WordPress Site Kurma

Eylül 29, 2017

Giderek gelişen ve değişen sosyal medya ile beraber, WordPress blog kurma gibi konular ön plana çıkmıştır. Aynı şekilde, site kurma ve kendi adınıza bir site açmak da oldukça merak edilmektedir. Bu yüzden WordPress site kurma imkanını da size sunmuştur. Herhangi bir kod ya da yazılım bilmeden buna sahip olmanız oldukça pratik bir durum.

Oldukça kolay bir şekilde siz de kendi sitenizi kurabilirsiniz. Fakat blog sisteminde olduğu gibi burada ücretsiz seçeneği bulunmamaktadır. Cuzi bir miktar vererek site sahibi olabiliyorsunuz. Alt yapıyı da buradan alıp kullanıyorsunuz. Bu şekilde 7 /24 aktif bir şekilde internette varlığınız devam ediyor.

Wordpress Site Kurma

WordPress Site Kurma Maliyeti

Site kurmanın ücretsiz olmadığını belirtmiştik. Bu kapsamda, bir de site adının sizin için ayrılması ve aynı şekilde, server’larınızın sürekli açık kalması da bu ücrete dahil. Dünya’daki birçok firma yerel ya da uluslararası, bu tarz ücretler talep etmektedir. Bu fiyatlar elbette ki sağlayıcılara göre değişiyor. Yanı sıra, başlangıç seviyesi, profesyonel gibi ayrı paketler de bulunuyor. WordPress site kurma maliyeti düşük ölçekli olarak bakarsak ve bu işte yeni olduğunuzu düşünürsek 150 ile 200 TL gibi ortalama bir fiyat söyleyebiliriz. Bu paketlerde aylık ziyaretçi sayısı gibi serverların kaldırabileceği kriterler de bellidir. Kullanmış olduğunuz hostinglere bu ücreti yıllık bazda ödüyorsunuz.

WordPress Site Kurma İçin Alan Adı Belirleme

Alan adı, bir web sitesinin en önemli adımlarından biridir. Sizi güvenilir ve kaliteli gösterecek, aynı zamanda da içeriğinizi yansıtacak bir site adı bulmalısınız. Site nasıl kurulur konusunda da bahsettiğimiz üzere hosting satın alma işlemini domainle beraber yapmak çok daha mantıklı. Bu yüzden WordPress site kurma için alan adı belirleme sayfalarından aklınızda olan domaninin var olup olmadığını deneyebilirsiniz. Eğer kullanım dışı ise, son aşamada hostingle beraber satın alabilirsiniz. Hosting için WordPress’i belirledikten sonra, sunmuş olduğu başlangıç seviyesini alan adıyla beraber almanız oldukça tavsiye edilen bir durumdur. Bu şekilde, yeniyseniz kendinizi görmeniz için de kayıpsız bir fırsat olacaktır.

WordPress Site Kurma ile Ne Yapılabilir?

Sitenizi oluşturduktan sonra WordPress alt yapısı ile birçok alanda faaliyet gösterebileceğinizi söyleyebiliriz. Birçok farklı alanda kendinize ait, bilgi paylaşımında bulunabileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. WordPress site kurma ile ne yapılabilir  konusunda, dizi ya da film sitesi oluşturabileceğinizi söyleyebiliriz. Aynı şekilde şirket sahibi iseniz, ya da evden çalışıyorsanız kendiniz için bir site kurabilirsiniz. Satış yapmak için bir e- ticaret ortamı yaratabilirsiniz. Spor alanında bir web sayfası oluşturabilirsiniz. Kısacası aklınızdaki fikirler için aktif bir adres oluşturabilirsiniz. Google Adsense gibi uygulamalara dahil olarak reklam alabilir, analiz sonuçlarınızı takip edebilirsiniz. Hit alma oranınız yükseldikçe iyi de kazançlar elde edebilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!