En İyi Yemek Blogları

Ekim 10, 2017

Yemek kültürü, ülkemizin her kesiminde ve her noktasında apayrı zevkler ve apayrı lezzetleri içerisinde barındırmaktadır.Mevcut Anadolu lezzetlerinin yanı sıra, Balkan, Arap, Karadeniz, Akdeniz mutfaklarının da yüzyıllar içerisinde kültürümüzün içerisine entegre olması, ülkemizdeki yemek lezzetini ve zevkini oldukça derin bir şekilde etkilemiştir.

En iyi yemek blogları içerik olarak ayrıca, sadece coğrafyamıza özgü yemekler olmamakla beraber, dünya mutfağını çok iyi bilen ve çok başarılı sunumlarla birlikte lezzetini, yöresinde yermiş gibi sunabilen çok yetenekli aşçı ve yemek uzmanlarımızda bulunmaktadır. Artık internetin de gelişmesi ve yaygınlaşması ile beraber, yemek kültürü çok farklı yerlere ulaştı ve her tarif herkesin elinin altına gelmeye başladı. Durum böle olunca, hem kültürümüzde yeri olan emekler ile ilgi pek çok aşçı gelişti hem de bu sunumlarını, tariflerini internetten pek çok kişiye yaymak isteyen ustalarımız birer blog sahibi olma yolunda ilerledi.

En İyi Yemek Blogları Hangileridir?

Ülkemizde en çok takip edilen ve içerisinde sınırsız tarifleri ve lezzetleri barındıran en iyi yemek blogları hangileridir listesinin ilk sırasında muhakkak ki, mutfaksirlari.com bulunmaktadır. Aylık 1 milyondan fazla ziyaretçisi olan bu site üzerinden gerek yemek tarifleri, gerek güzel ve kaliteli mekânlar takip edilebiliyor. Ayrıca tavsiyeleri oldukça yerinde ve başarılı görünüyor.

İkinci sırada ardaninmutfagi.com bulunmaktadır. Aylık 900 binden fazla ziyaretçisi bulunan Arda şefe ait olan bu blog ise, gerek yöresel lezzetler gerek dünya lezzetleri bakımından takip edilmesi oldukça keyifli ve avantajlı bir blog olarak karşımıza çıkmaktadır.

En çok bilinen markalardan birisi olan Cahide Sultan ise listemizde üçüncü sırada yer almakta. Aylık 500 binden fazla ziyaretçi ile çok farklı lezzetlere sahip olabilir, en kaliteli tavsiyelerden birine ulaşabilirsiniz.

En İyi Yemek Blogları

En İyi Yemek Bloğuna Sahip Olmak İçin Neler Yapmalı?

Bunun için öncelikli olarak kesinlikle, yemek konusunda iyi bilgileriniz ve kaliteli bir damak lezzetiniz olması gerekiyor. Ayrıca yemek yemeyi ve yapmayı sevdiğiniz gibi, pek çok yörede güzel ve kendine has restoranları tanıtabilmeli ve takipçilerinizin de keyifli zamanlar geçirmesini sağlayabilirsiniz. En iyi yemek bloğuna sahip olmak için neler yapmalı diye düşünüyorsanız bahsettiğimiz tavsiyelere dikkat etmelisiniz. Böylelikle hem takip edilirliğiniz hem de güvenilirliğiniz yükselecektir. Yemek konusunda çok farklı kültürlere sahip olan toplumumuzda tavsiye muhakkak önemli bir yer tutmaktadır.

En İyi Yemek Blogları Nasıl Kurulur?

Ücretsiz hosting veren sistemler var olduğu gibi ücretli sistemleri de kullanabilirsiniz. Bunun için muhakkak bir blog açmalı, açmış olduğunuz bloğunuzda hem iyi tarifler hem de iyi tavsiyeler verebilmelisiniz. Ayrıca kaliteli video sunumlar yapmak ve takipçilerinize paylaşımlarınızı izletmek de oldukça fayda sağlayan etmenlerdendir. En iyi yemek blogları nasıl kurulur sorusuna cevap arıyorsanız, bu işin profesyonellerine de başvurabilirsiniz.

En İyi Yemek Bloglarının Kazançları Nelerdir?

En iyi yemek bloglarının kazançları nelerdir sorusu, bu işe girip yatırım yapacak her blogger’ın aklındaki sorulardan birisidir. Bu anlamda hem bloğunuzdan reklam yayınlayabileceğiniz gibi, çeşitli gıda firmalarıyla reklam ve tanıtım anlaşmaları sağlayabilirsiniz. Ayrıca pek çok yöresel ya da uluslararası lezzetleri sunum yapan restoranlar ziyaret edebilir, bu ziyaretlerinizde mekan ile ilgili bilgiler ve reklam – tanıtım sunumları hazırlayabilirsiniz. Böylelikle blog işinizi kazanca çevirebilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!