Hosting Seçerken Önemli Olan 4 Faktör

Temmuz 11, 2017

Çoğu şeyde olduğu gibi hangi hosting şirketinin seçileceğine karar vermek, kullanıcı için zor olabilir. Hosting şirketinde karar kılınsa bile hangi en iyi hosting paketini alacağında da kararsız kalınabilir. Sürekli bir şeyler garanti eden ve söyledikleriyle maalesef güven vermeyen hosting firmalarıyla bağlantınızı kesmelisiniz. Değil mi? Hosting seçimi, özellikle de bilginiz yoksa yeni bir web sitesi oluşturduğunuz zaman en problemli konu haline gelebilir. Yanlış hosting seçimi, size pahalıya patlayabilir. Ayrıca ihtiyaçlarınızdan çok daha fazla özelliklere sahip olan bir hosting seçerseniz de gereksiz masraflar meydana gelir. Çok basit bir hosting seçimi yaparsanız da web sitenize girmek için yanıp tutuşan ziyaretçilerinizi, bilgisayar ekranlarında koca bir hata sayfası bekler. Kısacası emekleriniz boşa gider ve her iki hata da olumsuz sonuçlanır. Bu yüzden hosting seçimi öncesinde bilgilenmeli ve hangi hostingi seçeceğinize doğru karar vermelisiniz. Bu rehbere göz attıktan sonra hosting seçerken önemli olan 4 faktör hakkında yeterli bilgiye sahip olacaksınız. Bu yazıda hosting seçerken dikkat etmeniz gereken önemli faktörler sıralandı. Bu sayede bilinçli bir karar verebilir ve siteniz için en uygun hosting seçiminde karar kılabilirsiniz.

hosting seçmek

Hız

Siteniz için yaptığınız planlara göre değişiklik gösterebilecek olan hosting seçiminde en önemli faktörlerden biri hızdır. Çok yavaş bir hıza sahip olan hosting seçimi, ziyaretçi kaybına neden olacaktır. Her ihtimale karşı diye düşünüp en yüksek hızdaki hostingi satın alırsanız da boş yere para kaybedeceğiniz büyük bir hata yapmış olursunuz. İdeal hızınıza karar vermeden önce siteye yükeyeceğiniz temayı, fotoğrafları, kaç adet yazı gireceğinizi daha önceden planlayın veya yakın bir tahminde bulunun.Gelecekte meydana gelebilecek yeni kararlarınızı da göz önünde bulundurun ki, sizi yarı yolda bırakan bir sağlayıcıya sahip olmayın.

doğru hosting seçmek

Destek

İnternet ve bilgisayar konusunda ne kadar bilgili ve yetenekli olduğunuzun hiç önemli yok. Web sitesi oluşturmak gibi zahmetli bir işe giriştiyseniz, sürekli soru sorma ihtiyacı duyacaksınız. Zamanı geldiğinde bu sorularınıza yanlış veya yetersiz cevaplar bulmak hoşunuza gitmeyebilir. Bahsedilen zaman geldiğinde soru soracağınız müşteri hizmetleri desteğinin özel ve kaliteli olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz. Bunun için aklınızdaki hosting firmalarından birinde karar kılmadan önce internette küçük bir arama yaparak diğer kullanıcıların yorumlarını ve memnuniyetlerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Ücret

Hosting paketleri, özelliklerine göre çok mütevazı fiyatlardan aşırı ve cep yakan fiyatlara kadar değişiklik gösterebilir. Hız faktöründe de önemli olan müşteri kaybetme veya gereksiz alan sorununu yaşamamak için ücreti de ön planda tutmalısınız. Doğru paketi seçmek mümkün fakat nereye bakacağınızı bilmeniz gerekiyor. Size uygun olduğunu düşündüğünüz hosting paketinin ismini araştırmakla başlayın ve benzer paket kullanan sitelere bir göz atın. Bu konuda godaddy kupon sayfası size en iyi hosting firması seçiminizde yardımcı olacaktır.

Özellikler

Hız ve para gibi faktörlerin yanı sıra, hizmetin kullanılabilirliği de göz önünde bulundurmalıdır. Bunu yapmanın enk kolay yolu ise özelliklerini bir liste halinde gözden geçirmektir. Web sitenizde özgür olarak hareket etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en faktör budur.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!