WordPress Haber Teması

Eylül 20, 2017

WordPress alt yapısı, birçok haber sitesi tarafından da kullanılmaktadır. Eğer sizin de bir haber bloğunuz ya da köşe yazıları barındıran bir sayfanız varsa, sizler de WordPress haber teması kullanarak daha yerinde bir sayfa görünümü elde edebilirsiniz. Bu görünümleri ücretli ya da ücretsiz olarak sitenize adapte edebiliyorsunuz.

Bazı firmaların sunduğu ücretsiz hosting imkanı sayesinde, sizler de tıpkı büyük medya kuruluşlarının sahip olduğu mizanpajda siteler üretebilir; haberler yayınlayabilirsiniz. Son dakika gelişmelerini ekleyebilir, görüntülerinizi ve spotlarını siteye yerleştirebilirsiniz.

En Çok Kullanılan WordPress Haber Teması

WordPress temaları kendi içerisinde ücretli/ ücretsiz gibi ayrımın yanı sıra, aynı zamanda şeklen de kategorilendirilmiştir. Ülkemizdeki büyük haber sitelerinden, uluslararası büyük ajanslara kadar hepsinin temasını bulabilirsiniz. BBC, Reuters gibi bilinen yabancı medya kurumları genellikle sade ve haberin ön planda olduğu temalar kullanmaktadır. Ülkemizde ise, özellikle magazin sayfalarının haber temaları daha şatafatlı ve canlı puntolarla doludur. En çok kullanılan WordPress haber teması konusunda ise, sizlere ‘Newspaper’ temasını sunabiliriz. MyThemeShop tarafından indirebileceğiniz bu tema, sosyal medya üzerinden ya da siteden direkt olarak haber yayını yapan birçok kişinin kullandığı sade, içerik/ haber ön planda, okuyucuyu yormayan, SEO uyumlu bir temadır.

WordPress Haber Teması Çeşitleri

Sayfanızda haberlere dair hangi öğenin ön plana çıkmasını isterseniz, ona göre bir seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda, hızlı bir tema olması, SEO uyumlu olması gibi kriterlere de dikkat ederek seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. WordPress haber teması çeşitleri içerisinde, özellikle MyThemeShop adını sıklıkla duyacağız. Bahsettiğimiz üzere Newspaper temasının yanı sıra, Interactive WordPress teması, Newstime WordPress teması gibi bilinen diğer seçeneklere de bu noktada kolayca ulaşabilirsiniz. Bu temaların ortak noktası olarak, çoğunda, Google Adsense’ e odaklı olduğu ve reklam gelirini üst seviyede tutma gibi amaçları olduğunu da belirtelim. Belirttiğimiz seçeneklerin dışında, NewsMag teması, KingNews teması, News Core WordPress teması ve Magellan haber teması gibi seçeneklerin olduğunu da söyleyebiliriz. Reklam gösterim şekilleri, tasarım stilleri gibi kriterlere dikkat ederek tıklanma oranlarınızı artırmış bir haber sitesi olabilirsiniz.

WordPress Haber Teması Satın Almak

MyThemeShop gibi üreticilerden WordPress haber temalarını demo olarak da indirebiliyorsunuz. Bu şekilde, belli bir süre tüm orijinal faaliyetlerden yararlanarak sitenizin faaliyetlerini yürütebilirsiniz. Aynı şekilde, WordPress haber teması satın almak için, burada yer alan satın al butonunu da tıklayabilirsiniz. Bu market gibi aynı şekilde Themeforest’i de kullanabiliyorsunuz. Burada farklı olarak temalar firmalar yerine, kişisel yaratıcıların işi oluyor.  Aynı zamanda dünyanın en başarılı sitelerinden de biri. Fakat genellikle WordPress için MyThemeShop tercih ediliyor. SEO uyumlu olması ve reklamların ayarlanabilir olması en çok etkileyen nedenlerden biri.  Satın al butonundan sonra gerekli ödeme bilgilerinizi kaydedip temayı sitenize entegre edebiliyorsunuz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!