Bedava Hosting Alma Mümkün Mü?

Kasım 22, 2017

Web sitelerinin bütün dosyalarının dokümanlarının video veya resimlerinin mutlaka kaliteli serverlarda saklanması gerekmektedir. Bu evde yapılamayacak kadar profesyonel işlemler bütünüdür. Bu sebeple hosting dediğimiz hizmet devreye girmektedir. Hosting firmaları kendi detaylı ve nitelikli olan makinelerinde size belirli bir periyot açarak bu alandan istifade etmenize fırsat verirler. Böylece siz hosting alarak internet sitenizi nitelikte olan hosting firmalarına makinelerine ve güvenlik tertibatlarına emanet etmiş olursunuz. Peki, bedava hosting alma mümkün mü? Elbette ki mümkün olmaktadır. Bazı hosting firmaları zaman içerisinde kampanyalar düzenleyerek bedava hosting sunmaktadır. Fakat yapılan incelemeler şunu göstermektedir ki bedava hosting çok da etkili bir yöntem değildir.

Bedava Hosting Alma Neden Tavsiye Edilmiyor?

Her şeyden önce bir hosting firması size belli kapasitede depolama alanları satacaktır ve satılmış olan depolama alanları yine belirli periyotlarda kullanılacaktır. Bazılarında 3 aylık bazılarında da yıllık olan depolama alanlarını gönlünüzce kullanabilirsiniz. Sınırlı veya sınırsız olarak almış olduğunuz depolama alanları ile beraber sitenizin kurulumunu gerçekleştirerek kullanıcı hitap etmeye çalışırsınız. Fakat bedava hosting alma yöntemine başvurduğunuzda hosting firmaları sunmuş olduğu birçok kaliteli uygulamayı devre dışı bırakmaktadır. Çünkü firma size bedava olarak kendi sunucularında barındırma hizmeti vermiştir ve bunun haricinde diğer uygulamaları size sunmayacaktır. Bu uygulamalar oldukça önemlidir ki internet platformunda güvenliğin sağlanabilmesi için tanımlanmış olan bütün güvenlik tertibatları artık sizin gerçekleştirmeniz gereken uygulamalara dönüşmüş durumdadır. Ayrıca hosting firmalarının vermiş olduğu bedava domain, sınırsız trafik koruma hizmeti, Script kurulumu, eposta uygulamaları genellikle bedava hostinglerde sunulmamaktadır.

Bedava Hosting Alma Yerine Ne Yapılmalı?

Eğer sizde bedava hosting alma fikrinde iseniz ve kaliteli bir site yapmayı düşünüyorsanız bu fikirden vazgeçmeniz daha doğru olacaktır. Bu gibi durumlarda internet sitemizdeki yönergeleri takip ederek hostingler ile ilgili olan detaylı incelemelere göz atıp kaliteli bir hosting firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!