WP Haber

İçerik

WordPress çok gelişmiş bir altyapıya sahip olduğu için sizlere çok fazla alanda web sitesi oluşturma imkanı tanır. Haber sitesi kurulumu sırasında da WordPress’in sizlere sunduğu altyapıdan faydalanabilirsiniz. WP haber sitelerinde en fazla kullanılan sistemlerden birisidir. Gerek temaların çok fazla olması gerekse kullanımın kolay olması bunu sağlamaktadır.

WordPress altyapısını kullanarak haber sitesi kuracağınız sırada en iyi hosting firması ile çalışmaya dikkat etmelisiniz. Haber sitesi veya farklı bir konuda site olsun bir sitede kullanılan hosting çok önemlidir. Herhangi bir sorun olduğu zaman eğer siteniz kapalı kalırsa okuyucularınızın bir daha sitenize girmeme ihtimali vardır. Buda zaman içerisinde hitinizi büyük ölçüde düşürecektir.

wp haber 2

WP Haber Sitesi Oluşturma

WP haber sitesi oluşturma birçok kişi tarafından merak ediliyor. WordPress altyapısını kullanarak çok kolay bir şekilde haber sitelerinizi devreye sokabilirsiniz. Aynı zamanda WP ara yüz olarak çok basit bir ara yüze sahip olduğu için hiçbir sorun yaşamayacaksınızdır. Site oluşturma evresinde ilk olarak alan adınızı almanız gerekiyor. Alan adınızı aldıktan sonra WordPress kurma işlemini tamamlamalısınız. WP kendi sisteminde haber sitelerinde kullanılabilecek birçok temayı ücretsiz olarak sunmaktadır. Fakat siz özel olarak aldığınız bir tema kullanmak istiyorsanız Görünüm bölümünde yer alan Temalar bölümüne tıklayarak buradan yeni temanızı ekleyebilirsiniz. Her temanın özel ayarları farklıdır. Bu yüzden yüklemeden önce temanızın özel ayarlarına dikkat etmelisiniz.

WP Haber Temaları

Ülkemizde WordPress altyapısı kullanılarak kurulan yüzlerce haber sitesi vardır. WP haber temaları da her sitede farklı şekilde yer aldığını görebilirsiniz. Bazı site sahiplerini sitelerine özel haber temaları almaktadır. Bazı site sahipleri ise temaya ücret ödemek istemeyerek WP sisteminde yer alan temaları kullanıyor. Bu konuda tercihin size kaldığını söyleyebiliriz. Fakat genellikle özel temaların daha fazla özelliği olduğu ve görünüş olarak insanlara daha fazla hitap ettikleri için tercih edilme oranları çok yüksektir. Haber temaları arasından size görünüş olarak hitap eden temayı seçtiğiniz gibi özellikleri bakımından da sizin ihtiyacınızı karşılayacak olan temayı seçmeye dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda temanızın güvenlik özelliklerinin de iyi olması ileride sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

wp haber 3

WP Haber Teması Kurma

Aslında yazımızda sizlere WP haber teması kurma işleminden kısaca bahsettik. Haber sitesi kuracağınız zaman ilk olarak;WP admin panelinizde sol kısımda yer alan seçeneklere gelmeniz gerekir. Bu seçenekler içerisinde Görünüm seçeneğinin altında yer alan Temalar seçeneğine tıklamalısınız. Temalar seçeneğine tıkladığınız zaman ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok tema gelecektir. Burada Yeni Ekle butonuna tıklıyoruz. Bu butona tıkladıktan sonra yer alan Tema Yükle butonuna tıklamalısınız. Sonrasında ise Dosya Seç butonuna tıklayarak elinizde yer alan .zip dosyasındaki temayı seçiyorsunuz. Hemen Yükle seçeneğine tıkladığınız zaman kullanmak istediğiniz tema yüklenecektir. Bazı temaların kendi özel ayarları yer almaktadır. Bu ayarları temayı satın alırken tema sahibinden veya temanın varsa kurulum klasöründen görebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir