WordPress Siteler

Eylül 24, 2017

Son yıllarda dünya genelinde en fazla tercih edilen blog altyapısının WordPress olduğunu görebiliyoruz. Bu altyapının bu kadar tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden birisi ise; diğer altyapılara göre daha fazla seçenek sunması ve yönetiminin daha kolay olmasıdır.

Bir web sitesi kurmak kodlama bilgisi isterken WordPress üzerinden bir web sitesi kurma çok fazla kodlama bilgisi istememektedir. Bu yüzden internet sektörüyle ilgili olan kişiler rahatlıkla kurabilir. WordPress siteler sayı bakımından bu yüzden son yıllarda bu kadar çoğaldı. Çünkü web alanında bilgisi olmayan kişiler bile rahat bir şekilde bu altyapı sayesinde site kurmaya başladılar.

WordPress Siteler Nasıl Kuruluyor?

Sizlerde internet siteleri konusunda çok fazla bilgiye sahip değilseniz WordPress siteler nasıl kuruluyor? Sorusunu sorabilirsiniz. Bir WordPress sitesi kurmak için ilk olarak alan adı almalı ve hostin almalısınız. Hosting alacağınız sırada en iyi hosting firması seçimi yapmanız çok önemlidir. Ülkemizdeki hosting firmalarının büyük bir çoğunluğu kaliteli bir şekilde hizmet sunmadığı için insanlar çok büyük bir sorun yaşıyorlar. Hosting seçimi sırasında WordPress uyumlu bir hosting seçmeniz de çok önemlidir. Hostinginiz WordPress uyumlu değilse site kurma evresinde sorunlar yaşayabilirsiniz. Birçok firma hosting müşterilerine WordPress kurulumu konusunda yardımcı olmaktadır. Eğer sitenize WordPress kuramadıysanız hosting aldığınız firmadan bu konuda destek alarak sitenizi kurabilirsiniz.

WordPress Siteler Kazandırır Mı?

İnternet sitesi açan kişilerin bir bölümü sadece hobi amacıyla açarken bir bölümünün gerçekten kazanç elde etmek için açtıklarını görüyoruz. Site açan birisi en azından sitesinin masraflarını çıkaracak kadar kazanç elde etmek ister. Peki, WordPress siteler kazandırır mı? WordPress altyapısıyla bir site kurmak isteyen kişilerin en fazla sorduğu sorular arasında bu soru gelmektedir. Eğer sitenizi siz doğru bir şekilde kurduysanız, SEO ayarlarını tam olarak yaptırdıysanız sitenizin size kazanç elde ettirmeme gibi bir durumu söz konusu olamaz. Kaliteli bir site sizlere çok iyi kazançlar elde ettirebilir. Aynı zamanda sitenizden gerçekten kazanmak istiyorsanız düzenli bir şekilde içerik girmeye özen göstermeniz gerekir.

WordPress Siteler Kurmak Çok Masraflı Mı?

Bir web sitesi açacaksanız cebinizden ne kadar para çıkacağına da dikkat etmelisiniz. Özelikle bu sektörde yeniyseniz çok fazla yatırım yapmak istemeyebilirsiniz. Bu yüzden de WordPress siteler kurmak çok masraflı mı? Sorusu bu kişiler tarafından merak ediliyor. WordPress site kurmak çok masraflı bir işlem değildir. Domain ve hostinge ücret ödersiniz. Eğer ücretsiz temaları beğenmiyorsanız bir de tema aldığınız zaman ücret ödersiniz. Bunun dışında ücret ödeyeceğiniz başka bir işlem yoktur. Sitenizin teması anlaşmanız üzerine ömür boyu sitenizde kalabilir. Fakat hosting ve domainlerinizi her yıl yenilemeniz gerekir. Eğer 2 – 3 yıl olacak şekilde aldıysanız her yıl yenilemenize de gerek yoktur. WordPress siteler diğer web sitelerine göre daha az masraflıdır.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!