Site Kurma

İçerik

Gerek kişisel blog olsun gerekse firmalarının kurumsal siteleri olsun herkesin site kurma merakı içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Kurulan bazı sitelerin gerçekten çok profesyonel bir şekilde kurulduğunu bazılarının ise orta seviyede sadece basit kullanımlar şeklinde kurulduğunu görebilirsiniz. Her sitenin kurulum şekli farklıdır ve farklı aşamalardan geçer.

Eğer sizde bir web sitesi kurmak istiyorsanız bu aşamalardan geçeceksiniz. Bu konuda yeniyseniz nereden başlamanız gerektiğini ve ne yapmanız gerektiğini tam olarak bilmiyor olabilirsiniz. Yazımızda sizlere bu konuda bilgi vereceğiz ve nereden başlamanız gerektiğini öğreteceğiz. Bu şekilde rahatlıkla kendi web sitenizi kurabilirsiniz.

site kurma 2

Site Kurma Kolay Mı?

İlk olarak herkesin merak ettiği konulardan birisi; site kurma kolay mı? Sorusudur. Bu sorunun neredeyse her yerde sorulduğunu görüyoruz. İlk olarak şunu söyleyebiliriz; web sitesi kurmak çok kolay bir işlem değildir. Fakat siz çok profesyonel bir site istemiyorsanız kendi sitenizi rahatlıkla kurabilirsiniz. Web sitesi kurmanın maliyetli olup olmadığını merak eden kişilerin sayısı da çok fazladır. Normalde sadece domain ve hosting ücreti vererek de iyi siteler kurabilirsiniz. WordPress sistemini kullanırsanız bazı ücretsiz temalar sayesinde tasarım için de bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Hostinger kupon kodu kullandığınız takdirde ise hosting paketlerini ve domaininizi daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Bu site açma evresinde maliyeti düşürmenize yardımcı olacaktır.

site kurma 2

Site Kurma İçin Nereden Başlanılmalı?

Peki, site kurma için nereden başlanılmalı? Henüz bu yolda yeni olan kişilerin en fazla merak ettiği sorulardan birisi budur. Henüz sitenizin ne ile ilgili olacağına tam olarak karar vermediyseniz mutlaka kuracağınız sitenin konusunun ne olacağına karar vermelisiniz. Konu seçimi sırasında kendi ilgi alanınız olan konuları seçmeniz ilk evrede işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü kendi ilgi alanınıza dair bir konu bulursanız daha iyi içerikler oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise sitenizin alan adınızın ne olacağına karar vermeniz gerekir. Alan adı seçimi sırasında istediğiniz alan adını sorgulayarak şuan kullanımda olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer alan adınız kullanımdaysa başka bir alan adı seçerek şansınızı tekrar denemelisiniz.

Site Kurma Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Site kuracağınız sırada dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Eğer bunlara dikkat etmezseniz sitenizden istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Site kurma sırasında dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi sitenizin konusuna uygun bir tasarım seçmenizdir. Aynı zamanda tasarımınızın kullanımının da kolay olması ve mobil uyuma sahip olması daha büyük önem arz eder. Hosting alacağınız firmaya da dikkat etmelisiniz. Bazı firmalar sürekli teknik arıza yaşadığı için sorun çıkarmaktadır. Sitenizin bir saat bile kapalı kalması sizlere zarar ettireceği için bu tarz bir durumla karşılaşmak istemezsiniz. Bu yüzden hosting firmasını genellikle tanınan ve müşteri memnuniyeti yüksek olan firmalardan seçmelisiniz. Bu size kazanç ettirecektir. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz zaman siteniz gerçekten iyi bir hizmet sunacaktır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir