Sitemizde sizin için dünyanın en iyi hostinglerini inceledik!

Karşılaştırmalı hosting paketlerini derleyerek size uygun seçenekler sunduk.

*Tüm hosting incelemeleri kullanıcı tecrübelerinin incelenmesi sonucu oluşturuldu.
Windows Hosting

Windows Hosting arayanlara Uygun fiyatlı ve yüksek kalitesi ile Windows tabanlı web hosting seçenekleri.

KARŞILAŞTIR
VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

KARŞILAŞTIR
Ucuz Hosting

Fiyatlar/Performans arayan kişisel siteler ya da küçük şirket siteleri için en ucuz hosting seçenekleri

KARŞILAŞTIR
WordPress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

KARŞILAŞTIR

Windows Hosting

Windows Hosting arayanlara Uygun fiyatlı ve yüksek kalitesi ile Windows tabanlı web hosting seçenekleri.

Windows Hosting Sıkça Sorulan Sorular
Neden Windows Hosting Satın Almalıyım?
Web üzerinden yayın yapacak projelerinizi ASP.NET alt yapısıyla oluşturmayı planlıyorsanız bu programlama diliyle %100 uyumlu bir şekilde çalışma sağlayabilmesi için Windows barındırma hizmetlerinden yararlanmalısınız. Windows Hosting hizmetleri Windows tabanlı olarak geliştirilen web projeleriyle tam uyum içerisinde çalışabilmesi için geliştirilerek optimize edilmiş hizmetlerdir.
Windows Hosting mi Linux Hosting mi Tercih Etmeliyim?
Windows Hosting hizmetleri .ASP ve .NET tabanlı olarak geliştirilen projeleriniz için optimize edilmiş ve tam uyum içerisinde çalışabilen barındırma hizmetleriniz. Bu alt yapılara sahip web projelerinizde sorun yaşamamak adına tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra PHP tabanlı olarak geliştirilen projeleriniz için Linux hosting tercihi yapmak daha sağlıklı olacaktır. Projelerinizin ihtiyaç duyabileceği fonksiyonların birçoğu Linux platform üzerine daha rahat kurulabilmekte ve yüksek performans vermektedir.
Windows Hosting PHP Çalışır Mı?
Windows Hosting hizmetlerinde PHP alt yapısı çoğu zaman desteklenmekte ve çalışmaktadır. Kullanıcılar Windows ismine güvenmeleri ve daha aşina olmalarından dolayı alt yapının da çalıştırdığını görerek PHP tabanlı projeleri içinde Windows tercihi yapmayı düşünebilmektedir. Fakat, PHP tabanlı olarak çalışan örneğin WordPress gibi popüler bir yazılım da dahil olmak üzere sorun yaşanabilmektedir. Alacağınız performans maksimum seviyeden bir anda minimum seviyeye kadar gerileyebilmekte ve hatalarla karşılaşabilmektesiniz. Bu nedenle PHP projeleriniz için Windows Hosting kullanmanızı önermiyoruz.
Windows Hosting

Windows Hosting arayanlara Uygun fiyatlı ve yüksek kalitesi ile Windows tabanlı web hosting seçenekleri.


En iyi Windows Hosting İnceleme Videosu

Web projelerinizin yayınını gerçekleştirebilmek üzere hosting seçiminizi Windows hosting hizmetlerinden yana kullanmayı tercih edebilirsiniz. Windows tarafından geliştirilen Windows Server alt yapısından gücünü alan barındırma hizmetleri, yeni ve gelişmiş web sunucusu teknolojileriyle donatılmış olarak kullanıcıları karşılar. Şaşırtıcı derecede iyi bir sanallaştırma yapısına sahip olan Windows Server’lar sayesinde barındırma hizmetinizden yüksek verim alabilirsiniz. En iyi Windows hostingsağlayıcısını seçerken sizlere yol göstermek ve projelerinizin çok daha hızlı yayın yapmasının yanı sıra güvenle barınmasını sağlayabilirsiniz.

Windows Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

Windows Hosting, barındırma hizmeti arkasında yer alan sunucu Microsoft tarafından geliştirilen Windows Server işletim sisteminden gücünü aldığı anlamına gelmektedir. Microsoft tarafından geliştirilen programlama dillerini kullanan bir web projesine sahipseniz tercih etmeniz gereken hosting hizmetidir. ASP ve ASP.NET gibi Microsoft tarafından geliştirilen dilleri kullanıyor veya bu dillerden birini kullanan proje geliştirmeyi planlıyorsanız tercihiniz Windows Hosting olmak zorundadır. Projenizden maksimum verim ve performansı alabilmek adına seçiminiz Windows sunuculardan yana olmalıdır.

