WordPress Temaları

Eylül 24, 2017

Web sitesi kurma evresinde altyapılar içerisinde en fazla tercih edilen altyapının WordPress altyapısı olduğunu görebiliyoruz. Aslında birçok site altyapısı vardır. Fakat WordPress gerek daha kolay kurulması gerekse daha fazla seçenek sunmasıyla en fazla tercih edilen altyapılar içerisinde yer alır.

WordPress temaları çok çeşitli olduğu için bu evrede neredeyse herkese farklı tasarımlar sunmaktadır. Ek olarak WordPress’in maliyeti de çok düşüktür. Genellikle web sitesi kurma evresinde çok yüksek bütçelere sahip olmayan kişiler bedava hosting veren firmalarla anlaşarak site açma evresinde ödedikleri ücretleri daha da düşürmektedir. Site maliyetinden düşmek isteyen kişiler bu yöntemi kullanabilirler.

WordPress Temaları Ücretli Mi?

Eğer WordPress temaları hakkında henüz çok fazla bilgiye sahip değilseniz çok fazla soru işareti yaşayabilirsiniz. WordPress temaları ücretli mi? Sorusu bu sorulardan birisidir. WordPress temaları içerisinde ücretli olarak sunulan temalar yer aldığı gibi ücretsiz olarak sunulan temalarda yer almaktadır. Ücretli temalar genellikle özel olarak geliştirilmiş temalardır. Bunu WordPress tema geliştiricilerinden satın alabilirsiniz. Eğer ücretsiz olarak sunulan temaların özellikleri sizlere yetersiz geldiyse veya bu tasarımları beğenmediyseniz daha fazla seçeneğe sahip olan ücretli tasarımları kullanma yoluna gidebilirsiniz. Birçok web sitesinden sizlere ücretli olarak sunulan temalar bulabilirsiniz. Bu temaların ücretleri değişiklik göstermektedir. Yalnız alacağınız temanın özelliklerinin sizi tatmin etmesine dikkat etmelisiniz.

WordPress Temaları Nasıl Kuruluyor?

En fazla sorulan sorulardan birisi de; WordPress temaları nasıl kuruluyor? Sorusu yer almaktadır. Genellikle bir temayı satın aldığınız zaman kurmanız için sizlere kullanma kılavuzu şeklinde bir kılavuz verilmektedir. Fakat bu kılavuzu anlamadıysanız veya size verilmediyse temayı kurmanın farklı yolları da vardır. WordPress tema kuracağınız zaman ilk olarak sitenin Admin paneline girmeniz gerekir. Bu panele girdiğiniz zaman Görünüm bölümünden Temalar seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra size farklı seçenekler sunulur. Fakat siz bu seçeneklerden birisini tercih etmeyecekseniz Tema Yükle seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra Dosya Seç bölümünden .zip dosyasını seçerek yüklemeniz gerekmektedir. Bu şekilde kullanmak istediğiniz temayı rahatlıkla sisteminize yükleyebilirsiniz.

 

WordPress Temaları İçerisinde Ücretsiz Var Mı?

Web sitesini kuracağı sırada çok fazla maliyeti olmayan kişiler genellikle ilk başlarda temaya herhangi bir ücret ödemek istemezler. Peki, WordPress temaları içerisinde ücretsiz var mı? WordPress altyapısını kullanarak site kuracağınız zaman sizlere birçok tema ücretsiz bir şekilde sunulacaktır. Bu temalar içerisinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. WordPress’te Admin panelinde Görünüm paneli yer almaktadır. Burada Temalar seçeneğine tıkladığınız zaman sizlere ücretsiz olarak sunulan tasarımları görebilirsiniz. Eğer bu tasarımların dışında ücretsiz bir tema arıyorsanız internette ücretsiz tema sunan bazı siteler de yer almaktadır. Bu sitelerden aldığınız zip dosyalarını yukarıda belirttiğimiz yöntemle yükleyerek sitenizde kullanabilirsiniz. Yalnız internette yer alan ücretsiz temaları kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazıları güvenlik sorunu çıkarabilir.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!