Blog Aç Ücretsiz

Nisan 26, 2017

İnsanların her zaman bildiklerini farklı insanlarla paylaşmak istemeleri ve internetin hayatımızda oldukça geniş bir yer kaplaması sonucunda, blog sitelerine olan rağbette artmaktadır. Yalnızca kendini tatmin etmek veya istediklerini gerçekleştirmekle sınırlı kalmayan blog siteleri, her zaman farklı amaçlarda güdülerek kurulmaktadır. Blog aç ücretsiz isteyen herkesin para kazanmak, bilgi birikimlerini dijital ortamda sunmak, hayatına farklı bir önem ve renk katmak gibi amaçları bulunmaktadır. İstediğiniz her zaman sorunsuz ve ücretsiz olarak bir blog sahibi olabileceğiniz gibi; cüzi bir miktar ödeme yaparak daha kaliteli ve sorunsuz çalışan blog sitelerine sahip olmanız da tercihleriniz arasındaki yerini alabilir.

blog aç ücretsiz

Ücretsiz hosting ve domain ile blog sitesi açabileceğiniz, kolay kullanabileceğiniz ve her zaman rahat bir şekilde kaynaklara erişebileceğiniz birçok destekleyici site olmasına rağmen, sizlere en kaliteli olanlarından bahsedeceğiz. Bu sayede, blog aç ücretsiz ihtiyacınızı problemsiz bir şekilde gerçekleştirebilir, istediğiniz en iyi sonuçları da yeni sitenizle ortaya koyabilirsiniz.

‘’Blogger.com’’

Ücretsiz blog sitesi açmak isteyenlerin ilk tercihi olan Blogger.com, Google firması tarafından kurulan ve desteklenen blog kurma platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. İşin arkasında Google var ise; kesinlikle kaliteli işler ortaya koyuyor. Bunun birçok örneği var. Gmail, Youtube, Google AdSense gibi. Google AdSense demişken, blogger.com üzerinden kuracağınız blog sitesini rahat bir şekilde kullanıp, istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz gibi; her zaman Google AdSense hesabına sahip olduktan sonra bağlayarak, para kazanma şansına da erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra; ücretsiz olmasına rağmen sundu mobil kullanım gibi farklı özellikleri de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Blogger.com ‘un en büyük artılarından birisi de, direkt olarak Google AdSense ile bağlantılı bir yapıya sahip olmasıdır. Yani diğer blog siteleri için bazı bilgilere sahip olmanız gerekirken; bunların yarısına sahip olmanızla birlikte, para kazanmaya başlamanız mümkündür. Hem destekleyicisinin sunduğu hizmet olması nedeniyle, daha fazla avantaj elde edebilirsiniz.

‘’WordPress.com’’

WordPress blog sitesi, WordPress.com ekibinin desteklediği ve sunduğu bir blog kurma sistemidir. Dünyanın her yerinde kabul görmüş, en fazla kullanılan ve en rahat arayüze sahip olan temalara sahip olan WordPress, blog konusunda da oldukça başarılı hizmetler sunmaktadır. Blog aç ücretsiz ihtiyacınızı tam anlamıyla karşılayacak yapıya ve kolaylığa sahip olan WordPress, içerik oluşturma ve oluşturduğunuz içerikleri yayınlama konusunda rahat bir kullanım sunmaktadır.

Fakat şöyle bir durum var; WordPress sisteminden alacağınız blog sitelerinde, depolama ve özelleştirme gibi konularda bazı kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, kısıtlamalarla uğraşmak istemeyenler için farklı alternatifler yer almaktadır.

Blog Açmak Ücretsiz mi?

İnsanların blog açma isteklerinin yanı sıra; her zaman akıllarda beliren bir soru var: Blog açmak ücretsiz mi? Bu sorunun cevabı görecelidir. Çünkü nereden ve ne şekilde blog sitesi açmak istediğinize bağlı olarak ücretli veya ücretsiz çözümler bulunmaktadır. Eğer alan adınız size özel olsun, uzantınız normal web sitelerindeki gibi .com veya .net gibi olsun istiyorsanız, domain ve alan adı gibi hizmetlere düşük ücretlerle sahip olabilirsiniz. Özellikle yeni başlayanlara tavsiyem en iyi hosting seçiminde dikkat etmeleri. Çünkü çok düşük bir ücret ödeyerek aslında her şeyin kontrolünün sizde olduğu bir host paketi ücretsiz hosting yerine alınabilinir. Fakat yukarıda belirttiğimiz sistemlerden birini seçerek, ücretsiz blog sahibi de olabilirsiniz. Tamamen insanların tercihlerine göre şekillenecek yapıya sahip olan blog siteleri, alacağınız hizmetlere göre farklı fiyatlandırma veya ücretsiz hizmetlere ulaşmanızı sağlayacak unsurlar barındırmaktadır.

Blog Aç Bedava

Ücretli ve ücretsiz blog açabilmenize yarayan birçok sistem bulunurken; ilk etapta bedava blog aç imkanlarından yararlanmanızı önermekteyiz. Çünkü acemiliğinizi atabileceğiniz, blogger olmak yolunda ilk adımları atacağınız ücretsiz sistemlere dahil olduktan sonra; profesyonelleşmenizle birlikte ücretli bloglara geçişinizi sağlayabilirsiniz. Blogger yapıları size ücretsiz subdomain ve bedava hosting sağlayacaktır. Her isteğe ve farklı amaçlara göre geliştirilebilecek, değişik ve tamamen tercihe göre şekillendirilecek blog siteleri ve sistemleri sayesinde, blog sahibi olmak artık çok kolay.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!