WordPress Site Yapımı

İçerik

Günümüzde web sitesi yapımında en fazla tercih edilen altyapı WordPress’tir. WordPress site yapımı genellikle diğer sistemlere göre daha basit olduğu ve daha güvenilir olduğu için tercih edilmektedir. İnternette bir araştırma yaptığınız zaman karşınıza çıkan birçok sitede WordPress sisteminin kullanıldığını görebilirsiniz.

WP sistemini kullanarak kişisel blog, gezi blogu, moda – makyaj blogu, haber sitesi, teknoloji sitesi kısacası aklınıza gelebilecek bütün sistemleri kullanabilirsiniz. Bu konuda sistemin çok gelişmiş bir yapıya sahip olduğunu ve her geçen gün gelişme kaydettiğini söyleyebiliriz. Özellikle teknik işlerle çok fazla ilgilenmek istemeyen kişiler bu sistemi kullanmaktadır.

wordpress site yapımı 2

WordPress Site Yapımı Kolay Mı?

WordPress dünyasına yeni dahil olduysanız ve bir web sitesi kurmak istiyorsanız, WordPress site yapımı kolay mı? Sorusunun cevabını çok merak ediyorsunuzdur. Günümüzde WP’in bu kadar tercih edilmesini sağlayan özelliklerinden birisi; altyapı olarak kullanımının kolay olması olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle WordPress şeklinde hizmet veren altyapıların büyük bir çoğunluğunun kurulması çok zor ve ara yüz bakımından kullanılması da çok zordur. Fakat WordPress gerek kurulum evresinde gerekse kullanım evresinde insanları zorlamayan bir sisteme sahip olduğu için tercih edilme oranı çok fazladır. Sistemi kullanabilmek için çok fazla kodlama bilmenize de gerek yoktur. Özellikle hazır temalardan birisini kullanacaksanız hiç kodlama bilmeden de rahatlıkla sitenizi yükseltebilirsiniz.

WordPress Site Yapımı Masraflı Mı?

İnsanlar genellikle web sitesi açma aşamasında açacakları sitelerden henüz para kazanmaya başlamadıkları için yapacakları masraflara önem vermektedir. Peki, WordPress site yapımı masraflı mı? Site yapımı konusunda en masrafsız sistemlerden birisi olarak WordPress sistemini söyleyebiliriz. Bir site kuracağınız zaman ilk aşamada sadece hosting ve alan adı masrafı yaparsınız. Hosting seçiminizi en iyi hosting firmaları üzerinden yapmanız sizlere bu konuda avantaj sağlayacaktır. Çünkü ileride sitenizin kapanması gibi bir durumla karşılaşmaz ve her zaman aktif olarak hizmet verirsiniz. WordPress ücretsiz temalar sunduğu için hiçbir işlem ödemeden tema kurulumunuzu da gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz beğendiğiniz bir ücretli tema varsa onu da satın alabilirsiniz. Fakat genellikle ilk başlarda insanlar tema ücreti ödemek istemedikleri için bu yöntemi tercih etmemektedir.

wordpress site yapımı 3

WordPress Site Yapımı Sırasında Tema Seçimi

WordPress site yapımı sırasında tema seçimi gerçekten çok zor bir şekilde yapılmaktadır. Çünkü size sunulan binlerce tema var ve bunlardan birisini seçmeniz gerekiyor. Bu evrede ilk karar vermeniz gereken alacağınız tema için ücret ödeyip ödemeyeceğinize karar vermenizdir. Sonrasında ise temalar arasından sizin açacağınız sitenin kategorisine uyan temayı seçmeniz gerekir. Temalar web sitesi kategorisine göre ayrılabilmektedir. Tema seçimi sırasında temanın renkleri kullanım paneli, sizlere ücretsiz olarak sunulan eklentiler, görünümü, özellikleri gibi faktörlere dikkat etmelisiniz. Hepsi istediğiniz gibiyse temayı satın alabilirsiniz. Eğer ücretsiz bir temaysa kullanmaya başlayabilirsiniz. Temanın hızı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir