Google’da İlk Sayfa

Ekim 13, 2017

Google’da ilk sayfa dediğimiz kavram aslında, oldukça başaralı bir şekilde yürütülmüş ve organize edilmiş SEO uygulamalarının sonucunda bir nevi yapılan işin meyvesini almak diyebiliriz. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ayrı bir mühendislik ve algoritma bilgisi ile ilgili bir meslek haline dönüşmüş durumdadır. Bu sizi rakiplerinizden ve rakibiniz olacak girişimlerden ileride tutmaya yarayacak en büyük avantajınızdır.

Ayrıca bu işin uzmanları ile çalışmak ve Google’da ilk sayfada yer alabilmek size, maddi olarak da çok önemli kazançlar elde ettirecektir. Çünkü genel istatistiklere göre, Google’da ileri sayfalara bakma oranı oldukça düşüktür. Bu ise sizin için olukça önemli bir husus teşkil eder. Böylelikle, rakiplerinizin pek çoğunun önüne geçmiş ve kazancınızı, markanızın değerini ve bilinilirliğinizi o derece arttırmış olursunuz.

Google’da İlk Sayfa

Google’da İlk Sayfada Çıkmanın Yolu Nedir?

Google’da ilk sayfada çıkmanın yolu nedir dediğinizi duyar gibiyiz. Şu bilinmelidir ki, uzun ama emin ve kararlı adımlarla, disiplinli bir SEO çalışmasının temelinde yatmaktadır. Doğru anahtar kelime tayini, sağlıklı bir şekilde yürütülmüş site içi SEO çalışması, yine aynı şekilde yürütülmüş site dışı SEO çalışması, özverili ve titiz rakip analizi oluşturulması gibi pek çok etmeni doğru ve belirleyici olarak kavrayıp, bu disiplinle çalışılmalıdır.

Google’da İlk Sayfada Çıkmak İçin Neye Dikkat Edilmeli?

Google’da ilk sayfada çıkmak için neye dikkat edilmeli sorusu oldukça önem arz eden ve dikkate alınması gereken bir konudur. Bunun için en önemli konu sağlıklı, organik ve özgün içerikler üretmektir. Bu aynı zamanda sitenizin kullanıcı odaklı olmasını da sağlayacaktır. Site içerisindeki verilerinizi sürekli takip edip, günceliğini yitirmiş bilgileri gerekirse yok etmeniz gerekmektedir. Böylelikle sitenizi takip eden kişilere yanlış ve sağlıksız bilgiler vermemiş olursunuz. Ayrıca sitenizin içeriği her ne olursa olsun, yaptığınız işlemlerle ilgili bir blog aç işlemi sitenizin takibi ve işinizi anlatmak için de önemli bir paylaşım aracı olabilecektir.

Google’da İlk Sayfada Çıkmanın Avantajı Nedir?

Google’da ilk sayfada çıkmanın avantajı nedir diye düşünecek olursak, en büyük yanıtı, belki de tek yanıtı, başarı ve kazançtır. Bunu açacak olur isek, web sitenizin içeriği her ne olursa olsun, amacınız takipçilerinize ya da konuyu mera eden her kişiye doğru bilgileri aktarmak, sahibi olduğunuz bir mal grubunun satışını yapmak, ya da verdiğiniz hizmetin ilgili müşteriye ulaşmasını sağlamak olduğunu düşünürsek, ilk sayfada yer almak sizin müşterilerinize çok daha kola ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Böylelikle rakiplerinizin önüne geçebileceksiniz.

Google’da İlk Sayfada Çıkmanın Başka Yolları Var mıdır?

Google’da ilk sayfada çıkmanın başka yolları var mıdır diye alternatif yollar düşünüyorsak bu sorunun cevabı kesinlikle, SEO dışında başka yolları da vardır. Örneğin Google’a reklam vererek ilk sayfada görüntülenebilirsiniz fakat bu zamanla altından kalkılamayacak bir boyuta ulaşabilir. Reklam verirken, reklamı görecek kişilerin yaş grubundan, cinsiyetine, oturduğu yerden, ilgilendiklerine, arama yaptığı kelimelere kadar pek çok kriter için ayrı bir ücretlendirme tarifesi uygulayacağını düşünürseniz. SEO sizin için oldukça avantajlı bir hale gelecek ve yüksek meblağlar ödemek durumunda kalmayacaksınız.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!