Seo Makale

Eylül 19, 2017

İnternetten para kazanıldığını öğrenen birçok insan web site açmaya çalışıyor. Daha önce web site nasıl açılır? konumuzda, neler yapmanız gerektiğini anlatmıştık. Peki siteyi kurduktan sonra girişi yapılması gerekilen içerikler nasıl yazılmalıdır? İçeriklerin seo kurallarına uygun içerikler olması gerekiyor. Biz bunlara seo makale diyoruz.

Peki seo nedir? Basit bir şekilde anlatmak gerekirse Türkçe ismi ile arama motoru optimizasyonu demektedir. Hedef olarak belirlediğiniz kelimenin Google’da üst sıralara yükselmesi için yapılan çalışmaya seo ismini veriyoruz. Seo çalışmasını sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmek için en önemli kural içeriktir. Bu yüzden seo makale yani seo uyumlu makale üretmeniz gerekiyor.

Seo Makale Nasıl Yazılır?

Bu paragraftan sonra seo makale nasıl yazılır? diye mırıldandığınızı düşünüyorum. Seo makale yazmak isteyen kişiler kesinlikle özgün içerikler üretmelidir. Özgün içerikler, daha önce hiçbir platformda yayımlanmamış cümlelerden oluşmaktadır. Özgünlük kuralını kavradıktan sonra başlığımız yani konumuz ile alakalı bilgi verici içerik üretmeliyiz. Başlık ile alakalı anahtar kelimelerimizi belirledikten sonra yazı içerisinde anlamlı bir şekilde geçirmemiz gerekmekte. Kullanılan anahtar kelimelerin ek almamasına özen göstermeliyiz. Yazılarda kesinlikle imla yada yazım hatası olmamalıdır. Google yapay zekası çok fazla geliştiği için artık yazım hatası gibi ufak problemleri bile hemen algılayabiliyor. Ben oturup içerik yazmakla uğraşamam diyen kişiler bu işi profesyonel olarak yapan kurumlar ile anlaşabilir.

  • Yazınıza vereceğiniz başlık maksimum 70 karakter olmalıdır. Belirlediğiniz hedef kelimenin başlık içerisinde yer alması sizin için avantaj olacaktır.
  • İçeriğinizi üretirken en az 300 kelime olmasına özen gösterin. 300 kelime ve üzeri içerikler Google tarafından sevilmektedir. Kullanıcıya bilgi veren, boş laf ile doldurulmamış içerikler üretmelisiniz.
  • Yazınıza bir meta açıklaması eklemelisiniz. Meta açıklaması en fazla 160 karakter olmalıdır. Meta açıklamasında üretmiş olduğunuz içerik hakkında ön bilgi vermelisiniz.

Seo Makale Yazarlığı Yapabilir Miyim?

İçinizden seo makale yazarlığı yapabilir miyim? diye geçiriyor olmalısınız. Elbette, siz de yazarlık yapabilirsiniz. İnternet üzerinden para kazanmak isteyen birçok birey yazarlık yaparak geçimini sağlıyor. Seo nedir?, seo uyumlu makale nasıl yazılır?, semantik makale nedir? gibi temel konuları öğrendikten sonra siz de makale üretebilirsiniz. Türkiye’de pek çok kişi internet sitelerinden gelir elde etmeye çalıştığı için seo makale yazarlarına çok fazla talep var. Bu işi ister kurumsal bir şekilde ister bireysel bir şekilde yapabilirsiniz. Seo makale yazarlığı özellikle evinden part time çalışmak isteyen kişiler tarafından yapılıyor. Kendiizi sıkmadan, rahat bir şekilde gelir elde etmek istiyorsanız seo nedir? konulu başlıklarda arama yapmanızı tavsiye ederiz.

Seo Makale Faydaları Nelerdir?

Peki seo makale faydaları nelerdir? Siteme ne gibi faydası olacak?

  • Oluşturduğunuz içeriklerin kopya içerik olmaması yani tamamen özgün olması arama motorları tarafından olumlu karşılanacaktır. Google yapay zekası özgün içerik oluşturan siteleri güvenli site olarak algılamakta.
  • Seo uyumlu makale yazarak kısa süre içerisinde sitenize giriş yaptığınız yazıların index almasını sağlamış olacaksınız.
  • Özgün içerikler yazılması sitenizin hedef kelime grubunda ilk sıralara çıkmasını sağlayacaktır.
  • Siteniz çok geçmeden otoriter bir site haline gelecektir.
Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!