İnternet Sitesi Kurarak Nasıl Para Kazanılır?

Temmuz 7, 2017

Bir web site kurmak kesinlikle eğlenceli olmalı. Eğer doğru yolu izlerseniz, web sitesi kurarak para kazanabilirsiniz. “İnternet sitesi kurarak nasıl para kazanılır?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu yazıda internet sitesi kurarak nasıl para kazanacağınızı ve internetten gelir elde etmenin detaylarını paylaşacağız.

Özetle:

  1. Hedefinizi belirleyerek kendinize bir alan seçin.
  2. Domain’i kararlaştırıp sitenizi kurun.
  3. Sitenizi sürekli güncel tutun.
  4. Google AdSense hesabı alın ve sitenizi sosyal medyadan tanıtmaya devam edin.
  5. Sitenizin daha çok kitleye ulaşması için çalışın.

Alan Seçimi

Alan seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. İnternet sitesinin hangi kategoride olacağını seçerken hem insanların taleplerini hem de kendi yeteneklerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Yani sitedeki içerikleri ustalıkla hazırlayabilecek birisi ve ustalıkla hazırlanan bu içerikleri okuyacak ziyaretçiler lazım.

Domain

Domainleri iki türlü özetleyebiliriz. Büyük bir ekiple çalışacaksanız, ismi akılda kalıcı olan (site ile alakası bile olmayabilir) jenerik domain alabilirsiniz. Kısıtlı veya tek kişi çalışacaksanız site ile bağdaşan bir keyword domain elde etmelisiniz. Örneğin sağlık konusunda yazıyorsanız domainin içerisinde “sağlık” keyword’ü bulunmalıdır. Aynı zamanda domainin mümkün olduğunca kısa ve sade olması gerekir. Bu sayede hızla ziyaretçi kazanabilir ve websitenizden para kazanabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Para Kazanmanın Farklı Yolları

İnternet sitesinden para kazanmanın tek, sabit bir yolu yoktur. İnternet sitesi kurarak nasıl para kazanılır bu yazı altında kısaca bahsetmeye çalışacağım. Bu işin içerisine girdiğinizde siz de bunun bilincinde olacaksınız. Dilerseniz şu farklı metodlara bir göz atın:

internet sitesi kurarak para kazanmak

Blog Kurarak Para Kazanma

Gezdiğiniz yerleri insanlara anlatmayı seviyor musunuz? Başınıza gelenleri yazmak sizi rahatlatıyor mu? Bu para kazanma opsiyonu tam size göre. Blog açmak için beklemenize gerek yok. Eğer samimi ve istikrarlı bir şekilde blog sitenizi geliştirirseniz, kısa sürede insanların ilgi odağı haline gelirsiniz ve hayal edemeyeceğiniz kadar yüksek miktarlarda para kazanırsınız.

Youtube Kanalının Sitesini Kurarak Para Kazanma

Eğer bir youtube kanalınız varsa ve bundan gelir elde ediyorsanız, video bağlantılarını paylaştığınız bir site kurarak o siteye gelen trafikten de ek gelir elde edebilirsiniz. Videolarınızın sonuna ve açıklama kısmına kurduğunuz sitenin linkini vererek takipçilerinizin siteyi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurarak Para Kazanma

Son zamanların en gözde seçeneği bu olsa gerek. Küresel ekonominin gelişimiyle beraber insanlar, e-ticaret sektörüne yönelmiş durumda. E-Ticaret siteleri alanında çok büyük siteler olsa da, yerel olarak kendi çapında hizmet veren küçük siteler de bulunmaktadır ve bu küçük siteler, hiç de ihmal edilebilir düzeyde olmayan, yüksek gelirler elde etmektedir. Mobilya, ayakkabı, tasarım, fotoğrafçılık gibi hizmetlerinizi kaliteli tasarımlar ve temalar eşliğinde müşteriye sunarsanız, müşteri kendisini ürünü almaya adayacaktır. Aynı zamanda ürünlerinizden dolayı yoğun trafik çeken sitelerinize Adsense reklamı ekleyerek de internet sitesinden para kazanabilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!