Kişisel Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Ekim 8, 2017

Size ait olan bir internet sitesine sahip olmak demek, sizi arayanların ve takip edenlerin, sizi daha kolay tanımasına imkan vermektedir.

Ayrıca geçmişinizi, iş ve okul deneyimlerinizi, aktarabileceğiniz kişisel ve dinamik bir kartvizit sahibi olabilirsiniz. Kişisel web sitesi nasıl yapılır sorusunun cevabını da bu yazımızda anlatacağız.

Kişisel Web Sitesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişisel bir web sitesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler ilk olarak hazırlayacağınız sitenin tamamen özgün ve sizin tarafınızdan hazırlanıyor olmasından geçmektedir. Hazır tema, hazır kod yapısı gibi durumları kullanmak, web sitenizi kişisel tasarımdan çıkartacaktır. Bunun yerine hazırlayacağınız web sitesini tamamen kendi imkânlarınızla ve donanımınızla hazırlamalısınız. Böylelikle hazırlamış olduğunuz web sitesi tamamen size ait olmuş olacaktır. Bunun dışında hazırlamış olduğunuz web sitesinin içeriği sizin zevk ve isteklerinizle var olan paylaşımlardan oluşabilir. Böylelikle tasarımın dışında paylaşımlarda da size özgün bir site sahibi olmuş olursunuz.

Kişisel Web Sitesi Kurulumu

Kişisel web sitesi kurulumu için diğer tüm internet sitesi kurulumda olduğu gibi, kendi adınıza bir alan adınız yani domain ve web sitenizi barındıracağınız bir hosting sahibi olmanız gerekmektedir. Tasarımı bitmiş olan kişisel web sitenizi FP sunucu bağlantı programları yardımıyla web sitenize yükleyebilirsiniz. Domain adınızı kişisel web sitenizi yansıtacak bir alan adı olarak belirlemeniz hem akılda kalması, hem de sizi daha iyi yansıtabilmesi için oldukça önemlidir. Hosting seçimi için en iyi hosting hizmeti veren firmalardan birini seçebilirsiniz. Böylelikle sitenizin yüklenme, gösterim, mail gibi trafiklerinin yoğun olduğu dönemlerde zorluk çekmemiş ve sitenizi sağlıklı bir şekilde ziyaretçilerinizin kullanımına olanak sağlamış olursunuz.

Kişisel Web Sitesi Neleri Barındırabilir?

Kişisel web sitesi neleri barındırabilir sorusu, aslında bu konu açsından oldukça kolay cevaplanabilecek sorulardan birisidir. Kişisel web siteniz içerisinde size ait olan ve sizi anlatan her şey barınabilir. Kişisel bir fotoğraf blogu olarak kullanabileceğiniz gibi, herhangi bir konuda, kendinize ait olan fikirlerinizi yayabilir ve paylaşabilirsiniz. Çeşitli incelemeler ve araştırmaları ziyaretçilerinize sunabilirsiniz. Böylelikle hem sizi tanıyan ziyaretçileriniz fikirlerinizi de takip edebilir, hem de sizi tanıyacak olan kişilere zevkleriniz ve fikirleriniz hakkında bilgiler de verebilirsiniz. Ayrıca kişisel web siteniz içerisinde size ait olan ve çalışmalarınızın, oku ve eğitim bilgilerinizin, iş bilgileri ve iletişim bilgilerinizin olduğu dinamik bir kartvizit yapabilir ve bir portfolyo oluşturabilirsiniz.

Kişisel Web Sitesinden Para Kazanabilirsiniz.

Evet, kişisel web sitesinden para kazanabilirsiniz. Sitenize alacağınız iş ortaklıkları ve reklamlar için, sitenizde düzenli paylaşımlar yapılması ve bu paylaşımların özgün, organik, SEO uyumlu ve tamamen size ait olması oldukça önemlidir. Böylelikle hem sizin takipçileriniz sizin sitenizi daha çok ziyaret edecek ve fikirlerinizi değerlendirecektir, hem de Google tarafından ilk sıralara yaklaşmanız sağlanacaktır. Bunun için detaylı ve titiz bir SEO çalışması muhakkak gerekecektir fakat gelir elde edebilmenizin de önü açılmış olacaktır. 

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!