Blog Açmak Nasıl Olur?

Mayıs 8, 2017

Farklı bir gelir kapısı veya eğlence için oyalanacak bir şey olarak bilinen ve kullanılmak gibi düşüncelerle açılmak istenen blog açmak nasıl olur şeklindeki sorularla da harmanlanan blog siteleri, istediğiniz tarzda ve kullanım amacıyla açılabileceği gibi; gelir elde etmek veya keyifli vakitlerle birlikte paylaşımlar yapmanızı kolaylaştıracak bir site olarak karşımıza çıkmaktadır.. Günümüzde sayısız blog sitesinin bulunduğu internet ortamında, kaliteli ve güzel içerikler üreten blog sayısı bir elin parmaklarının sayısını geçmez. Ancak kaliteli ve insanların ihtiyaçlarını, isteklerini karşılayacak blog sitelerine daima ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tarzda ve yararlı bir blog sitesine sahip olmak ve doğru işler yaparak gelir dahi elde etmek için, blog sitelerine hakim olmanız, ne tarzda ilerlemeniz gerektiği gibi detaylar hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir.

Blog açmak nasıl olur sorunuzun cevabı iki aşamada incelenmektedir. Bu aşama, ücretli ve ücretsiz blog sahibi olmanızla ilgilidir. Ücretli blog siteleri için domain, hosting ve tema satın alımızın ardından kurulum yapmanız gerekecektir. Maliyet olarak baktığınız zaman, yıllık 100 TL’nin altında bir tutarla, giriş seviyesinde ve özelliklerinde bir blog sitesine sahip olabilirsiniz. Bunun yerine, ilk etapta ücretsiz blog sitesine sahip olmanızı tavsiye edebiliriz. Ücretsiz blog sitesi için, Google’ın sahip olduğu Blogger sistemi, WordPress sistemi ve Blogcu.com adresi sizlere en iyi sunumları gerçekleştirecek sistemler olacaktır. Her zaman kaliteli hizmet, kolay kullanım ve herkesin anlayabileceği bir arayüzle karşınıza çıkacak olan bu 3 sistemden birisini seçerek, dilediğiniz gibi blog sitesine sahip olabilir; kaliteli blog yazıları ve içerikleri paylaşmaya başlayabilirsiniz. Tüm sistemlerde ortak olarak, yeni bir hesap açabilir veya mevcut hesabınız üzerinden blog oluştur bölümüne girebilirsiniz. Bunun ardından, sorunsuz biçimde blog sitenizin ismini belirleyip, ayarlarını yaparak blog açmak nasıl olur sorunuzun yanıtına uygulamalı olarak ulaşabilirsiniz.

blog acmak nasıl olur

Ücretli blog açmak için ise; hosting, domain ve temaya sahip olduktan sonra, sizlere farklı yazımızda sunduğumuz yolu izleyerek kurulumu yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken asıl nokta, isim seçimidir. İsmini kaliteli ve akılda kalıcı şekilde seçeceğiniz blog siteniz, sizlere daima mükemmel bir imkan sunacaktır.

Ücretsiz Blog Açmak

Ücretsiz hosting ile blog açmak için birbirinden farklı ve değişik sistemler bulunmaktadır. Ancak en fazla tercih edilen ve en kaliteli kullanım sunan Blogger, Blogcu ve WordPress sistemlerini kullanmanız sizlere yardımcı olacaktır. Kalıcı ve kaliteli bir blog sitesine sahip olmak için, bu üç sistemden birisine üye olup, daha sonra blogunuzu belirlenen adımları izleyecek oluşturabilirsiniz. Keyifle içerik oluşturacağınız, takipçilerinize kaliteli içerikler sunmanın mutluluğunu yaşayacağınız yeni blogunuzla birlikte, en iyi sunumlar sizi bekliyor olacak.

Blog Ne İşe Yarar?

Her zaman kaliteli içerikler paylaşabileceğiniz, insanlara bilgi, birikim veya tecrübelerinizi kolaylıkla aktarabileceğiniz, keyifle yazılar ve fotoğraflar paylaşabileceğiniz ücretli veya ücretsiz blog siteleri, blog ne işe yarar sorusunun da cevabı olacaktır. Üstelik, blog sahibi olup ve bunu geliştirerek, para kazanmaya da başlayabilirsiniz. Blog açmak nasıl olur tarzında gelecek bir soruya, kolaylıkla ve profesyonel biçimde cevap verebileceğiniz bilgileri kullanıp, en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!