Sitemizde sizin için dünyanın en iyi hostinglerini inceledik!

Karşılaştırmalı hosting paketlerini derleyerek size uygun seçenekler sunduk.

*Tüm hosting incelemeleri kullanıcı tecrübelerinin incelenmesi sonucu oluşturuldu.
Windows Hosting

Windows Hosting arayanlara Uygun fiyatlı ve yüksek kalitesi ile Windows tabanlı web hosting seçenekleri.

KARŞILAŞTIR
VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

KARŞILAŞTIR
Ucuz Hosting

Fiyatlar/Performans arayan kişisel siteler ya da küçük şirket siteleri için en ucuz hosting seçenekleri

KARŞILAŞTIR
WordPress Hosting

Wordpress kullanıcıları için özel olarak ayarlanmış wordpress hosting paket seçenekleri

KARŞILAŞTIR

VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri

VPS Hosting Sıkça Sorulan Sorular
Neden VPS Hosting Tercih Etmeliyim?
VPS Hosting, paylaşımlı olarak sunulan standart barındırma hizmetlerinin yetersiz geldiği durumlarda kullanıcılar için tercih edilebilecek ve dedicated sunuculara oranla çok daha ekonomik bir barındırma çözümüdür. Sitelerinizin yayın performansını arttırmak ve ziyaretçilerinizin barındırma hizmetinizin yetersiz gelmesinden dolayı karşılaşacağı hataların önlenmesi açısından önemlidir. Bunun yanı sıra sunucu özelliklerini belli şartlar altında isteğinize göre düzenleyebilir ve özellik yüklemesi yapabilme özgürlüğüne kavuşabilirsiniz.
VPS Hosting mi Paylaşımlı Hosting Mi?
Bu sorunun cevabına geçmeden önce şu bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. VPS Hosting hizmetleri de aynı zamanda birer paylaşımlı hosting hizmetidir. Temel farklılık ise sunucunun çok daha az kullanıcı arasında paylaştırılmış olmasıdır. Ayrıca barındırma hizmetinizde yer alan fonksiyonları düzenlemekte özgür olabilmek için VPS Hosting tercihi yapmanız gerekebilmektedir. Zira standart bir barındırma hizmetinde bu tarz düzenlemeler tüm kullanıcıları etkilerken, VPS Hosting hizmetinde bu mümkün değildir.
VPS Hosting Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
VPS Hosting hizmeti seçiminiz sırasında firmaların sunmuş olduğu paketler ve fiyatların yanı sıra ihtiyacınız olan CPU, RAM, Trafik Limiti, Depolama Limiti ve Yükleme/İndirme hızlarına göz atmanızda fayda var. Sitenizin hızını etkileyecek faktörler arasında CPU, Ram ve Yükleme/İndirme hızı yer alacaktır. Bunun yanı sıra depolama teknolojisi olarak standart bir disk yerine SSD kullanan firmalardan yana tercih yapmanız performansı büyük oranda etkileyecektir.
VPS Hosting

Dedicated sunucu almak yerine ucuz performansı yüksek sanal sunucu alternatifleri


En iyi Vps Hosting Firması

Belirli bir ziyaretçi kitlesine ulaşmayı başarmış ve gelişmiş projeleriniz için tercih etmeniz gereken VPS hosting hizmetlerini incelerken kararsız kalıyor ve hangisinin daha iyi olduğuna karar veremiyorsanız sizlere iyi bir haberimiz var. Sizler için birçok firmayı değerlendirme fırsatı yakaladık ve bu değerlendirme sonuçlarımız neticesinde bir liste oluşturduk. En iyi VPS hosting hizmetinden yararlanabilmeniz için oluşturmuş olduğumuz bu liste sayesinde ihtiyacınız olan paketi seçebilir ve projelerinizi kesintisiz bir şekilde yayına alabilirsiniz.

Vps Hosting Nedir? Vps Ne İşe Yarar?

Konu hakkında yeterli bilgisi olmayan kişiler için öncelikle bahsetmek istediğimiz konu “VPS hosting nedir?“ sorusudur. VPS Hosting, sanallaştırılarak oluşturulmuş bir sunucu anlamına gelmektedir. Teknik anlamda hem paylaşımlı bir barındırma hizmeti olarak geçiyor olsa da aynı zamanda bir sunucu hizmeti olarak da görülebilmektedir. Standart paylaşımlı hosting hizmetlerinden ayrılan en önemli yanı ise ana sunucunun çok daha kullanıcıya bölüştürülüyor olmasıdır.

