En İyi Bloglar

Eylül 29, 2017

Blog yazıları, hem okuyucu hem de bu alanda girişimleri olan kişiler için son zamanlarda son derece popülerdir. Birçok konu ve formata sahip konsept blog siteleri bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre dünyada kişisel blog sahibi olan kişi sayısı milyonları aşmış durumda. Bu yüzden aynı oranda da bir ilgi söz konusu karşılıklı olarak.

En iyi bloglar listesi, sizin ilgi alanınıza göre aslında değişkenlik gösterebilir. Şu an için, Timurdemir, Burakoli, Seosözlük gibi sitelerden bahsedebiliriz. Yanı sıra, bu alan oldukça seri değişebilen bir mecra. Sevdiğiniz bir blog sitesi, yazılarını azaltıp, tekrara düşerse, bu listeden kolaylıkla çıkabilir. Aynı şekilde çok iyi bir blog sitesi de bir anda ortaya çıkabilir. Bu yüzden bu konuya ilgiliyseniz bu gelişmeleri sürekli takip etmenizi öneririz.

En İyi Bloglar

En İyi Bloglar Nasıl Olmalı?

Blog sitesinin, siz okuyucuları çekmesi ve daha iyi bir kitleye ulaşması için mutlaka kendine en uygun alanı seçmeli. Daha çok tutuyor diye, makyajla ilgili olmayan birinin bu alanı seçmesi gerçekten pek iyi sonuçlar vermeyecektir. Bunun için en iyi hosting firmaları üzerinden hizmet almalı ve yıllı çok da büyük bir ücret ödemeden profesyonel bir görüntü elde etmelisiniz. Yapacağınız Google eklentileri ile beraber okunurluğunuz artar ve reklam almaya başlayabilirsiniz. Bununla beraber, en iyi bloglar nasıl olmalı konusunu, okuyucu gözüyle ele almak gerekirse, mutlaka yenilikçi, güncel ve yaratıcı olmalısınız. Çok klasik bir alanda yazsanız dahi bakış açınız her şeyi değiştirebilir!

Teknoloji ve Oyun Alanında En İyi Bloglar

Teknoloji ve özellikle de oyun alanı birçok okuyucu tarafından sıklıkla takip edilen bir mecra. Bu alanda ön plana çıkmış isimler de bu konuyu en hızlı şekilde yakalamış ve incelemiş kişiler. Teknoloji ve oyun alanında en iyi bloglar için örnek vermek gerekirse, Aorhan, Burakoli, Ehliblog, Egonomik, Teakolik, Spaksu gibi bilinen blog sitelerine mutlaka göz atmalısınız. Genel itibariyle teknolojik gelişmelerden, telefon uygulamalarından, web tasarımı, SEO, yeni çıkan ya da iyi oyunlardan bahsedilen blog türleridir. Sürekli kendilerini yenileyip, yalın ve doğru anlatım biçimleriyle kullanıcılarının beğenisi toplamaktadırlar.

Seyahat Alanında En İyi Bloglar

Seyahat için okuyucuların aradığı en önemli özelliklerden biri gerçek tecrübelerin A’dan Z’ye yazıda bulunması, görsellerle desteklenmesi ve de uçağa binişten itibaren her detayın aktarılmasıdır. Seyahat alanında en iyi bloglar konusunda ise, Fozdemir, Levent Işıklı, Yoldaolmak, Rotasız Seyyah, Bizevdeyokuz gibi birçok siteyi tarayıcınız üzerinden bulup ulaşabilirsiniz. Bu siteler oldukça profesyonelleşmiş durumdadır. Aynı zamanda da güncel ve hızlı içerik konusunda da iyi olduklarını söyleyebiliriz. Aylık ziyaretçi sayıları da buna keza yüksek oranda olmaktadır. Tabii bu konulara göz atarken, domain yaşı, alt yapısı, hızı, teması, takipçi sayısı gibi özellikleri de göz önünde bulunduruyoruz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!