Blog Açmak Para Kazandırır mı?

Nisan 26, 2017

Blog açmak isteyen veya düşünenler arasında yer alan her 5 kişiden 3’ünün sorduğu bir soru olan blog açmak para kazandırır mı , blog sitelerinin popülerliğini de doğrudan etkileyen bir faktördür. İnsanlar her zaman hayatını idare edebilmek için farklı iş dalları ve gelir kaynakları bulmaya çalışırken, yalnızca yazı yazarak ve insanların beğenisini kazanarak para kazanma isteği, hatta fikri bile oldukça çekici gelebilir. Evet, blog açmak para kazandırır. Ancak blog açar açmaz kazanç elde edeceğini düşünenleriniz varsa, biraz hayal kırıklığına uğrayabilir. Çünkü emek vermeden hiçbir blog sizlere para kazandırmayacağı gibi; emek verdiğiniz takdirde bile boşa gitme şansı olabilir. Ancak birkaç önemli noktayla birlikte, para kazanmak blog siteleriyle oldukça mümkün.

Blog sitesi açmadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli unsur vardır. ilk olarak doğru domain ve doğru hostingi seçmeniz gerekli. Özellikle en iyi hosting firması gerçekten bloğunuzun geleceği için çok önemlidir. Bunlardan ilki; blog sitesi açmadan önce, kesinlikle açılmış bloglara göz atmanız gerekir. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen blog sitelerinin kullandığı teknikler ve sürekli güncel tutmak için seçtikleri yöntemleri değerlendirdikten sonra, daha sağlıklı bir blog sitesi kurabilirsiniz. Blog açmak para kazandırır mı sorunuzun cevabı evet olsa dahi; her zaman emek vermek ve karşılığını almak gibi bir serüvene gireceğinizi de unutmayın.

Blog Açmak Para Kazandırır mı

Blog sitesinden para kazanmanın birkaç yolu var. Bunlardan en bilineni ve tercih edileni Google AdSense sistemidir. İster ücretli, ister ücretsiz bir blog sahibi olun; Google AdSense hesabınızı bağlayarak, sitenize doğru bir şekilde yerleştireceğiniz reklamlara her tıklama başına para kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra; tanıtım yazıları alabilir, farklı konularda reklamlar yapabilirsiniz. Bazı şirketler istedikleri ürünün reklamlarını veya istekleri bir konunun incelenmesi ve yayınlanması sonucunda blog sahiplerine ücret ödemektedirler. Tüm bunların yanı sıra, sitenize alacağınız her yeni tıklama ile hitinizi arttırabilir, reklam verenlerin dikkatini de rahatlıkla çekebilirsiniz. Oldukça zevkli ve keyifli bir iş olan blog yazarlığıyla birlikte, her zaman güncel tutacağınız ve geliştireceğiniz sitenizi gelir kapısı olarak kullanmanız oldukça kolay olacaktır. Blog açmak para kazandırır mı sorusunu sıklıkla duyanlara verilecek cevapları bu şekilde sıralamak mümkündür.

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog sitelerinin hit durumuna göre farklı gelirler elde etmeleri mümkündür. Siteniz ne kadar fazla ziyaret edilip, günlük kaç kullanıcı giriyorsa ve ne kadar iyi tanınırsa, geliriniz de o kadar artacaktır. Bazı günler 100 TL, bazı günler 1 TL kazanabileceğiniz gibi; hiç kazanmadığınız zamanlarda olabilir. Bu nedenle, blog yazarak ne kadar para kazanılır tarzında gelecek sorunun net bir cevabı yoktur. Fakat standartları sağlayan, sürekli güncel tutulan ve her zaman kaliteli içeriklere yer verilen blog sitelerinde, ortalama 500-1000 TL gibi bir miktar elde etmek mümkün diyebiliriz. Daha fazla gelişmiş ve tanınmış blog sitelerindeki kazançlar dudak uçuklatacak seviyelere ulaşabilirken, bu seviyelere erişmek için büyük çabalar sarf etmeniz gerekebilir.

Blogdan Para Kazananlar

Blogdan para kazananlar, genelde bloggerlardır. Yani blog sitesinin her şeyiyle ilgilenen insanlardır. Ancak bazı büyük blog sitelerinde, teknik işlerle uğraşan, tema yapan, siteyi idare eden ve geliştiren farklı kişilerde olabilir. İşler ne kadar büyürse, çalışanların sayısı da o kadar fazla olacaktır. Her zaman blog açmak para kazandırır mı tarzında soru sormaktan ziyade; blog sitelerinde iş yapmak isteyenler bile bulunmaktadır. Blog siteleri bazı zamanlardan sonra, birkaç farklı yazarla çalışarak her yazarın belli ücretler almaları gibi değişik durumlara da sahne olmaktadır. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilirken; sizlerde güzel tasarıma ve temaya sahip olan bir blog siteyle, rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!