VPS Hosting, gelişmiş web projeleriniz için bir sunucuyu tamamen kiralayacak veya satın alacak bütçenizin yer almaması durumunda tercih edebileceğiniz standart barındırma hizmetlerine oranla çok daha performanslı ve özgür olabileceğiniz bir hizmettir. VPS Hosting, paylaşımlı hosting hizmetlerinin kullanıcıya yetersiz gelmeye başladığı durumlarda tercih edilebilecek, dedicated sunuculara oranla daha düşük masraflı barındırma hizmetidir.

Vps Hosting Paket Tavsiyeleri

VPS Hosting paketleri arasında bir tercih yaparken dikkat etmeniz gereken bazı temel kurallar bulunmaktadır. Öncelikle standart bir paylaşımlı hosting hizmetinin ihtiyacınızı karşılayıp karşılayamadığına dikkat etmelisiniz. Çünkü VPS hosting hizmetleri çok daha masraflı ve bir miktar tecrübe gerektiren hizmetlerdir. Paylaşımlı hosting hizmetlerinin yetersiz gelmeye başladığı durumlarda ziyaretçi ve veri kullanımlarını analiz ederek VPS Hosting seçimi yapabilirisiniz.

Eğer paylaşımlı hosting hizmetlerinin yetersiz gelmesiyle birlikte VPS Hosting’e geçiş yapıyorsanız giriş seviyesinin bir miktar üzerinde yer alan paketler ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir. Muhtemelen “Neden giriş seviyesi değil?” gibi sorular kafanıza takılabilir bu durumu da şu şekilde kısaca açıklayalım; giriş seviyesi paketler genellikle daha özgür olmak ve barındırma hizmetini detaylıca yönetebilmek isteyen fakat fazla bir ziyaretçi sayısı olmayan internet projeleri için oluşturulmaktadır. Bu nedenle giriş paketlerinin bir üst seviyelerini değerlendirerek incelemelerinizi yapmanız sizin açınızdan daha yararlı olacaktır.

Paket seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç önemli noktayı ise şu şekilde maddelendirebiliriz;

Paylaşımlı Bir Hizmet Olduğunu Unutmayın: VPS Hosting hizmetlerini kesinlikle Dedicated sunucular ile karşılaştırmayı denemeyin ve bu hizmetin aynı şekilde paylaşımlı hosting hizmetlerine benzer yönlerinin olduğunu unutmayın. VPS Hosting hizmetlerinde firmalar çoğunlukla minimum ve maksimum değerlerine yer verecek ve bu değerleri dikkatli inceleyerek paket seçiminizi yapmanızı tavsiye ederiz. Hosting hizmetlerinde olduğu gibi halihazırda yayın yapacağınız sunucu üzerinde sizin dışınızda yayın yapan birçok kişi yer alacaktır.

Firma Seçimi: Hizmet alacağınız firmayı seçerken gerekli araştırmanızı yapın. Sunmuş olduğumuz listeyi oluştururken sizler için birçok firmayı değerlendirme ve test etme fırsatı bulduk. Testlerimiz sonucunda gerçekten vaat ettiklerini sunan ve kullanıcıyı yanıltmaya yönelik yanlış bilgilere yer vermeyen, söz verdiği hizmeti sonuna kadar kullanmanıza hak tanıyan kaliteli firmalardan oluşmaktadır.

Paket Seçimi: Muhtemelen bu tarz bir hizmet daha önce almadığınız için en fazla zorlanacağınız alan paket seçimi olacaktır. Paket seçimi sırasında çok fazla kafanızın karışmasına gerek yok, sitenizin analinizi yaparak mantıksal bir paket seçimi yapmanız yeterli olacaktır. VPS Hosting paketlerinde yükseltme yapmakta özgür olduğunuzu unutmayın bu nedenle direkt olarak en yüksek paketten giriş yapmanıza gerek yok. Sitenizle doğru orantılı olarak paketinizi de yükseltebilirsiniz.

Öne Çıkan Blog Yazıları
Daha fazla blog yazısı görüntüle
E-Bültene üye olarak en iyi hosting paketlerini kaçırmayın, fırsatları yakalayın!