Windows Serverişletim sistemi 1993 yılında hayatımıza girmiş olup günümüzde en gelişmiş ve yenilikçi web server teknolojilerine sahip işletim sistemlerinin başında gelmektedir.Çoğunlukla Microsoft tarafından geliştirilen programlama dillerinin çalıştırılabilmesi için kullanılıyor olsa da PHP gibi popüler farklı dilleri de desteklediği bilinmektedir. Fakat başta PHP olmak üzere Linux işletim sistemi ile daha fazla uyum içerisinde, yüksek performans sağlayarak çalışan diller için tercih edilmemesi önerilmektedir. Güvenlik açısından oldukça gelişmiş olan Windows barındırma hizmetleri, Microsoft tarafından sık sık güncelleme alan Windows Server işletim sistemi sayesinde yüksek bir güvenliğe sahiptir.

Alternatif barındırma hizmeti olan Linux Hosting’e göre daha pahalı fiyatların yer alabildiği Windows Hosting hizmetlerinde yaşanan bu fiyat farkının temel sebebi işletim sistemleridir. Linux ücretsiz olarak geliştirilen ve dağıtılan bir işletim sistemi iken Windows Server yıllık ücretlendirmesi bulunan bir işletim sistemidir.

 

Windows Hosting Paket Tavsiyeleri

Web projenizde kullanmayı planladığınız programlama dili ve alt yapınızı tam olarak belirlemenizin ardından Windows Hostinghizmetlerinden yararlanmaya karar verdiyseniz paket seçmek konusunda sizlere yardımcı olabilir. Sizlere vereceğimiz Windows Hosting paket tavsiyelerisayesinde projenizin ihtiyacını doğru bir şekilde belirleyebilir, ziyaretçilerinizi karşılamaya hazır olduğunuz ve yayına girdiğiniz sırada bir aksaklık yaşamamanızı sağlayabiliriz.

Fiyatını göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz barındırma hizmetleri istediğiniz performansı sizlere sunamayabilir. Bir sunucuya gereğinden fazla yük bindirmek performansı büyük oranda düşüreceği gibi kesintilerin yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle sizler için birçok firmayı inceleyerek test etme fırsatı bulduk. Sizler için geniş bir değerlendirme çalışmamız sonrasında belli başlı birkaç firmayı listeleyeceğiz. Projenizin ihtiyaçları doğrultusunda bu firmaların sunmuş olduğu Windows Hosting hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

En iyi Windows Hosting hizmetini sizlerle paylaşabilmek için birçok kriteri bir araya getirerek çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bunlardan birisi de elbette en fazla dikkatinizi çekecek olan Fiyat faktörü. Sizler için fiyat – performans ürünü olarak en ideal hizmetleri tanıtacağız.

Kullanıcı Paneli: Gerek barındırma gerekse firma yönetim panellerinin ne kadar gelişmiş olduğu ve kullanıcının gerek duyabileceği tüm özellik / ihtiyaçları karşılama konusunda yeterliliğini değerlendirdik.

Güncel Sürüm: Güvenlik ve performans açısından her zaman güncel sistemler kullanmak önemlidir. Arka planda kullanılan veritabanı ve sunucu işletim sistemi gibi detayların ne kadar güncel olduğuna dikkat ettik.

Hız Faktörü: Elbette bir hosting hizmetinin olmazsa olmazı olan HIZ değerlendirmesi. Sitelerinizin açılış hızı, ziyaretçilerinizin sitenizde gezintisini önemli ölçüde etkilemektedir. Hızlı bir web sitesi arama motorları başta olmak üzere tüm kullanıcılar açısından önemlidir.

Tüm bu kriterler ve çok daha fazlasını göz önünde bulundurarak tavsiye edeceğimiz firmalar arasında tercih yaparken size düşen bir görev bulunuyor. Windows hosting paket seçimi çok önemli. Sitenizin kesintisiz bir şekilde hizmet verebilmesi ve sınırlandırmalar yüzünden ziyaretçilerinizin aksaklık yaşamaması çok önemli bir detaydır. Sitenizin birkaç saat bile kullanım dışı kalması büyük kayıplara yol açabilmektedir.

Yeni bir web projesi, basit düzeyde bir internet sitesi, kişisel blog ya da internet sitesi gibi projeleriniz için başlangıç seviyesi paketleri tercih edebilirsiniz. Fakat halihazırda yayında olan ve belirli bir kitleye ulaşmayı başarmış projeleriniz için orta seviye paketlere yönelebilirsiniz. Eğer bir web geliştiricisi iseniz ya da yüksek ziyaretçi sayısına ulaşan / kısa sürede ulaşma potansiyeli bulunan projeleriniz içinse ileri seviye paketlere göz atmanız gerekmektedir.

Öne Çıkan Blog Yazıları
Daha fazla blog yazısı görüntüle
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!