Makyaj Blogu

Eylül 25, 2017

Son zamanlarda özellikle kadınların en fazla açmayı tercih ettiği blog türleri arasında makyaj blogu ilk sırada gelmektedir. Gerek bu blog türünün çok geniş bir kitle tarafından takip edilebiliyor olması gerekse diğer blog türlerine göre kadınların daha fazla ilgisini çeken bir konu olması insanların bu şekilde bloglar açmalarına neden olmaktadır.

Makyaj siteleri açanlar arasında sadece kadınların olmadığını da söyleyebiliriz. Birçok erkekte moda veya makyaj üzerine site açarak hizmetlerini sunmaktadır. Bu sitelerin açılacağı zaman eğer açmayı planlayan kişi web sektöründe çok fazla tecrübesi olmayan birisiyse bazı konularda özellikle sorun yaşayabilir. Yazımızda sizlere makyaj sitesi açarken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Makyaj Blogu Nasıl Açılır?

Makyaj sitesi açmaya karar verdiyseniz ve internet sektöründeki tecrübeniz çok azsa ilk merak ettiğiniz sorulardan birisi; makyaj blogu nasıl açılır? Sorusudur. Bu sorunun çok fazla sorulduğunu görebiliyoruz. Makyaj sitenizi açacağınız sırada ilk olarak kendinize bir ad belirlemelisiniz. Yani sitenizin adını kafanızda oluşturmalısınız. Bu adı, alan adı sorgulama siteleri üzerinden sorgulayarak kullanıma uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Sonrasında ise eğer kullanıma uygunsa satın alabilirsiniz. Alan adı aldıktan sonra hosting almanız gerekir. Biz alan adıyla hostingin aynı siteden alınmasını tavsiye ediyoruz. Bu şekilde kurma işleminiz daha kolay olacaktır. Eğer aynı siteden aldıysanız çoğu sitenin otomatik olarak kurduğunu da söyleyebiliriz. Sitenizi WordPress altyapısında yapacaksanız temanızı da seçerek sitenizi kurabilir artık içeriklerinizi girmeye başlayabiliriz.

Makyaj Blogu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj sitenizi kuracağınız zaman en iyi siteyi kurmak istiyorsanız bazı yapmanız gereken işlemler ve dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Makyaj blogu açarken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk başta hosting firması seçiminize dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Ülkemizdeki birçok hosting firması ne yazık ki güzel içerik sunamamaktadır. Bu yüzden en iyi hosting firmaları arasından tercih yapmaya her zaman özen göstermelisiniz. Hosting firmanızı iyi olmayan firmalar arasından seçtiğiniz takdirde zaman zaman sitenizin kapatıldığını bile görebilirsiniz. Bunu düzeltmek ise gerçekten zorlayıcı ve uzun bir süreçtir. Aynı zamanda gelir kaybetmenize sebep olabilir.

Makyaj Blogu Para Kazandırır Mı?

Makyaj sitesi açmayı planlayan kişilerin merak ettiği bir diğer soru ise; makyaj blogu para kazandırır mı? Sorusudur. Makyaj blogu sizin sitenize verdiğiniz öneme göre sizlere para kazandırabilir. Bloglardan para kazanmanızı sağlayacak en güzel yöntem ise reklam almaktır. Bazı blog sahipleri Google üzerinden reklam alırken bazı blog sahipleri özel firmaların reklamlarını yayımlama yoluna gitmektedir. Aynı zamanda genellikle birçok makyaj markası bloggerlara ürünlerini göndererek test etmelerini ve reklam yapmalarını istiyorlar. Bu ürünlerle test ederek reklam yapabilirsiniz. Hem ücretsiz bir şekilde ürün sahibi olursunuz hem de piyasaya son çıkan ürünleri tanırsınız. Hatta ürün gönderip aynı zamanda para ödeyen markalar bile vardır.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!