En İyi Ücretsiz Hosting Firması

Şubat 1, 2018

Web sitesi oluşturmak ve arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız temel ihtiyaçlarınızdan biri hosting olacaktır. Piyasada bu hizmeti veren çok sayıda firma bulunuyor ve bunların bir kısmı hizmetleri karşılığında aylık ücret talep ederken bir kısmı ise ücretsiz hizmet veriyor. En iyi ücretsiz hosting hizmetini almak isterseniz belirli kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde arama motorlarında yükselmeniz imkânsızlaşacağı gibi sitenizin çökme ihtimali de söz konusu olabiliyor.

En İyi Ücretsiz Hosting ve Bedava Hostingin Dezavantajları

En iyi ücretsiz hosting arayışının bu kadar önemli olmasının nedeni herhangi bir firmadan bedava alacağınız hizmetin pek çok dezavantajı da beraberinde getirmesi. Bu olumsuz durumlar arasında anlık ve aylık trafik, disk alanı ve CPU kullanım oranı açısından bedava hostingin yetersiz olması başta geliyor. Ayrıca;

  • Siteniz düşük hitlerde dahi çalışmayabilir.
  • Sorunlarınız karşısında muhatap bulamayabilirsiniz.
  • Sitenizde istemediğiniz reklamlar ve linkler yer alabilir. Bu, SEO için çok olumsuz bir durum olarak kabul ediliyor.
  • Periyodik yedekleme yapılmıyorsa sunucu ya da yazılım kaynaklı olarak siteniz çöktüğünde emekleriniz boşa gider.

En İyi Ücretsiz Hosting Firması Hangisi?

Web siteniz için hosting hizmeti alırken önerimiz kaliteli bir firmadan uygun fiyatlı bir hizmet almayı tercih etmeniz. Ancak yine de en iyi ücretsiz hosting arayışında ısrarlıysanız web sitemizde sizin için birkaç firma önerisi yer alıyor. Siz de bazı ölçütlere bakarak en iyi firmayı tespit edebilirsiniz ancak bu konuda tecrübenin önemini göz ardı etmeseniz iyi olur. Bakmanız gereken özelliklerden biri firmanın panelinden hazır scriptlerin tek tuşla kurulabilmesi. Ayrıca web sitenizi korumak ve ziyaretçileri memnun etmek için performans önemli bir kriter. En önemli ölçütlerden biri de firmanın sorunlarınızı çözmek üzere online destek vermesi.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!