En İyi 4 WordPress Hosting Tavsiyesi ve Yorumlar

İçerik

wordpress hosting

WordPress alt yapısını kullanan bir site kurmak istiyorsanız ve sitenizi en sorunsuz ve en iyi şekilde barındıracak bir en iyi hosting firması arıyorsanız bu listemize göz atabilirsiniz. WordPress için en iyi şekilde optimize edilmiş yüzlerce hosting firmasını inceleyerek aralarında en iyi wordpress hosting hizmeti veren firmaları inceledik. Birçok yönden ele aldığımız bu incelemelerimiz ve tecrübelerimiz sonucunda bu listeyi 4 firmaya kadar indirgemeyi başardık.

Yeni bir internet sitesi kurarken size yol gösterici olması için hazırladığımız bu yazımızın ileride başınıza gelebilecek muhtemel sorunları minimum seviyeye getireceğini umuyoruz. Öncelikle WordPress Hosting’in ne olduğu hakkında fazla bilgisi olmayan arkadaşlar için bu konuya biraz değinelim.

En İyi WordPress Hosting Firmaları

En iyi wordpress hosting
En iyi wordpress hosting

WordPress Hosting, dünyanın en iyi ve en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi (CMS) olan WordPress yazılımıyla sorunsuz ve tam anlamıyla %100 uyumlu şekilde çalışabilmesi için alt yapısı ve ayarlamaları yapılmış sunuculardan yayın yapmanızı sağlayan barındırma hizmetidir. Bu ayarlamaları hosting aldığınız firma wordpress kurulu sitenizden en iyi sonuçları almanız için sizin yerinize yapar. Böylece diğer hosting paketlerinde olduğu gibi trafik limitleri, server CPU kullanım limitleri gibi şeylerle siz uğraşmazsınız. Size düşen sadece sitenize giren trafiğe göre uygun hosting paketini seçmektir.

Worpress’in Dünya’nın en fazla kullanılan içerik yönetim sistemi (CMS) olduğunu aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Dünya’daki web sitelerinin %61 WordPress kullanmaktadır.

neden wordpress hosting

WordPress Hosting Almanın Avatajları ve Dezavantajları

Sitenizin sunucu ve hosting ayarlarının birisi tarafından sizin yerinize kontrol ediliyor olması her ne kadar kulağa hoş gelse de herkes için uygun olmayabilir. WordPress hosting alırken size sağladığı avantajları ve dezavantajları göz önüne alarak karar vermek gerekli.

Wordpress hosting avantajıWordPress Hosting’in Avantajları

Hız: Siteniz host ayarlamarı firmanız tarafından wordpress’e göre ayarlandığı için normal host paketlerine göre çok daha hızlı olacaktır.

Güvenlik: Siteniz hacker geçirmez olacağını söyleyebiliriz. Tabi bu hosting firmasına göre değişmektedir.

Uzman Destek: Diğer webhosting paketlerine destek veren ekiplerden farklı olarak wordpress hosting destek ekibi wordpress konusunda uzmandırlar. Uzmanlar sitenizin hızını artırmak için öneriler verirler ve problemlerinizin çok hızlı çözülmesi konusunda yardımcı olurlar. Sanki siteniz için çalıştırdığınız bir uzman kadrosu varmış gibi hissedersiniz.

Günlük Yedekleme: Sitenizde oluşabilecek sorunlara karşı sitenizin yedekleri günlük olarak alınır. Herhangi bir sorun olduğunda geri yükleme yapılır.

Otomatik Güncelleme: WordPress güncellemeleri otomatik olarak yapılır.

Downtime Oranı: Neredeyse yok gibidir. Host alırken belirlediğiniz hit sayısına göre siteniz asla kapalı kalmaz. Burada önemli olan hit sayınıza doğru karar vermeniz.

wordpress hosting dezavantajlarıWordPress Hosting’in Dezavatajları

Fiyat: WordPress hosting paketlerinin fiyatları normal bir shared hosting paketine göre daha pahalıdır. Tabi burada verilen hizmetin klasik bir shared hosting paketinden farklı olduğunu unutmamak gerekir.

Limit: Sitenizin barındırıldığı server wordpress için özel olarak yapılandırıldığı için hosting hizmeti aldığınız firma, wordpress hosting paketinizin içine başka bir içerik yönetim sistemi kurmanıza izin vermez. Yani sadece wordpress kurulu sitenizi barındırabilirsiniz.

Daha Az Kontrol: Tüm teknik kontrol sizin yerinize firmanız tarafından yapıldığı için değişiklikler ve ayarlamalar yapmanıza izin verilmez. Zaten wordpress hosting alınmasının asıl sebebi de bu sorunlarla uğraşmamak olduğundan bu konunun tam bir dezavantaj olduğunu söylemek doğru olmaz sanırım.

Neden wordpress hosting

WordPress Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

wordpress alırken dikkat edilecekler

(!) Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, Hosting hizmetinin güncellemeleri takip edip edememesi olmalıdır. Yeni güncellemeler sizin için çok önemlidir, bu güncellemeler güvenlik açıklarının kapanması, yeni özellikler gelmesi gibi birçok önemli yenilikler içerir.

wordpress hosting ziyaretçi sayısı

(!) Dikkat etmeniz gereken diğer bir şey ise, sitenizin aylık ortalama ziyaretçi kapasitesi. Hizmet alırken sitenizin ziyaretçi sayısını doğru tespit etmek çok önemlidir. Zira sitenize 20 Bin kişi girerken 10 Bin kişilik bir paket almak çok yanlış bir karardır. Çünkü 10 Bin sınırına ulaştığınızda geriye kalan 10 Bin kişi sitenize giriş yapamayacaktır. Aynı şekilde 20 Bin kişi girerken 50 Bin kişilik bir paket almanızda boşuna masraf etmenize neden olacaktır.

wordpress host tema(!) Eklenti ve temalarınızın sorunsuz çalışabilmesi için gerekli olan özelliklerin sunucuda bulunup bulunmaması da çok önemlidir. Örneğin temanız “ioncube” eklentisinin sunucuda yüklü olmasını gerektiriyor ama sunucuda bu yüklü değilse temanız çalışmayacaktır. Haliyle çok büyük bir sorun yaşamış olacaksınız. Bu tür sorularınızı sipariş geçmeden önce iletişim kısmından sorarak öğrenmeyi unutmayın.

(!) Sistem hakkında fazla bilginiz yoksa, firmanın size sağladığı destek seviyesi çok önemlidir. Dikkat edilmelidir.

WordPress Hosting Alacaklara Tavsiyeler

 • WordPress hosting alacak arkadaşlara bulunacağım en önemli tavsiye, ihtiyacınızı çok iyi belirlemeniz gerektiğidir. Eğer yeni bir site veya blog açacaksanız ziyaretçi kapasitenizi tahmin edemeyebilirsiniz fakat ilk paketler her zaman için başlangıçta sizi idare edebilecektir, boşuna yüksek ücretler ödeyip yüksek paketleri almanıza gerek yok.
 • Bazı firmaların yüksek özellikleri ucuz fiyata vermesi sizi cezbetmesin, çünkü verdikleri sınırlamalar yüksek olabilir ama hizmet kalitesi burada sizin için daha önemlidir. Bu yüzden iyi bir araştırma yapmayı unutmayın. Varsın özellikleri düşük olsun ama kaliteli olsun gerekirse 3-5 kuruş ücreti de fazla olsun bunu tercih edin ki ileride başınız ağrımasın.
 • Türkçe destek İngilizce konuşabilecek kadar iyi olmayanlar için çok önemlidir. Eğer fazla bilginiz yok ve yeni başladıysanız yaşayabileceğiniz sorunlara çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu durumda her an arayıp destek alabileceğiniz birilerinin olması sizin kurtarıcınız olacaktır.

En İyi WordPress Hosting Firmaları

En iyi wordpress hosting - ilk sıra

HostGator, Merkez Ofisi Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde bulunan 2002 yılında kurulmuş bir Hosting firmasıdır. Bünyesinde bulunan 500’den fazla serbest çalışanı ile sektöründe lider firmalardan birisidir. Aktif 400 binden fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. Hostgator firması hakkında çok detaylı bilgi almak isterseniz Hostgator Nasıl? konusunu okuyabilirsiniz.

hostgator hosting detay

HostGator WordPress Hosting

Hostgator wordpress hosting

 • Fiyat / Özellik: Fiyatına oranla sınırlamaları oldukça başarılı. HostGator’un diğer firmalara göre daha başarılı bir Hosting hizmeti sağladığını söyleyebiliriz.
 • Performans: Performans konusunda dünyanın en iyi Hosting hizmeti sağlayan firmalarından biriyle çalıştığınıza emin olabilirsiniz. Dünyanın en kaliteli veri merkezlerinden biri olan kendi veri merkezleri üzerinden size en iyi performansı sağlayacak yayın yapmaktalar.
 • Güvenlik: Yüklü olan WordPress yazılımınızı ve eklentilerinizi otomatik olarak güncelleştirmelerini yapmaktalar. Bu sayede sitenizin güvenliği her zaman en iyi seviyede tutulmakta. Sunucu güvenliği konusunu ise hiç dert etmenize gerek yok, dünyanın en güvenli sunucularından birisinde olduğunuza emin olabilirsiniz.
 • Yedekleme: Alacağınız WordPress Hosting paketleri ile birlikte ücretsiz günlük yedekleme hizmeti sunmaktalar. İstediğiniz zaman bu yedeklerinizi tek tıkla kurma şansınız bulunmakta.
 • Destek: 7/24 ulaşabileceğiniz harika bir destek ekibi mevcut.
 • İndirim: Alacağınız hizmetlerde kullanabileceğiniz birçok indirim kuponu sitemiz aracılığıyla devamlı güncel olarak sizlerle paylaşılmakta.

hostgator wordpress hosting özellikleri

Hostgator WP Hosting Paketleri

En iyi wordpress hosting - ikinci sıra

Godaddy, dünyanın en büyük alan adı kuruluşu unvanına sahip ilk ve tek kuruluştur. 1999 yılında faaliyet göstermeye başlayan firma, 4000’den fazla çalışanı ile 13 Milyon müşterisine hizmet vermektedir. Godaddy hakkında çok daha detaylı bilgi almak isterseniz Godaddy Nasıl? konusunu okuyabilirsiniz.

Godaddy WordPress Hosting

godaddy wordpress hosting

 • Fiyat / Özellik: Genel olarak fiyatına göre verdiği özellikler bir internet sitesi için çok ideal sınırlandırılmış. Fiyat özellik bakımından tercih edilebilir.
 • Performans: Godaddy’den alacağınız WordPress Hosting hizmetleriniz ile en kaliteli hizmeti alacağınıza şüpheniz olmasın. Harika bir performans sizi bekliyor.
 • Güvenlik: Güvenlik konusunda sitenizin WordPress sürümünü devamlı takip ederek, yeni sürüm geldiğinde otomatik olarak güncelleştirmesini ve gerekli güvenlik önlemlerini otomatik olarak alıyor. Sunucu güvenliğini ise hiç dert etmenize gerek yok, dünyanın en güvenli sunucularından birisinde barındırılıyor olacaksınız.
 • Yedekleme: Ücretsiz olarak hizmetinizde bulunan siteleri her gün düzenli olarak yedekliyor. İstediğiniz zaman tek tıklamayla yedeğinizi kurabilirsiniz.
 • Ücretsiz Tema: Binlerce ücretsiz tema seçeneğini hizmetiniz ile birlikte size sunuyor.
 • Destek: Ödüllü destek ekibinin size vereceği destek kusursuz olacaktır. Her zaman sorunuzu cevaplamak için her platformdan ulaşabileceğiniz başarılı bir ekip sizi bekliyor. (Telefon / E-Posta / Form)
 • İndirim: Her zaman en uygun fiyata hizmet almanızı sağlayacak birbirinden uygun onlarca indirim kuponu sitemizde mevcut.

Godaddy WP Hosting Paketleri

godaddy wordpress hosting özellikleri

[coupon title=”$ 12’a Domain + Hosting İndirim Kuponu” reveal=”code” theme=”base green” description= “Kuponu kullanarak 1 yıllık Godaddy hosting paketini + ÜCRETSİZ domaininizi sadece $12 ödeyerek alabilirsiniz. Bu fiyata yabancı firmalar arasındaki en iyi fiyattır! Sadece domain veya hosting alacağınıza ikisini bu fiyata almak şuan için çok avantajlıdır.

