WordPress Blog Teması

Eylül 19, 2017

Kullanıcılar ücretli yada bedava hosting temin ettikten sonra bir altyapı belirleyerek sitenin kurulum aşamasına başlıyor. WordPress seçen kişiler sistemi kurduktan sonra WordPress blog teması aramaya koyuluyor. Blog yazarı olmak isteyenler yada webmaster olarak yeni başlayan kişiler ilk olarak blog sitesi kurmaya çalışıyor. Güzel, seo uyumlu ve kullanıcı odaklı bir blog teması seçilmesi yönetici için avantajlı olacaktır.

Seçeneklerdeki seçtiğiniz görsel kataloglara göre blog temanız birebir sizi yansıtacaktır. Tema birşeltirmek bir tık tuşu kadar kolay ve hızlıdır. Seçtiğiniz tema seçeneklerini günlük hayatınız ile bağdaştırabilirsiniz. Örneğin spor tema seçtiyseniz günlük hayatınızda spor giydiğiniz zaman çok az eşya taşıyabilir ya da takı gibi klasik görünümlü ürünler kullanmazsınız. İşte Spor teması da bu şekilde yorumlanmaktadır.

Ücretli WordPress Blog Teması

Tabi ki de ücretli olan temalar ücretli olan temalara göre ne kadar çok görsel zenginlik kazanıyor olsa da tercih edilenler listesinde yine de ücretsiz temalar da bulunmaktadır. Seo açısından doğru işlemleri gerçekleştirirseniz eğer ücretli wordpress blog teması satın aldığınızda daha çok getirisi olan bir site haline dönüşür. Estetik görünümlerin en çok kullanıldığı aynı zaman da her kişiliğe hitap eden bu tema görselliğin en çok dikkat çektiği etken olarak düşünenler için en uygunları arasında yer alır. Tema konusunda birçok çeşit bulabilir aynı zamanda da kendi kişiliğinize hitap eden temalar seçeneğini bulabilirsiniz. Satılma işlemi çok ileri de olan temalar halen daha satılmaktadır.

Ücretsiz WordPress Blog Teması

Tema için her seçeneğin bulunduran bu program aynı zamanda ücretli olduğu gibi ücretsiz Word blog teması hakkını da kullanıcılarına sağlamıştır. Ücretlilerin ücretsiz temalara göre daha çok seçenekleri olsa da ücretsiz blog temalarının da aynı zamanda çok seçenek taşıdığı kataloglarından bilinmektedir. Her konuya her kişiliğe ve her stile göre ücretsiz temalar daha rahat blog yazmanız aynı zaman da okurlarınızın yazdığınız makaleleri sanki içinde yaşıyormuş hissini yaşatmaktadır. Yazan makale kadar aynı zamanda görsel de çok önemlidir okurlarınızın canlarının sıkılmayacağı ve farklı bir görsel ile karşılaşmaları okuduklarını daha iyi anlamalarında temaların büyük rolleri vardır bu sebeplerden dolayı ücretsiz temalarda istediğiniz temayı seçebilirsiniz ve seçenekler arasında da görebilirsiniz.

WordPress Blog Teması Nasıl Kurulur?

Ücretli ve ücretsiz temalarda her kişiliğe uygun tema bulunduran bu program hakkında birçok kez wordpress blog teması nasıl kurulur? Hakkında araştırmalar yapılmıştır. Bu araştırmaların sonucunda anlaşılırsa tema hemen kurulmaya başlanır peki bu temanın nasıl kurulduğunu pratik ve kısa yollardan sizlere anlatalım. Yönetici profilinden temanızı seçin, seçtikten sonra yeni ekle butonuna basarak istediğiniz temayı seçebilirsiniz, kurmak istediğiniz temayı indirin. Dosyanız indikten sonra kurulumunu yapın kurulum yapılmasını bekleyin, kurulum yapıldıktan sonra yüklemiş olduğunuz ile seçtiğiniz temanızı birleştirin. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra artık yeni temanızı kullanabilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!