Ücretsiz Hosting ve Domain

Mayıs 21, 2017

Özellikle Türk insanında tespit edilen bir özellik olan ücretsiz ürünlere rağbet göstermek, web dünyasında da karşımıza çıkmaktadır. Ücretsiz hosting ve domain, yalnızca Türklere özgün değil; internetle uzaktan yakından ilişkisi olan herkesin rağbet gösterdiği, bir yerden maliyet kısmak için ihtiyaç duyulan arayışlardan birisidir. Günümüzde, internet üzerinden ulaşacağınız bilgi, ürün veya tecrübe sınırsız olduğu gibi; hosting ve domain konusunda da problem yaşamayacağınızı söylemeliyiz. Rekabet ortamından her sektörde ve her zaman en fazla tüketiciler yararlanmaktadır. Bilişim sektöründe de rekabetin oldukça yoğun yaşandığını söyleyebiliriz. Bu nedenle, ücretsiz hizmetler almak için fazla emek sarf etmeye gerek yoktur. Bir internet sitesi açmak için ihtiyaç duyulan temel 2 materyal olan domain ve hosting ihtiyacınızı ücretsiz karşılamanız için sizlere zaman zaman hizmetler sunan firmalar, bu konuda oldukça başarılı işler yapmaktadır. Bu da, tüketicileri en iyi şekilde etkilediği gibi; ihtiyaç duyulan uzantıda bir domain görüldüğü zaman, kayıt etmek mümkün olup; sunulan ücretsiz hostingle de aktif etme fırsatına ulaşmak mümkündür.
Ücretsiz hosting ve domain işleyişi temel olarak şu şekildedir: Firmalar, belli uzantıları kullanıcılara ücretsiz olarak sunup, her zaman kaliteli hizmetler verdiği ispatlamak için müşteri çekmeye çalışırlar. Ancak bu uzantılar genelde, .tt, .tc, .ac gibi farklı uzantılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdiye kadar çok az firmada .com, .net veya .org gibi uzantıların sunulduğu gözlemlenmiştir. Ancak hosting hizmeti bu şekilde işlemez. Hosting hizmetinde, mevcutta yer alan domaininizi kullanabilir veya ücretsiz domain alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu konuda da, reklam koyma zorunluluğu veya yine domainde olduğu gibi kullanıp, kalıcı müşteri olma yolunda hizmet alma fırsatı yaratmayı düşünen firmalar yer almaktadır. Her zaman farklı politikalar izleyen firmalar, hosting konusunda kısıtlı alan ve kullanım alanı sunmasıyla birlikte, bir makineyi ücretsiz reklam amaçlı kullanmaktadır. Fakat buradaki temel sıkıntı; normal yayın yapan sitenizle, farklı veya müstehcen yayınlar yapan sitelerle aynı makinede siteniz bulunabilir.

Ücretsiz Hosting ve Domain

Bu konudaki sorunlarda, sitenizin banlanması veya aynı IP üzerinden olduğu için engellenmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Ancak denemek için bedava hosting ve domain alma gibi fırsatlar değerlendirilebilir. Her zaman olumsuzlukları düşünmek zorunda olmadığınız gibi; kaliteli ve kesintisiz hizmetler veren firmalarında varlığını sürdürdüğünü unutmamak gerekir.

Ücretsiz Hosting ve Domain Alma

İnternette varlığınızı sürdürmeniz için temel ihtiyaçlardan olan ücretsiz hosting ve domain alma konusunda destek veren birçok firma bulunmaktadır. Her zaman 0 TL gibi bir ücretle ürünleri alma fırsatı sunulurken, hem sitenin hitini arttırma, hem de üyeliğini arttırma gibi politikalar izlenmektedir. Bu gibi konularda sizlerden kâr elde eden firmalar, maliyeti kurtaracak kadar kazandıkları zaman, sorunsuz bir işleyişe erişmek elbette ki mümkün oluyor.

Ücretsiz Hosting ve Domain Veren Siteler

Her zaman talep edilen ve sahip olmak istenilen ücretsiz hosting ve domain veren siteler, yılın belli dönemlerinde farklı firmalar ve siteler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle, verebileceğimiz net ücretsiz hosting ve domain sunan site bulunmamaktadır. Ancak internet üzerinde yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda, aradığınız hizmetlere en iyi hosting firmalarının ücretsiz kampanyalarına  erişebilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!