1&1 Hosting

En iyi wordpress hosting - üçüncü sıra

1&1 Hosting, 2003 yılında temelleri atılmış bir şirkettir. Geçmişten günümüze teknoloji en iyi şekilde ayak uydurmayı başarmış firmalardan birisidir. 7000’den fazla çalışanıyla 15 milyon müşterisine hizmet vermeyi sürdürmektedir.

1&1 WordPress Hosting

1and1 wordpress hosting

 • Fiyat / Özellik: Fiyat özellik bakımından çok iyi bir izlenim vermekte.
 • Performans: Godaddy ve HostGator firmalarından daha düşük bir performans sergiliyor.
 • Güvenlik: WordPress sisteminizin güncelleştirme işlemi otomatik olarak yapılıyor, bu sayede sisteminiz en iyi şekilde korunuyor.
 • Yedekleme: Ücretsiz olarak günlük yedekleme hizmeti verilmekte.
 • Destek: Türkçe desteği bulunmayan şirket, İngilizce olarak 7/24 her platformdan ulaşabilmeniz mümkün.

  1&1 WP Hosting Paket Özellikleri

TÜM PAKETLERDEKİ ORTAK ÖZELLİKLER

1and1 wordpress hosting özellikleri

En iyi wordpress hosting - dördüncü sıra

BlueHost, “Daha İyi Bir Hosting” şirketi kurmak amacıyla 2003 yılında kurulmuştur. Müşterilerine bulut tabanlı çözümleri sunabilmek için bünyesinde yüzlerce çalışanıyla yüzbinlerce müşterisine hizmet sunuyor. Bluehost hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Bluehost Nasıl? konusunu inceleyebilirsiniz.

BlueHost WordPress Hosting

 • Fiyat / Özellik: Fiyatına oranla verdiği özellikler bakımından oldukça iyi bir izlenim vermekte.
 • Performans: Performans bakımından rakiplerinden geride seyretmekte. Fakat yine de vasat denmez. Normal seviye.
 • Güvenlik: Sunucu güvenliği konusunda iyi bir hizmet sunmakta. Otomatik WordPress güncellemesi bulunmuyor.
 • Yedekleme: WordPress sitelerinizin yedeklerini otomatik olarak almaktalar.
 • Destek: Telefon, E-Posta ve formlar aracılığı ile destek almanız mümkün.

Bluehost hakkında daha fazla bilgi vermeye gerek duymadım. Zaten bu firmanın paket özelliklerini diğer firmalar fazlasıyla karşılayacaklardır.

Çağımızın teknolojisine ayak uydurmayı başarmış bu 4 firma, WordPress hosting konusunda sizlere en iyi deneyimi sunacaktır. Kendi aralarında ayrıntılı bir karşılaştırmaya tabi tuttuğumuz firmaların ürünlerini gelin ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ GODADDY HOSTGATOR 1&1 HOSTING BLUEHOST
FİYAT / AYLIK 3,99 $ / AY 7,46 $ / AY 6,99 $ / AY 24,99 $ / AY
BARINDIRMA ALANI (DİSK) 10 GB SSD SINIRLANDIRILMAMIŞ SINIRLANDIRILMAMIŞ SINIRLANDIRILMAMIŞ
ZİYARETÇİ LİMİTİ 25.000 AYLIK ZİYARETÇİ 100.000 AYLIK ZİYARETÇİ SINIRLANDIRILMAMIŞ 100 MİLYON AYLIK ZİYARET
BARINDIRILABİLİR SİTE SAYISI 1 (Bir) 1 (Bir) 1 (Bir) 5 (Beş)
DESTEK DİLİ VE YÖNTEMİ TÜRKÇE DESTEK İÇİN TELEFON / EPOSTA / FORM TÜRKÇE DESTEK İÇİN E-POSTA / FORM / CANLI DESTEK İNGİLİZCE DESTEK İÇİN TELEFON / E-POSTA / FORM TÜRKÇE DESTEK İÇİN E-POSTA / FORM
PARA İADE GARANTİSİ 30 GÜN İÇİNDE İADE GARANTİSİ 45 GÜN İÇİNDE İADE GARANTİSİ 30 GÜN İÇİNDE İADE GARANTİSİ 30 GÜN İÇİNDE İADE GARANTİSİ
DETAYLI İNCELE
DETAYLI İNCELE
DETAYLI İNCELE
DEYALI İNCELE

