WordPress Kişisel Blog Temaları

İçerik

Blog aç hayali, pek çok kişinin hep yapmak istediği ve kendi tasarımlarını, çektiği fotoğrafları, paylaşımları, düşünceleri aktarmada kullanacağı bir araç olarak günümüzde kullanıma devam ediyor.

Bunun için öncelikle, kendinizi ve yapacağınız işi temsil eden bir tasarım seçmekle başlayabilirsiniz. Bu işin belki de en zor kısmı olsa gerek. Piyasada çok fazla WordPress teması bulunmakta. Hem ücretli, hem ücretsiz yüzbinlerce seçenek arasından kendinize seçmeyi düşündüğünüz temayı bulmak neredeyse imkânsız hale gelebilir. WordPress kişisel blog temaları yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olamaya çalışacağız.

Wordpress Kişisel Blog Temaları 2

WordPress Kişisel Blog Temaları Ücretli midir?

WordPress kişisel blog temaları ücretli midir düşüncesi aklınızda var ise, hem ücretli hem ücretsiz seçenekte pek çok farklı tasarım mevcuttur. Açık kaynak kodlu bir yapıda olduğu için, temanın orijinalliğini bozmadan kendiniz için de ufak tefek ayarlamalar da yapabileceğiniz bir sistem üzerinde var olan WordPress’te internetten ya da WordPress’in kendi kütüphanesinden dilediğiniz kadar ücretli ya da ücretsiz temaya ulaşabilirsiniz.

Wordpress Kişisel Blog Temaları 3

WordPress Kişisel Blog Teması Nasıl Yüklenir?

WordPress kişisel blog teması nasıl yüklenir dersek, bunun için öncelikle, PHP veri tabanlı, Linux hosting sahibi olmanız gerekmektedir. Linux hostinginizi aldığınız sunucu firması, pek çoğunda kendisi otomatik olarak WordPress kurulumunu yapabiliyor. Eğer böyle bir seçenek yoksa WordPress’in internet sitesinden son sürümünü indirerek, gerekli kullanıcı adı ve şifrenizi belirledikten sonra FTP sunucunuza yükleme işlemi yaparak WordPress kurabilirsiniz. Kurulum işleminiz bittikten sonra, kütüphaneden ya da internetten indirmiş olduğunuz WordPress temasını, sunucu üzerindeki temaya giriş yaparak tema ekle seçeneğinden sunucuya yüklemeniz gerekmektedir. Sunucuya yükleme işleminiz bittikten sonra o temayı aktif etmeniz ve sisteminizde kullanmanız gerekmektedir. Böylelikle WordPress kurulumunu kolay bir şekilde bitirmiş olursunuz.

WordPress Kişisel Blog Temalarından Hangisi Daha Avantajlıdır?

Açık konuşmak gerekirse, ücretsiz temalarda pek çok iyi ve kaliteli tasarım mevcuttur fakat burada dikkat etmeniz gereken kısım, ücretsiz temaların üzerinde ve veri tabanında çok fazla değişiklik yapamıyor oluşunuzdur. Tamamen kısıtlı bir seçenek sunan ücretsiz temalar, öncesinde avantajlı gibi görünse de ileride sizin için yetersiz kalabilir.

WordPress kişisel blog temalarından hangisi daha avantajlıdır diye bir düşünce aklınızda varsa, kişisel blog olarak kullanacağınız web sitenizde ücret verip tema satın almak pek hoş ve kulağa mantıklı gelmeyebilir fakat ileride yapmak istediğiniz bir ekleme ya da farklılık olursa, tema değişimi ziyaretçileriniz için kafa karışıklığına itebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına, ücretli tema alıp pek çok yönden düzenleme, ekleme, çıkarma gibi işlemleri en başından itibaren gerektiği şekilde düzenleyebilir ve kontrolü elinizde tutabilirsiniz.

WordPress Kişisel Blog Temalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress kişisel blog temalarında dikkat edilmesi gerekenler, açık kaynak kod ile yazıldığından dolayı, sunucunuza ulaştırılabilecek pek çok zararlı kod yapısı ve böcek tema içerisine saklanabilir. Bu durumun önüne geçmek için, indirdiğiniz temayı muhakkak kontrol etmelisiniz. Ayrıca size güven vermeyen hiçbir kaynaktan tema indirmemeye çalışın. Böylelikle hem sunucunuzu hem de kişisel verilerinizin korumasını sağlamış olursunuz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir