WordPress Video Temaları

İçerik

Ülkemizde hatta dünya genelinde açılan blogların büyük bir çoğunluğunun WordPress altyapısı kullanılarak açıldığını görüyoruz. Blog aç denildiği zaman karşınıza çıkan ilk sistemlerden birisi; WordPress’tir. Bazıları için WordPress kullanımı çok kolay olduğu için bu kişiler direk ne tür blog açarlarsa açsınlar bu altyapıyı kullanmayı tercih ediyorlar.

Video sitesi açacak olan kişilerin de ilk tercih altyapının bu olduğunu görebiliyoruz. WordPress video teması seçenekleri de sunduğu için videolarını rahat bir şekilde yayımlamak isteyen kişiler bu sistemi kullanarak videolarını geniş bir kitleye ulaştırabiliyor. Aynı zamanda WordPress kod bilgisi zorunluluğuna sahip olmayan bir sistem olduğu için insanların sitelerinin kısa süre içerisinde istedikleri seviyeye geldiğini görebiliyoruz.

wordpress video teması 2

WordPress Video Teması Pahalı Mı?

WordPress sistemini kullanarak bir video sitesi kurmak isteyen kişilerin en fazla sorduğu sorular arasında WordPress video teması pahalı mı? Sorusunun yer aldığını görebiliyoruz. Zaten site kurma evresinde domain ve hosting gibi gerekli olan şeyleri alma evresinde çok yüklü miktarda para ödeyen kişiler WordPress teması alırken çok fazla ücret ödemek istemiyorlar. WordPress temalarının ücretleri alacağınız temaya göre değişiklik göstermektedir. Eğer fonksiyonları yüksek bir tema alacaksanız biraz yüklü bir miktar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Fakat alacağınız tema ortalama bir tema olacaksa çok fazla ücret ödemezsiniz. Hatta WordPress ücretsiz temaları içerisinde video sitesi yapmak isteyen kişiler için uygun olan tasarımlar bile bulunmaktadır.

WordPress Video Teması Nasıl Kurulur?

Eğer web sektörüne yeni giriş yaptıysanız veya daha önceden WordPress sistemini kullanmadıysanız, WordPress video teması nasıl kurulur? Sorusunu merak ediyor olabilirsiniz. WordPress’te yer alan diğer temalarla video teması da aynı şekilde kurulmaktadır. Yapmanız gereken işlem ise; ilk olarak sitenizin Admin paneline giriş yapmaktır. Burada Görünüm seçeneği altında Temalar seçeneği yer alır. Bu seçeneğe tıklamalısınız. Sonrasında karşınıza kullanabileceğiniz temalar gelecektir. Fakat siz bu temalar yerine Tema Yükle seçeneğine tıklayarak buradan Dosya Seç seçeneğine tıklamalısınız. .zip formatında olan dosyanızı siteye yükleyerek temanızı kurabilirsiniz. Her temanın bir kurulum kılavuzu yer alır. Bu kılavuz içerisinde yer alan işlemleri yaparak daha hızlı bir şekilde sitenizi istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz.

wordpress video teması 3

WordPress Video Teması Satın Alma

WordPress video teması satın alma konusunda birçok kişinin sorun yaşadığını görüyoruz. Yaşanan en büyük sorunlar arasında alınan temanın aslında istenilen bir tema olmaması geliyor. Bu yüzden tema seçimi sırasında sizlere sunulan renk tercihlerinden temanın bütün özelliklerine kadar inceleyip araştırmanız gerekiyor. Sonradan tekrar tema alıp masraf yapmamak için bunlara dikkat etmeniz çok önemlidir. Tema satın alabileceğiniz birçok site var. Bu sitelerde en fazla size uyan temayı seçebilirsiniz. Alacağınız temada yer alan eklentileri de incelemeyi unutmamalısınız. Eklentileri kısıtlı olan bir temadansa sizlere en fazla eklentiyi sunan bir temayı seçmeniz kar etmenizi sağlayacaktır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir