En İyi Makyaj Blogları

Ekim 9, 2017

Ülkemizde ve dünyada, blog kültürü ve mantığı yayılmaya başladığından beri, çok fazla sayıda kişisel blog açılmaya ve paylaşımlar yapılmaya başlandı. Bunlardan pek çoğu, bu işi yürütemezken ve açtıkları blog sitelerini kapatmak durumunda kalırken, pek çok kadın blogger, bu işten önemli derecede reklam ve para kazanmayı başardılar.

Bunun için öncelikle yaptıkları işlemler gerçekten başarılı makyaj ve make-up uygulamaları, yeni trendler, doğru renk ve ton kullanımları, uyguladıkları kombin ve aksesuar ile uyumlu makyaj tasarımları, kullandıkları markalar ve bu markaların kaliteleri gibi konular oldukça önem arz etmesi ve bu öneme sahip olmaları başarıya ulaştırdı. En İyi Makyaj Blogları ayrıca düzenli içerik paylaşımı, paylaşımlarında gelen sorulara olabildiğince doğru ve açıklayıcı cevaplar vermeleri de bu blog sahiplerini oldukça başarılı yerlere götürdü.

En İyi Makyaj Blogları

En İyi Makyaj Blogları Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle dikkat edilmesi gereken konu yapacağınız işi çok iyi biliyor olmanızda yatmaktadır. Kesinlikle kolay bir iş olmayan makyaj konusu, giydiğiniz kıyafetten, taktığınız aksesuara kadar pek çok içerikle beraber ve uyumlu olmak zorunda. Onun dışında, kullanılan renklerin birbiri ile uyumu, yeni moda ve trendler kesinlikle takip edilmeli. Ayrıca bir ziyaretçinin aklına takılan bir soruda, kesinlikle açıklayıcı ve merakı giderici yanıtlar verilmeli ve ziyaretçi, devamlı takipçi olarak kazanılmalı. En iyi makyaj blogları nelere dikkat etmeli sorusuna cevap olarak, kendileri genellikle yukarıda belirttiğimiz tüm özellikleri ve edinimleri defalarca uygulamış ve başarıya ulaşmışlardır.

En İyi Makyaj Bloglarından Biri Olmak İçin Hangi Aşamalar Kaydedilmeli?

Bunun için öncelikle, blog yönetimi ve kullanımı konusunda gelip geçici bir heves mi yoksa gerçekten ilgi duyulan ve zevk ile bıkmadan usanmadan takipçiler ve ilgisini çekenler için içerik çıkarmaya bir nevi gönüllü mü olmak istiyorsunuz bunun cevabını kendinizde vermelisiniz. Eğer ki cevabınız evet ise, bu işe başlamak için birkaç yol var bunlardan bahsedelim.

En iyi makyaj bloglarından biri olmak için hangi aşamalar kaydedilmeli sorusuna cevap olarak, öncelikle, ücretsiz olarak WordPress ve Blogger gibi sistemlerden blog açabilirsiniz. Ya da daha profesyonel bir yapı oluşturmak için ücretli bir blog sitesi sahibi olabilirsiniz. Bunun dışında, yapacağınız makyajı uygulama olarak göstermek için YouTube kanalı açabilirsiniz. Çeşitli sosyal medya araçlarında reklam yayınlayabilir, böylelikle daha farklı ziyaretçi ve takipçiler edinebilirsiniz.

Türkiye’de En İyi Makyaj Blogları Hangileri?

Türkiye’de en iyi makyaj blogları hangileri sorusu için, aşağıda ufak bir liste hazırlamayı düşündük. Böylelikle, hem başarıya ulaşan bloggerlar kimler, hem de neleri kullanıyorlar beraber inceleyelim istedik.

1 – Sebile Ölmez tarafından yürütülen sebibebi.com, aylık 60 binin üzerinde ziyaretçiyi barındırmaktadır. Aynı zamanda YouTube üzerinden yayın yapan ve uygulamalarını gösteren Ölmez, en iyi hosting firması sayılabilecek Google hosting ve Blogger alt yapısı kullanıyor.

2 – Merve Özkaynak tarafından yönetilen merveozkaynak.com, WordPress altyapısını kullanmaktadır. Sosyal medyayı en iyi kullanan ve YouTube’dan uygulamalar paylaşan Özkaynak, Türkiye’de başarılı bir blogger olarak devam ediyor.

3 – makyajcantam.com ise, 7 yıldır ülkemizde blog hizmeti vermektedir. Aylık 35 binden fazla ziyaretçisi olan ve Türkiye’de sayılı bloglardan biri olan makyaj çantam trendleri yakından takip eden ve başarılı işleri takipçilerine sunan bir blog olarak hizmet veriyor.

En İyi Makyaj Blogları Para Kazanabilir mi?

En iyi makyaj blogları para kazanabilir mi diye düşünüyorsanız, bu durum kesinlikle evet. Ayrıca bir blog sahibi olmak ile beraber, çeşitli firmalar ile kampanyalar ve reklamlar imzalayabilirsiniz. Böylelikle bu işten para kazanabilir ve pek çok yeni çıkan ürünü deneyebilirsiniz. Böylelikle bunu bir meslek haline de dönüştürebilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!