Genel olarak bir WordPress hosting satın alırken dikkat etmeniz gereken temel özellikler üzerinde tablomuzda durduk. Fakat buradaki veriler sizi yanıltmasın çünkü bunlar sadece ilk bakışta dikkat edilmesi gereken unsurlar. İşin içine birde firmanın kalitesi, hizmetin kalitesi girdiğinde sıralama hiçte yukarıdaki oranlara aldanıp alacağınız şekilde olmuyor.

Ayrıntılı Değerlendirmeler

Gelin birde bu değerlendirmelerimizi bir tabloya uyarlayalım. Tablo değerlendirmemizin yalnızca bu 4 firma arasında geçtiğini bilmenizi isteriz.

Değerlendirmeler GODADDY HOSTGATOR 1&1 HOSTING BLUEHOST
Destek Seviyesi YÜKSEK YÜKSEK NORMAL NORMAL
Memnuniyet YÜKSEK YÜKSEK NORMAL NORMAL
Fiyat / Performans YÜKSEK ÇOK YÜKSEK NORMAL NORMAL
Güvenlik YÜKSEK YÜKSEK GÜVENLİ NORMAL
Kullanım Rahatlığı RAHAT RAHAT FENA DEĞİL FENA DEĞİL

ÖNEMLİ NOT! SINIRSIZ olarak yazılmış özellikler sizi o host firmasını seçmeye yönlendirse de, burada asıl önemli olan verilen hizmettir. Hostgator ve Godaddy bu konuda başarılılar. Tavsiyem bu iki fimadan birini seçmenizdir. Ancak diğer 2 firma kötüdür şeklinde anlaşılmasın. Bu 4 firmada en az 10-15 firma arasından özenle seçilenlerdendir.

İşte tüm açılardan ele aldığımızda sizlere en iyi firmayı tercih etmenizde yol gösterecek tablomuz bu şekilde. Tabloya eklemediğimiz daha onlarca değerlendirmemiz sonucunda ilk 4 sıralaması şu şekilde;

1 numaraHostgator.com[templatic_progressbar type=”progress” percent=”96″][/templatic_progressbar] 2 numaraGodaddy.com[templatic_progressbar type=”progress” percent=”90″][/templatic_progressbar]3 numara1And1.com[templatic_progressbar type=”progress” percent=”70″][/templatic_progressbar]4 numaraBluehost.com[templatic_progressbar type=”progress” percent=”55″][/templatic_progressbar]

Sonuç olarak ilk sıraya yerleşmeyi harika hizmetiyle HostGator firması başarıyor. Aralarında pek fark bulunmayan Godaddy firması ise yine çok iyi bir performans ile HostGator’u takip ederek 2. sıraya yerleşmiş durumda. Sıralamamızın üçüncü sırasına ise 1&1 Hosting şirketi hak ediyor. İlk 4 sıralamamızda en düşük performansı veren BlueHost ise sonuncu oluyor.

Tekrardan belirtmeden geçmeyelim, HostGator ve Godaddy firmalarından hizmet alırken kullanabileceğiniz güncel onlarca indirim kuponu sitemiz üzerinden okurlarımıza ücretsiz olarak paylaşılıyor. Bu sayede en iyi yabancı hosting hizmetini çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

FİRMALARA AİT İNDİRİM KUPONLARI

[coupon title=”$ 12’a Domain + Hosting İndirim Kuponu” reveal=”code” theme=”base green” description= “Kuponu kullanarak 1 yıllık Godaddy hosting paketini + ÜCRETSİZ domaininizi sadece $12 ödeyerek alabilirsiniz. Bu fiyata yabancı firmalar arasındaki en iyi fiyattır! Sadece domain veya hosting alacağınıza ikisini bu fiyata almak şuan için çok avantajlıdır. NOT: BLUEHOST ve 1AND1 için kupon kullanmanıza gerek yoktur. Zaten indirim siz siteye gittiğinizde otomatik olarak uygulanacaktır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir