En İyi Hosting Hizmetleri

Aralık 12, 2017

Çoğu webmaster’ın canı yanlış hosting şirketi seçtiği için yanmıştır. Bu çoğunluğa dahil olmak istemiyorsanız size öğrenmeniz gerektiğini düşündüğüm birkaç öneri sunuyorum.

Hepiniz biliyorsunuzdur fakat yinede açıklama gereği duyuyorum. Web alanı, sitenize ne kadar büyüklükte dosya aktarabileceğinizi gösteren bir birimdir. Bunu bazı host şirketleri sınır belirlemeden gösterebilir. Aldanmayın çünkü upload (yükleme) yaptığınız dosyaların download’ı vardır. Burada limite bandwidth (trafik) diyoruz. Bu trafik aylık olarak limitlendirilir.

Trafik şu şekliyle de nitelendirilebilir: Hosting’inizden 1 mb’lık bir dosyayı ayda 1000 kişi indirirse sizin bandwithinizden 1000 mb’lık bir kesim gitmiş oluyor.

Bir kaç ufak ayrıntıyı tanıyalım dilerseniz.Subdomain:
Bir alan adının (domain’in) parçasıdır. WHM, PLESK, DIRECT ADMIN gibi panellerde add subdomain kısmından oluşturulur. Örneğin; http://www.example bir alan adı iken; http://domain.example.com bir subdomain’dir.
Genelde yabancı hosting şirketleri hosting paketlerinde sınırsız subdomain verir.

FTP:
Ftp, sunuculara sizin şifreniz ve kullanıcı adınız dışında bağlanacak ve yönetecek kullanıcı adı ve şifrelerine verilen genel bir isimdir. 
İşletim sistemleri sitenizde dosyaları yükleyeceğiniz server’ın işletim sistemini gösterir ve bu en öncelikli dikkat etmeniz gereken özelliklerden bir tanesidir.
Çünkü Sitelerinizi PHP script’leri kullanıyorsanız seçilmesi gereken hosting paketi Linux Hosting. Fakat ASP temelli bir dil kullanacaksanız Windows işletim sistemine sahip Windows Hosting almanız gerekmektedir.

Email Hesapları:
Pop3, mail terimlerinden bir tanesidir ve  bu da size hosting firmanızın verdiği kontrol panelinden (CPANEL tavsiye ederim) kaç tane pop3 destekli mail oluşturabileceğinizi gösterir.
Bunu kendi ihtiyaclarınız ve müşterilerinizin taleplerine göre belirleyebilirsiniz. Ama Haricinde kullanabildiğimiz güzel bir özellik daha mevcuttur (gmail ve hotmail’inde sunduğu bi özelliktir bu). “Mx” ayarlarını değiştirerek gmail’den alırsanız gmail destekli olur, hotmail’den alırsanız hotmail destekli mail almanız gerekir. Bu koşullarda oluşturabileceğiniz mail adresi sayısı firmanın size verdiği limit kadar olmaktadır.

Ufak bir işletim sistemi, Linux:
Linux 1991 de Finlandiyalı bilgisayar mühendisliği okuyan Linus Torvalds’ın yapılandırması ile gelişim ve denkleşimine başlanmış olan bir işletim sistemi çekirdeği projesinin tamamıdır. Windows’a inat bedava sistem sloganı ile yazılmıştır.

Kocaman bir dev, Windows:
Microsoft’un ilk işletim sistemlerinden birisi olan Ms-Dos’tan farklı olarak Windows’ta, aynı anda birden fazla programla çalışmak mümkündür. Microsoft Windows, kullanıcılara 
grafik, birimler ve görselliği üst düzeyde tutarak programları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden yazma zorunluluğunu devre dışında bırakan bir işletim sistemidir. İlk olarak 1981 yılında satışa sunulmuştur ve bedava değildir.

Özellikle Türkiye’deki hosting firmalarında şu gibi şeyler görmeniz çok mümkündür. Biz de tam bu nedenlerden dolayı yabancı hosting firmalarına sitemizde yer veriyoruz. Skype üzerinden sadece destek veriyoruz deniyor ise fazla inanmamanızı tavsiye ederim. Mutlaka irtibat numarası isteyin, adres bilgilerinin doğruluğunu teyit alın ve referansları ile görüşün. Biz size sınısız hosting,  sınırsız bandwith tarzında bilgi verirlerse sakın inanmayın sitenizi çok aşarsa ikinci gün suspend tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Verilen fiyat ile özellik oranını iyi karşılaştırın ve bunu birden fazla hosting firması ile karşılaştırmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Sitemizde yabancı hosting şirketlerinin verdiklerimi hizmete göre karşılaştırmalarını bulabilirsiniz.

En iyi hosting hizmetleri konusu

Günümüzde giderek artmakta olan bilgisayar ve internet kullanımı nedeniyle ortaya çıkan en iyi hosting hizmet arayışı yaygınlaşmaktadır. Hosting işleminin genel olarak kullanılan tanımı ise internet ortamında yer alan farklı internet sitelerinin özel donanımlı odalarda, güçlü makineler ile korunması ve sürekli olarak aktif tutulması şeklindedir. Bahsedilen bu uygulamalarda internet siteleri için çeşitli hizmetler sunulmakta ve bu hizmetler özel olarak kurulmuş alanlarda, normal bilgisayar cihazlarından fazla özellikleri taşıyan aletler ile sağlanmaktadır. Sağlanmakta olan bu hizmetten günümüzde pek çok farklı firma ve web site sahipleri yararlanmaktadır. Bahsedilen hosting hizmetlerinden yararlanmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

En İyi Hosting Hizmetinden Yararlanmak İçin Uyulması Gerekenler

Gelişen teknoloji ile hayatımıza giren bilgisayar ve internet kullanımı için en iyi hostinghizmet arayışları giderek artmaktadır. Çeşitli internet sitelerinin korunması ve güvenli şekilde aktif halde tutulmasını sağlayan hosting işleminde kaliteli hizmetlerden yararlanmak için, öncelikle hizmet veren firmanın deneyim ve tecrübeleri incelenmelidir. Daha çok düşük fiyatlı hizmet sunan firmalar tercih edilse de bu işlem için sitenizin özelliklerine en uygun olan fiyatlar tercih edilmelidir.

Firmaların Vermiş Olduğu En İyi Hosting Hizmetinde Sunulan Avantajlar

Çeşitli firmalar tarafından en iyi hosting hizmeti sunabilmek için farklı özellikler uygulanmaktadır. Bu hizmetler sayesinde sitelerin güvenli şekilde korunması ve saklanması uygun fiyatlar ve çeşitli kampanyalar ile gerçekleşmektedir.

Benzer Makaleler
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!