Blogdan Para Kazanmak

İçerik

Son yılların en popüler internetten para kazanma yöntemleri arasında; blogdan para kazanmak ilk sırada yer almaktadır. Bir konu hakkında araştırma yaptığımız zaman karşımıza onlarca blog sitesi çıkıyor. Bu bloglardan para kazana kişilerin olduğunu düşündüğümüz zaman insanlar daha fazla blog yazmaya yönelmektedir.

Yazımızda sizlerle blog yazarak para kazanmak hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını vereceğiz. Bu şekilde sizde en kısa sürede blog yazmaya başlayarak kazanç elde edebilirsiniz. Yalnız blog açtığınız zaman hemen para kazanmaya başlamazsınız. Bu iş emek ve sabır ekleyen bir iştir. Eğer gerçekten emek vermezseniz para kazanmanız zor olacaktır.

Blogdan Para Kazanmak 2

Blogdan Para Kazanmak Mümkün Mü?

İlk olarak herkesin merak ettiği, blogdan para kazanmak mümkün mü? Sorusunun cevabıyla başlayalım. Yazımızda da belirttiğimiz gibi blog açarak para kazanabilirsiniz. Yalnız açacağınız blogun konusuna ve blogunuza düzenli içerik girişi yapmaya dikkat etmeniz gerekir. Blogunuz insanların sürekli takip ettiği konular hakkında olursa daha fazla hit alaca bu da kazancınızı daha fazla artıracaktır. Blog konusu seçimi sırasında bu yüzden popüler konular üzerinden seçim yapabilirsiniz. İnsanlar bloglarından genellikle reklam alarak kazanç elde etmektedir. Reklam konusunda en fazla tercih edilen ise; Google Adsense’dir. Google AdSense reklamlarınıza tık başı para ödemesi yapar. Bunun dışında bazı bloggerlar ürün tanıtımından veya bloglarında yer alan reklam alanlarını kiralayarak da para kazanmaktadır. Blog aç işlemi için daha önce ki yazımızı okuyabilirsiniz.

Blogdan Para Kazanmak Kolay Mı?

Blog yazmaya yeni başlayan veya başlamayı düşünen biriyseniz; blogdan para kazanmak kolay mı? Sorusu en fazla merak ettiğiniz sorular arasında yer alır. Bloglarınızdan para kazanmaya başlamadan önce gerçekten emek vermelisiniz. Her gün düzenli bir şekilde SEO uyumlu içerikler girmelisiniz. Bu içeriklerin okuyucularınıza cevap verecek nitelikte olması gerekir. Aksi takdirde okuyucularınız içeriklerinizi beğenmeyecek ve kısa süre içerisinde sitenize girmeyi kesecektir. Normalde internet ortamında binlerce blog sitesi yer alıyor. Fakat bu sitelerden sadece bazıları sıyrılarak diğer blog sitelerinin önüne geçmeyi başarmaktadır. Sitenizde yer alan SEO ayarlarına da dikkat etmeniz sizi diğer web sitelerinin önüne geçirecektir. Bu da para kazanmanızı artıracak faktörler arasındadır.

Blogdan Para Kazanmak 3

Blogdan Para Kazanmak İçin Neler Yapılmalı

Gelelim blogdan para kazanmak için neler yapılmalı? Sorusuna… Eğer henüz blogunuzu açmadıysanız Godaddy tanıtım kodu sayesinde çok fazla para ödemeden Godaddy gibi dünyaca ünlü bir firmayı kullanarak blogunuzu açabilirsiniz. Para kazanma evresine gelmek için ilk olarak içeriklerinizi eklemeniz gerekiyor. İlk günlerde eklediğiniz içerik sayısı siteyi doldurmak için biraz fazla olursa iyi olur. İlerleyen zamanlarda ise günde 1 – 2 tane içerik ekleyerek blogunuzu zenginleştirebilirsiniz. Blog yazılarınızda görsellerin bulunmasına ve içeriklerin kaliteli olmasına dikkat edin. Sonrasında ise reklam alabileceğiniz platformlar üzerinden blogunuza reklam ekleyebilirsiniz. İsterseniz reklam alanlarınızı özel firmalara kiraya da verebilirsiniz. Genellikle Google AdSense başvurusu kabul olmayan kişiler bu yöntemi izlemektedir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir