Yüksek Orta
Uptime Oranı %99.9 %99.9 %98.9 %99.9

Değerlendirme tablosu ve bizim burada belirtmediğimiz onlarca etken göz önüne alındığında listemizin üçüncü sırasında “1and1” firması yer alıyor. Birincilik konusunda ise “Godaddy” ve “Hostgator” firmaları arasında oldukça çekişmeli bir karşılaşma bulunuyor. İki firmada çoğu konuda oldukça kaliteli hizmet vermekte. Bazı konularda birbirlerinin önüne geçseler de birbirleri üzerinde gözle görülür bir üstünlük kuramamaktalar. Yine de işin içine ayrıntılı araştırma girdiği zaman “Hostgator” firmasının bir tık daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sonuç olarak ilk 4 sıralamamız şu şekilde;

1 numaraHostgator.com

 2 numaraGodaddy.com
3 numara1And1.com
4 numaraBluehost.com

Hostgator ve Godaddy Arasında Kalanlar İçin Son Karşılaştırma

[go_pricing id=”bedava_hosting”]

Listemizde yer alan 4 firmanın hepsinden en iyi verimde hizmet alabileceğinize eminiz. Hepsiden dünyadaki en iyi hosting firmaları arasındalar. Yine de yetişkin (adult) içerikli siteleriniz için hizmet alırken “BlueHost” firmasını tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Kullanım koşullarında yetişkin içeriğin serbest olduğuna dair bir ibare yer almamakta. Bunun dışında Godaddy, HostGator ve 1and1 firmaları ABD (USA) sınırları içerisinde yasal olarak izin verildiği seviye yetişkin içerik paylaşımına izin vermekte. Bu firmaları tercih etmenizi öneririz. İzin verilmeyen içeriklerin ne olduğunu merak ediyorsanız bu konu hakkında araştırma yapabilirsiniz, biz yine de birkaç örnek verelim. Hayvan ve Çocuk videolarına izin verilmemektedir.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!