Blog Açma Aşamaları

İçerik

Kurumlar veya bireysel kişiler kendi işleri, hobileri, çalışmalarını paylaşmak için çeşitli ortamlar kullanmaktadır. Daha fazla insana, daha az maliyet ile bu işlemlerin duyurulma işlemleri için de genellikle bloglar tercih edilmektedir. Bu fikre sahip olanların ise en merak ettikleri konuların başında blog açma aşamaları gelmektedir. Bu nedenle bu aşamaların bilinmesi ve ardından blog aşamalarına geçilmesi gerekilir. Sitenizin size ve iletmek istediğiniz mesajı vermesi için gerekli olan bazı tercihler bulunur. Bu tercihler ayrıntı gibi görünse de aslında sizi yansıtacağından dolayı bir o kadar önemlidir.

start new blog homepage

Blog Açma Aşamaları Ne ile Başlar

Blog açma aşamaları birinci olarak alan adı yani domain belirleme ile başlamaktadır. Açmak istediğiniz bloğun amacına göre uygun bir alan adı belirlemeniz gerekir. Alan adından kasıt, bloğunuzun ismi ve linki olmaktadır. Bir blog ismi bir kere alındığından dolayı bu konuda seçici davranmak şarttır. Ardından blog sitelerinde mutlaka olması gereken ikinci aşama ise hosting hizmeti olmaktadır. Hosting blog siteniz ve içeriği için size ayrılan kapasite olmaktadır. Size ayrılan kısım ne kadar çok ve fazla ise verilerinizin saklanması, depolanması ve kütüphanenizde size gösterilen görsellerin de sayısı o kadar fazla olacaktır. Yalnızca bununla da kalmayan kaliteli bir hosting hizmeti, bloğunuzun açılma hızını da etkilemektedir. Sizlere önermiş olduğumuz hosting firmaları başarılı firmalar olup bu noktada ekiplerimiz en iyi seçimi sizlere yaptıracaktır.

Blog Açma Son Aşamaları

Her bloğun açılması için şart olan blog aşma aşamaları bu iki işlemi geçtikten sonra sıra bloğunuzun iç dizaynına gelmektedir. Bu dizaynı bazı firmalar sizlere hazır şablon olarak vermektedir. Örneğin WordPress üzerinde bulunan tema şablonlarından dilediğinizi seçerek, sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Menü, yazıların ayarlanması, bileşenler, temalar vb. tüm işlemleriniz sizlerin seçimlerine bağlıdır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit

Web Hosting

Web Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli web hosting seçenekleri

Wordpress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting arayanlara uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli  web hosting seçenekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir