WordPress Manşet Eklentisi

Ekim 14, 2017

Site nasıl kurulur? işlemini daha önce tamamlamıştık. Peki siteyi kurduktan sonra eklenti ayarlarını nasıl yapmalıyız? Hangi eklentileri kurmalıyız? Günümüzde birçok internet sitesi WordPress altyapısı kullanılarak hazırlanmaktadır. WordPress altyapısını kullanarak kurduğunuz sitelerinizi geliştirebilmeniz için birçok eklentinin olduğunu görebiliyoruz. WordPress manşet eklentisi kullanabileceğiniz eklentiler arasındadır. Bu eklentiler sayesinde öne çıkarmak istediğiniz içeriklerinizi ziyaretçilerinizi daha fazla etkileyecek şekilde ön plana çıkarabilirsiniz. Bu eklentilerin WordPress slider eklentisi olarak da geçtiğini görebiliyoruz.

Aslında günümüzde birçok WordPress Premium temalarında manşet veya slider özelliği yer almaktadır. Bu özelliğin yer almadığı temalardan birisini kullanıyorsanız hem seo uyumluluğu için hem de sitenizin görsellik açısından okuyucuları tatmin etmesi adına eklenti kullanabilirsiniz. Eklentiler arasında tercih yaparken seçeneğinizin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden sitenizde en iyi şekilde duracak ve sizi sonrasında uğraştırmayacak eklentileri seçmeye gayret etmelisiniz. Aynı zamanda bir eklentinin kullanımının kolay olması çok önemlidir.

WordPress Manşet Eklentisi Kurulumu

WordPress manşet eklentisi kurulumu kullanacağınız eklentinin türüne göre değişiklik göstermektedir. Manşet ve slider eklentisi olarak kullanabileceğiniz birçok eklenti yer alıyor. Eklentiler arasında belirttiğimiz gibi sizin için kullanımı en kolay olanı tercih edebilirsiniz. Örneğin; Slider Revolution eklentisi WordPress site kullanan kişilerin en fazla tercih ettiği manşet eklentileri arasında yer almaktadır. Kullanımının kolay olması ve sunulan çeşitli özellikler sayesinde sizde bu eklentileri sitenizde tercih edebilirsiniz.

Hatta birçok Premium WordPress teması yapan firmanın veya geliştiricilerin bu temayı kullandığını görüyoruz. Eklentinin en büyük özelliklerinden birisi ise; bir sitenin neredeyse bütün alanlarıyla uyumlu olarak hareket edebilmesidir. Aynı zamanda mobil cihazlarla da uyumludur. Tercih edebileceğiniz bir diğer eklenti ise; Mega Slider eklentisidir. Mega Slider manşet eklentisi dokunmatik cihaz kullanan kişiler için tam hassasiyet sunmaktadır. Aynı zamanda kullanıcı dostu olan bir arayüze sahiptir. Eklenti manşetinize yazı, görsel veya video eklemenize izin vermektedir. Aynı zamanda zaman çizelgesi destekli olduğu için slaytınızda kontrol sağlayabilirsiniz.

WordPress Manşet Eklentisi Ücretli Mi?

WordPress manşet eklentisi ücretli mi? Sorusu sitesine manşet ve slider eklentisi eklemek isteyen kişiler tarafından çok fazla sorulmaktadır. Eklentiler ve fiyatları hakkında bilgi verecek olursak, bazı eklentilerin kullanıcılara ücretli olarak bazı eklentilerin ise kullanıcılara ücretsiz olarak sunulduğunu görebiliyoruz. Slider Revolution eklentisi ve Mega Slider eklentisi ücretli olarak sunulan eklentiler arasında yer alıyor.

Genellikle ücretsiz olarak sunulan eklentiler kullanıcıların isteklerini tam olarak karşılayamazken birçok yönden hata verebiliyor. Özellikle gelişmiş sitelerde ücretsiz eklentilerin istenilen performansı veremediğini görebilirsiniz. Bütçenizi baz alarak ücretli eklentileri tercih etmeniz daha mantıklı bir seçim olacaktır. Ücretli eklentilerin sürekli güncel tutulması veya bir sorun yaşandığı zaman bu sorunun iyileştirilmesi sitenizde ki performansın daha iyi olmasını da sağlayacaktır. Eklenti seçimi sırasında eklentinin özelliklerini ve fiyatını baz alarak bir karşılaştırma yapabilir ve buna göre seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Her manşet eklentisinin farklı özellikleri vardır.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!