Ücretsiz WordPress Temaları

Eylül 22, 2017

Bir web sitesi kurmak istiyorsanız kullanabileceğiniz en iyi altyapılardan birisi; WordPress’tir. Girdiğiniz birçok web sitesinde bu altyapının kullanıldığını söyleyebiliriz. Ücretsiz WordPress temaları olması ise insanların web sitelerinin tasarımı için ek ücret ödememelerini de sağlıyor. Web sektöründe yeni olan kişilerin ise WordPress temaları hakkında özellikle ücretsiz olarak sunulan temalar hakkında birçok soru işareti yaşadıklarını görebiliyoruz.

Yazımızda sizlerin merak ettiğiniz bu soruları cevaplayacağız. Eğer ücretsiz olarak sunulan WordPress temalarını kullanacaksanız ücretsiz hosting imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Bu şekilde web sitenizi kuracağınız zaman sadece alan adınıza ücret ödeyerek maliyeti düşürebilirsiniz.

Ücretsiz WordPress Temaları Güvenilir Mi?

En çok merak edilen sorular arasında, ücretsiz WordPress temaları güvenilir mi? Sorusunun yer aldığını görüyoruz. Ücretsiz olarak kullanımınıza sunulan birçok WordPress temasının güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Sitenizi ilk kurmaya başladığınız zaman tema tercihinizi en popüler olan temalar üzerinden seçerseniz bu konuda ki soru işaretleriniz tamamen kalkacaktır. WordPress’in temalarında baktığınız zaman her temanın bir yıldız değeri olduğunu görebilirsiniz. Bu değerler temayı kullanan kişiler tarafından verilmiş değerlerdir. Kullanacağınız temanın değerlerine bakarak veya internette yer alan yorumlarına bakarak size sunduğu imkanlara ve güvenilir olup olmadığına daha iyi şekilde karar verirsiniz. Zaten WordPress altyapı olarak yüklenen temaların güvenilir olup olmadığına da özellikle dikkat ederek kullanıcılarına sunmaktadır.

Ücretsiz WordPress Temaları Nasıl Yüklenir?

Eğer web sektöründe yeni yer almaya başladıysanız, ücretsiz WordPress temaları nasıl yüklenir? Sorusu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuzdur. Ücretsiz WordPress temalarının bazıları WordPress panelinizde yer almaktadır. WordPress’te admin panelinize giriş yaptığınız zaman sol kısımda bazı seçenekleri görecekseniz. Bu seçenekler arasından Görünüm seçeneğinin altında yer alan Temalar seçeneğine tıklamalısınız. Burada karşınıza ücretsiz olarak kullanabileceğiniz temalar gelecektir. Bunun dışında eğer elinizde bir temanın dosyası yer alıyorsa bu dosyayı da sisteme yükleyerek kullanabilirsiniz. Yeni Ekle seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza Tema Yükle seçeneği gelecektir. Burada Dosya Seç seçeneğine tıklayarak elinizde bulunan temanı zip dosyasını yükleyebilirsiniz. Sonrasında isterseniz bu temayı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Ücretsiz WordPress Temaları Site Kalitesini Düşürür Mü?

Ücretsiz denildiği zaman her zaman kafamızda bazı soru işaretleri yer alır. Bunlardan birisi de; ücretsiz WordPress temaları site kalitesini düşürür mü? Sorusudur. Ücretsiz olarak sunulan temalar dışarıdan ücret ödeyerek sahip olacağınız temalar kadar fonksiyonel olmadığı için bu soru işaretlerine sahip olmanız gayet normaldir. Fakat ücretsiz temalar içerisinde son derece kaliteli olan ve gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz temalar yer alıyor. Bu yüzden bu tarz soru işaretleri yaşamanıza gerek yoktur. Ücretsiz temaları kullanarak çok iyi yerlere gelen sitelerin olduğunu görebiliyoruz. Burada önemli olan sizin için en uygun olan temayı tercih etmenizdir. Bu temayı bulana kadar birkaç tema değiştirebilirsiniz. Fakat en sonunda sizin için uygun olan ücretsiz temayı bulacaksınız.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!