Site nasıl kurulur Nasıl para kazanılır?

Mayıs 8, 2017

Her ihtiyaca farklı tasarımlarla kurulan internet sitelerin temelinde aynı kurulum şekli bulunmaktadır. Site nasıl kurulur? Nasıl para kazanılır? sorularından önce, kurmak istediğiniz site hakkında bilgileri netleştirmeniz gerekmektedir. Ticari amaçla e-ticaret, blog sitesi, teknoloji, haber veya aklınıza gelebilecek her türlü istek ve ihtiyacınız için kurabileceğiniz sitenize karar verdikten sonra, kurulum için birkaç adımı yürütmeniz yeterli olacaktır. İlk olarak satın almanız gereken birkaç ekipman bulunduğu gibi; bunları satın aldıktan sonra kuruluma geçmeniz kaliteli ve sağlıklı işlemler bütünü sunacaktır.

Site kurmak için ilk olarak domain, hosting ve temaya sahip olmanız gerekmektedir. Domain, sitenizin ismi olarak bilinecek olan kelime veya alan adıdır. Alan adınızı, alan adı lisansı yapmanıza imkan tanıyan her siteden yapabilirsiniz. Ancak güvenilir ve kendini ispatlamış sitelerden almanızı tavsiye ederiz. Hosting ise; sitenizle ilgili olan her türlü doküman, dosya ve bilginin yer aldığı, aynı zamanda; sitenizin 24 saat açık kalması için gerekli olan yapıyla birlikte, sitenize giriş çıkışları da ayarlayacak olan temel sunucu bilgisayarıdır. Genelde bir sunucuya birkaç hosting, hatta web hosting olduğu zaman onlarca web hosting kurulduğu için, hangi sitelerle aynı hosting olduğunuzu öğrenmenizde fayda var. Son olarak, ücretli veya ücretsiz bir temaya sahip olmanız gerekir. Site nasıl kurulur, nasıl para kazanılır şeklinde gelecek olan sorunun muhatabı olan ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra, site kurulumuna geçebilirsiniz.

Site Nasıl Kurulur? Nasıl Para Kazanılır?

Site kurulumu için, ilk olarak hosting satın aldığınız firmadan gelen mail içeriğinde yer alan NameServer adreslerini, domain adresinizi aldığınız firmadaki kullanıcı paneline girerek, belirlenen alanlara doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra, 24 saat içinde oturacak olan NS’lerinizle birlikte, site kurulumuna geçebilirsiniz. Ardından, FireZilla programını edinmeniz gerekecektir. Bu programla birlikte, temanızı hosting makinenize kurup, sitenizi aktif hale getirebilirsiniz. Tema kurulumunun ardından ise; sitenizin ayarları ve düzenlemeleri için admin panelini kullanmanız gerekecektir.

İnternet Sitesi Nasıl Kurulur? Nasıl Para Kazanılır?

Web sitesi nasıl yapılır, nasıl para kazanılır konusunda, sitenin nasıl kurulduğu hakkında bilgi sahibi olduğumuza göre; para nasıl kazanabileceğimize geçebiliriz. Siteniz üzerinden para kazanmanın birkaç yolu bulunmaktadır. Bunlardan en popüleri ve en garantisi Google AdSense’dir. Google hesabınız üzerinden yapacağınız başvuruyla sahip olacağınız AdSense aracılığıyla, sitenize reklam yerleştirebilirsiniz. Reklamlara her tıklama başına para kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra; büyük firmalardan veya reklam veren herhangi birinden alacağınız reklamlardan gelir elde edebileceğiniz gibi; özellikle blog sitelerde tanıtım yazısı ve reklam yazıları alabileceğinizi de unutmayın. Bunların yanı sıra; hit sayınıza göre gelir elde edebilir, ürün satışında bulunabilirsiniz. İnternet sitesi sahibi olmanız, sizlere büyük avantajlar sunacaktır.

İnternet Sitesi Kazançları

Sektör, tıklanma, takip, kullanıcı ziyareti ve reklamlara tıklanma oranıyla direkt olarak tekili olacak internet sitesi kazançları, her zaman farklılık göstermektedir. Ortalama olarak yeni başladığınız bir siteden ücret bekleyemeyeceğiniz gibi; büyük çaplı bir sitenin de sahibine bırakacağı miktar oldukça yüksek olabilir. Birçok konunun incelenmesi ve farklı koşulların ortaya konulmasıyla birlikte, site nasıl kurulur, nasıl para kazanılır tarzındaki sorularınızın cevapları da farklı olacaktır. Her zaman özgün içerikler, kaliteli sunumlar ve kullanışlı bir temaya sahip olmanız, daha fazla kazanmanızı sağlayacak unsurlardır.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!