WordPress Tema Yükleme

İçerik

Bir internet sitesine sahipsiniz ve siteniz için doğru bir tema yüklemesi yapmak istiyorsunuz. Burada işin elbette ki SEO’su ve buna benzer birçok eklentisi önemli olan konu. Lakin doğru bir temanın da mutlaka wordpress olduğu gerçeğini unutmamak gerekir. Bir blog sitesi ya da kurumsal bir site açmanızın amacı daha fazla insana ulaşabilmek hizmetlerinizi, ürünlerinizi ve edindiğiniz bilgilerinizi daha çok insanlarla paylaşmak.

Bunun içinde önemli olan konu Google gibi arama motorlarında üst sıralardaki yerinizi almanız. İşte bu noktada sizin için doğru olacak en başarılı temanın da wordpress olduğunu tekrar tekrar söylememiz gerekiyor. Her ne kadar bilgisayarla alakalı olmuş olsanız da bu sizin bir internet sitesine nasıl tema yüklemeniz gerektiğinizi bilmenizi sağlamıyor. İşte ben de bu yazımda buradan yola çıkarak siz değerli takipçilerim için wordpress tema yükleme ve site nasıl kurulur? Bu konu hakkında bilgi vermek istedim. İsterseniz gelin öncelikli olarak bir site açmak için gerekli olanlar nedir kısaca onu anlatalım.

Wordpress Tema Yükleme Nasıl Yapılır 2

WordPress Tema Yükleme Nasıl Yapılır?

WordPress tema yükleme nasıl yapılır ve bir site kurmak için ne lazım sorusunun ilk karşılığı isimdir. Çünkü yapmak istediğiniz işinizle ilgili olarak mutlaka bir isme sahip olmanız gerekiyor. Dijital dünyada sahip olmanız gereken bu isme de domain deniliyor. Ödeyeceğiniz küçük bir meblağ karşılığında 1 yıllık ya da daha fazla süreli olarak isim hakkına sahip olabiliyorsunuz ve bundan sonra yapmanız gereken bir hosting almak yani bir yer sağlayıcınızın olması gerekiyor. Web sitenizin içerisinde yer alan tüm yazılı,görsel bilgiler bu kaynakta toplanacak. Son olarak ise almış olduğunuz bu domainin bir temasının olması. İşte yukarıda bahsettiğim gibi burada tema wordpress tercih etmeniz sizin script kullananlardan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Wordpress Tema Yükleme Nasıl Yapılır 3

Ücretli ve Ücretsiz WordPress Tema Yükleme

Ücretli ve ücretsiz wordpress tema yükleme olarak iki şekilde ayrılmış olabilir ve siz hangisini tercih ediyorsanız o gruptan bir tema bulmanız gerekiyor. Tema seçerken öncelikli olarak sektörünüze uygun olanı bulmanız çünkü her rengin kendi içerisinde de bir sektörü var. Yükleme işlemi oldukça basittir. Satın almış olduğunuz bir temayı iki şekilde yükleyebilirsiniz. Bunlardan birincisi FTP ile yükleme ikincisi de tema dosyası ile yükleme. Tema dosyası ile yüklemek isterken sitenizin admin panelinden giriş yapmanız gerekiyor. Burada görünüm ve temalar alanına girmeniz yeterli olacak ardında aynı sekme içerisinde yeni ekle alanını seçtiğiniz de dosyanızın konumu istenecek ve bilgisayarınız üzerindeki dosyayı seçtikten sonra tema ekle demeniz yeterli olacak ve kurulmuş olmasını sağlayacaksınız. Buradan sonra ise temanızın görüntüsüyle oynamakta artık sizin elinizde olacak.

Wordpress Tema Yükleme Nasıl Yapılır 4

FTP İle WordPress Tema Yükleme

FTP ile wordpress tema yükleme yukarıda bahsettiğimiz durumdan biraz daha farklı bir işlemdir ancak zor değildir. Temanın bilgisayarınızda zipli bir şekilde olması gerekiyor. File zilla programını indirdikten sonra bilgisayarınızla serveriniz arasında çok rahat bir iletişim kurmuş olacaksınız. Sonra bilgisayarınızdaki bu tema dosyasını serverınıza aktardıktan sonra FTP şifrenizle kurulum işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir