WordPress Site Yapma

Eylül 22, 2017

Web sitesi yapımı sırasında en fazla tercih edilen altyapılardan birisi; WordPress’tir. WordPress site yapma bu kadar popüler olmasının sebeplerinden birisi; basit bir yapıya sahip olması ve kod bilgisi olmayan kişilerin bile rahatlıkla kullanabilmesidir. Site yapacağınız zaman tercih edebileceğiniz diğer sistemlerde genellikle az çok bir kod bilgisi istenmektedir.

Fakat WordPress’te kod bilgisine çok fazla gerek olmadığı için herkes tarafından kullanılabilir diyebiliriz. Yazımızda sizlere WordPress site nasıl kurulur? Sorusunun cevabını vereceğiz. Bu şekilde sizde isterseniz rahatlıkla bir sorun yaşamadan WordPress sitelere sahip olabilirsiniz.

WordPress Site Yapma Kolay Mı?

İlk olarak herkesin merak ettiği, WordPress site yapma kolay mı? Sorusunun cevabıyla başlayalım. WordPress site yapmak yazımızda da bahsettiğimiz gibi diğer birçok sisteme göre çok daha kolaydır. Bir site yapacağınız zaman WordPress sistemini tercih edecekseniz çok fazla masrafta yapmazsınız. Özellikle sitenizde kullanacağınız tasarım ücretsiz bir tema olacaksa bu konuda daha avantajlı olduğunuzu söyleyebiliriz. Daha önceden herhangi bir site kuran kişiler için WordPress daha basit gelecektir. Çünkü çok fazla teknik detayı yoktur. Basit bir site kurmak isteyen ve bu işte yeni olan kişiler de sorun yaşamadan site kurabilirler. Yalnız profesyonel siteler için mutlaka birinizden destek almanız gerektiğini söyleyebiliriz.

WordPress Site Yapma Aşamaları

WordPress site yapma aşamaları sayesinde sizde rahatlıkla WordPress sitenizi kurabilirsiniz. Bu adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak bir alan adı sahibi olmanız gerekiyor. Alan adı sorgulaması ve alımı yapabileceğiniz sitelerden birisinden alan adınızı alabilirsiniz.
  • Alan adınızı aldıktan sonra hostinginizi almanız gerekiyor.
  • Hosting satan çoğu firma hosting siparişlerine dahil WordPress kurulum hizmeti de vermektedir. Bu hizmetlerden faydalanarak domain hosting kurulumu ve WordPress kurulumu gibi ayrıntılarla uğraşmazsınız.
  • WordPress kurulumunuzu tamamen gerçekleştirdikten sonra artık WordPress admin panelinize giriş yapabilirsiniz. Bu panelden sitenizde kullanabileceğiniz temaları seçebilirsiniz. Ücretli bir temanız varsa onu da kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi WordPress kurulum işlemi çok fazla teknik ayrıntın yer almadığı bir işlemdir.Bu yüzden sitelerinizde WordPress altyapısını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

WordPress Site Yapma İçin Gerekenler

Eğer web sektöründe yeni yer almaya başladıysanız WordPress ile site kuracağınız evrede neye ihtiyaç duyduğunuzu merak edersiniz. WordPress site yapma için gerekenler hakkında sizlere bilgi vereceğiz. WordPress’ten bir site kuracağınız zaman ilk olarak domain almanız gerekiyor. Ülkemizde hizmet veren birçok domain firması vardır. Com domanlari 8 – 9 dolar gibi bir fiyata alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz domain uzantısına göre ödeyeceğiniz ücrette de değişim olacaktır. Sonrasında ise hosting almanız gerekir. Biz domain ile hostingi aynı firmadan almanızı öneriyoruz. Kurulum evreleri bu şekilde daha basit oluyor. Hosting ücreti ise seçeceğiniz hostingin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Yıllık 40 TL’ye de 400 TL’ye de hosting bulma imkanınız vardır. Siz sitenizi yeni açacağınız için başlangıç seviyesi paketlerinden faydalanabilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!